מזגן עילי - מתי כדאי לשדרג למזגן אינוורטר

התקנת מזגן היא החלטה חשובה, במיוחד בישראל. הידעתם שמזגן עילי הוא אחד המזגנים הנפוצים ביותר בארץ חמה זו? זה מזגן יחידני שמותקן בתוך החדר, סמוך אל התקרה ומכאן נגזר שמו. הוא יעיל במיוחד בחימום או קירור חלל אחד סגור, כמו חדר בודד בבית או משרד בעל חדר יחיד. לאוויר הקר יש נטייה לרדת למטה במהירות ולכן בעונת הקיץ, מזגן עילי נחשב לאפקטיבי במיוחד. במידה והוא פועל בצורה תקינה וללא תקלות, הוא יפעל בצורה שקטה וללא רעשים מיותרים. במידה ויש צורך למזג מספר חדרים במקביל, מזגן מיני מרכזי עדיף על מזגן עילי – הוא מפצל את זרימת האוויר אל החדרים באמצעות תעלות ומאפשר את וויסות הטמפרטורה בכל אחד מהם. הוא נחשב למזגן יקר יותר בגלל עלות ההתקנה שלו אך בטווח הארוך השימוש בו חסכוני והוא יותר אסטתי מאחר והוא מוצנע במערכת הקירור.

מזגן עילי מול מזגן מיני מרכזי?

במידה ומזגן עילי עונה על הצרכים שלכם, אין צורך להתקין מזגן מיני מרכזי. מומלץ לבחור את המזגן לפי הצורך ולפי העדפה אישית. יש אנשים שמפעילים את המזגן בתדירות גבוהה ובכל תנאי מזג אוויר או גרים באיזורים שיש בהם טמפרטורות גבוהות או נמוכות במיוחד, כמו איזור הערבה וירושלים. במקרים כאלו, מומלץ לקנות מזגן 2 כ"ס. לעומת זאת, אם אתם מפעילים את המזגן בתדירות נמוכה, לא נמצאים בבית ברוב שעות היום ומשתמשים בו רק בשיא הקיץ או בשיא החורף, מזגן 1 כס מספיק בהחלט. מזגן 2 כס פועל בעוצמה כפולה מזו של מזגן 1 כ"ס ומתאים למי שמחפש מזגן בעל עוצמת קירור/חימום גבוהה.

איך לשדרג מזגן?

יכולים להיות מותקנים בו שני סוגים של מדחסים: מדחס רגיל או מדחס אינוורטר. כל מזגן שמותקן בו מדחס אינוורטר נקרא מזגן אינוורטר ובשוק קיימים מבחר דגמים של מזגן עילי אינוורטר ומזגן מיני מרכזי אינוורטר. ההבדל בין מדחס אינוורטר למדחס רגיל הוא שמדחס רגיל פועל בעוצמה קבועה ומפסיק לעבוד לסירוגין כשהחדר מגיע לטמפרטורת הקירור או החימום שנבחרה. הוא יודע רק אם להפסיק או להפעיל את פעולת המזגן ויביא אותו תמיד אל המקסימום. לעומת זאת מדחס אינוורטר, יודע לווסת את פעולת המזגן בהתאם לתנאים משתנים. לדוגמא, אם בחדר יש הרבה אנשים ועומס החום עולה, המזגן יפעל בעוצמה גבוהה יותר, או להיפך, אם מזג האוויר בחוץ קר במיוחד, הוא יחמם את החדר בעוצמה גבוהה יותר בהתחלה ואז יוריד אותה. מזגן אינוורטר 2 כ"ס יידע לפעול באופן אוטומטי גם כמזגן 1 כ"ס במקרה הצורך, לכן הוא נחשב ליעיל וחסכוני. מדחס אינוורטר מייקר את המזגן ובמידה והשימוש בו מינימלי, מדחס רגיל יעשה עבודה טובה באותה המידה.

באתר של טורנדו תוכלו למצוא את המזגנים האיכותיים ביותר ולבחור את המזגן המתאים לצרכים שלכם עם אחריות מקיפה. הטכנאים שלנו זמינים 24 שעות ויוכלו לתת מענה מהיר ומקצועי בכל בעיה.

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות