חיפוש

מזגן 1 כס - על אילו תכונות לא לוותר

החידושים הטכנולוגיים בתחום המזגנים הופכים את החיים של כולנו להרבה יותר נוחים, אך עלולים להטביע את הצרכן הממוצע בים של תהיות - כדי שתוכלו לבחור מזגן שמתאים לצרכים שלכם, מומלץ להתייעץ עם מומחה למזגנים, שיוכל להעריך בצורה מקצועית איזה דגם יספק את המענה המתאים עבורכם. 

מעבר לטכנולוגיות והחידושים האחרונים בתחום, יש שתי נקודות עיקריות שצריכות להנחות אתכם - סוג המזגן הרצוי ותפוקת המזגן.

בשוק הישראלי קיימים שלושה סוגי מזגנים עיקריים: מזגן מיני מרכזי, מזגן עילי ומזגן רצפתי. מזגן רצפתי הוא הוותיק ביותר וכיום נמצא בשימוש בעיקר בבנייני משרדים. 

מזגן עילי הוא המזגן הנפוץ ביותר, כאשר המבנה שלו דומה לזה של המזגן הריצפתי - בשניהם המדחס מותקן מחוץ לבית, אך הוא שקט יותר, קל לשלב אותו בחלל החדר והוא חסכוני בחשמל. 

מזגן מיני מרכזי מיועד למיזוג כמה חדרים במקביל - מערכת מיזוג דירתית - ובמקרה שלו המדחס מותקן בתוך הבית, עם זאת הוא נחשב למזגן שקט וחסכוני ביותר. מזגן מרכזי שמאפשר את וויסות הטמפרטורה בכל חדר נחשב ליעיל יותר ונוח לשימוש ורוב הדגמים החדשים מספקים את האפשרות הזו.

הביטוי הנפוץ שנמצא בשימוש כאשר רוצים לתאר את עוצמת פעולתו של המזגן הוא כוח סוס ("מזגן 1 כס"), והוא מוצמד לכל סוגי המזגנים, לדוגמא: מזגן מיני מרכזי 1 כ"ס או 2 כ"ס, מזגן עילי 1 כ"ס או 2 כ"ס וכדומה. למרות זאת, מומלץ לא לקחת את המדד הזה ברצינות ולבחון דווקא את התפוקה. היא נקבעת לפי הערך BTU/H שמציין את כמות הקור או החום שמפזר המזגן בשעה אחת. במידה ותבחרו במזגן בעל תפוקה נמוכה מדי, המיזוג יהיה פחות אפקטיבי, הוא יפעל ללא הפסקה ויבזבז המון חשמל. מצד שני, אם למזגן תהיה תפוקה גבוהה מדי, טמפרטורת החדר לא תהיה מאוזנת, הוא יפסיק לפעול לעיתים קרובות ומחזורי הפעולה הקצרים יישחקו אותו מהר. רצוי להתאים את התפוקה לגודל הבית, המפרט של הדירה מבחינת מידת החשיפה לשמש, אופיו של מזג האוויר המקומי ומספר הדיירים, על מנת לייצר את ההתאמה לדגם הרצוי.

נשמח לעזור לכם בבחירת המזגן הבא שלכם! צרו קשר ותיהנו מייעוץ מקצועי, שירות יוצא דופן ועד 7 שנות אחריות על המזגן.

רכישת מזגן
שירות לקוחות