מזגן מיני מרכזי - איך תשמרו על המזגן שלכם לקראת הקיץ

דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה: אמצע אוגוסט, עומס חום דרגת "גיהנום", נאלצתם ללכת חצי דרך מהעבודה ברגל מכיוון שהאוטובוס התקלקל באמצע הדרך. אתם נוטפים זיעה, נשרפים בתוך החולצה המכופתרת והמכנסיים של העבודה. וכשסוף סוף הגעתם הביתה, לחצתם על השלט של המזגן, וחיכיתם לרוח הצוננת שתגאל אתכם מייסוריכם - עוברת רבע שעה, הבית עוד חם, בטח לוקח זמן ביום כזה לא? עוברת שעה שלמה, ועדיין כלום. ואז אחרי שעתיים של הזעה בסלון אתם נאלצים להשלים עם האמת המרה: מזגן הרצפה משנות ה-60 שמותקן בדירה שלכם - מקולקל!

מזגנים, במיוחד דגמים ישנים, נוטים לפעמים להתקלקל או לא לתפקד כראוי. בין אם מדובר על מזגן מרכזי או מזגן מיני מרכזי, חשוב לדעת כיצד לשמור על המכשיר הכי קריטי בבית בחודשי הקיץ. עם מכונת כביסה מקולקלת אפשר להתמודד מספר ימים, אבל לא עם מזגן מקולקל. אז מה צריך לעשות וכיצד ניתן לשמור על המזגן ככל האפשר?

נקו את המסנן

מזגן מרכזי עילי כולל בתוכו מספר מסננים שחשוב לנקות מדי כמה חודשים. המסנן מורכב מרשת צפופה שתפקידה למנוע כניסה של אבק ולכלוך לתוך המזגן. במידה ולא מנקים אותה במשך תקופה ארוכה, הלכלוך המצטבר עלול "לסתום" את המזגן ולמנוע מרוב האוויר הקר לצאת החוצה. אין צורך בידע טכני רב, פשוט לשלוף את הרשת החוצה, לנקות אותה במים, לייבש ולהחזיר.

בעיית גז

במידה והמזגן עושה עצמו "כאילו" עובד, אך יוצא ממנו רק אוויר חמים ורגיל, ייתכן כי הגז האחראי על הקירור אזל או דלף. במקרה כזה ניתן להזמין טכנאי שיוכל לפתור את התקלה תוך מספר דקות וללא חיוב אם תקופת האחריות עדיין בתוקף. הטכנאים של טורנדו מוודאים ביום התקנת המזגן את התקינות של המערכת ותקלה מסוג זה פחות נפוצה במזגני טורנדו.

הרחיקו צמחיה

מנועי המזגנים יכולים להתמודד עם כל הגורמים הסביבתיים : שמש, גשם ותנאי חום וקור קיצוניים. עם זאת, לפעמיים צמחייה הגדלה ליד מנוע המזגן יכולה להגיע אליו ולפגוע בפעולה שלו. לכן, במידה ואתם מצליחים להגיע למנוע המזגן יש לגזום ולמנוע מהצמחייה להגיע אליו. אם הדבר לא מתאפשר, יוכל טכנאי המזגנים לייצר סביבה מגנה על המנוע כדי לשמור עליו מפני חדירה של צמחים.

באתר טורנדו תוכלו להתרשם ממגון סוגים של מזגנים כגון מזגן מרכזי או מזגן מיני מרכזי. המזגנים של טורנדו עמידים בפני תקלות רבות ובעלי אחריות מקיפה. הטכנאים של טורנדו זמינים 24 שעות ונותנים מענה מקצועי ומהיר. למידע נוסף, היכנסו לאתר טורנדו.

בקטלוג טונרדו תוכלו גם למצוא  מזגן 1 כ"ס ועוד.

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות