מזגן מיני מרכזי - המזגן המושלם לקיץ

אם אתם בחיפוש אחר מזגן שיכול לקרר מספר חדרים במקביל, מזגן מיני מרכזי מומלץ עבורכם. כפתרון מיזוג אוויר, זהו מזגן מבוקש מאוד בישראל, שנחשבת לארץ חמה במיוחד. הקיץ הישראלי הפך להיות קשה יותר בשנים האחרונות ביחד עם ההתחממות הגלובלית. בעבר היתה אבחנה ברורה יותר בין עונות השנה - קיץ, סתיו, חורף ואביב, אך ככל שהאקלים מתחמם, הקיץ הופך ליותר דומיננטי ומתמשך לאורך רוב חודשי השנה. באיזורי החוף, השפלה והמרכז הלחות גבוהה יותר וכך בשיא תקופת הקיץ, ביולי ובאוגוסט, הליכה ברחובות תל אביב באמצע היום היא חוויה לא נעימה בלשון המעטה. האוויר חם ודחוס ויש תחושה של הליכה בתוך מרק חם ומהביל. רוב הישראלים מתארגנים מראש לקראת העונה החמה ודואגים להצטייד במזגן חזק ויעיל. ברי המזל שבינינו עוברים במשך היום מהמזגן בבית אל המזגן ברכב ומשם ישר אל המזגן בעבודה.

איך לבחור מזגן?

כשקונים מזגן חדש, צריך למצוא את המזגן המתאים ביותר לצרכים שלכם. אם אתם גרים בדירת חדר, מזגן עילי יעשה את העבודה בצורה מושלמת, אבל אם אתם צריכים לקרר מספר חדרים, עדיף לקנות מזגן מיני מרכזי. המזגן מתאים לבתים של משפחות ולמשרדים בעלי חללי עבודה מופרדים. הוא מורכב כחלק ממערכת מיזוג מרכזית שממנה יוצאות תעלות אל החדרים השונים. ברוב הדגמים שלו קיימת אפשרות לווסת את הטמפרטורה בנפרד בכל חדר, מה שמביא לפחות מריבות וגם הופך אותו לחסכוני בחשמל. בנוסף, אפשר לחלק את הוויסות בין החדרים בצורה שונה, לדוגמא, אם אתם נמצאים בסלון הבית ושאר החדרים ריקים, עדיף שרוב האוויר הקר יגיע אל הסלון והחדרים האחרים יישארו פחות ממוזגים.

על מזגן וכוח סוס

עוצמת המזגן נקבעת לפי כמות כ"ס - כוח סוס, היא יחידת מדידת הספק שפותחה כבר בסוף המאה ה-17 והעניקה לעולם יחס מדידה מיוחד ומשעשע, כאשר יכולת ההספק של מנוע הושוותה לעבודה של סוס. מנוע בעל הספק של 1 כ"ס יכול להרים 75 ק"ג לגובה מטר אחד בתוך שנייה אחת. תחום המזגנים עושה שימוש ביחידה הזו לתיאור עוצמת הפעולה של מנוע המזגן. מזגן 1 כ"ס הוא בעל עוצמה טובה שמתאימה לרוב הדירות. אם אתם משתמשים במזגן בתדירות גבוהה ובאיזורים בעלי מזג אוויר קיצוני יותר, מומלץ לרכוש מזגן 1.5 כ"ס או מזגן 2 כ"ס. ככל שהמזגן מותאם בצורה טובה יותר אל הצרכים שלכם, השימוש בו יהיה חסכוני יותר מבחינת צריכת החשמל. העוצמה של מנוע של מזגן מיני מרכזי נקבעת לפי יחידת כ"ס (לדוגמא מזגן 1 כ"ס או מזגן 2 כ"ס) ולפי שילוב של מדחס אינוורטר שיכול לווסת את הטמפרטורה באופן אוטומטי.

 

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות