מזגן 1 כס - על אילו תכונות לא לוותר

מזגן 1 כ"ס או מזגן 2 כ"ס? מזגן עילי או מזגן מיני מרכזי? כשבוחרים מזגן חדש, צצות הרבה שאלות שקשה לענות עליהן לבד. החידושים הטכנולוגיים בתחום המזגנים הופכים את החיים של כולנו להרבה יותר נוחים, אך עלולים להטביע את הקונה הממוצע בים של תהיות - האם כדאי להשקיע במזגן החדיש ביותר עם מערכת השבחת אוויר ושליטה מרחוק או להיצמד למזגן פשוט וזול? כדי שתוכלו לבחור מזגן שמתאים לצרכים שלכם, מומלץ להתייעץ עם מומחה למזגנים, שיוכל להעריך בצורה מקצועית איזה דגם יספק את המענה המתאים. מעל לכל החידושים האחרונים בתחום, יש שתי שאלות עיקריות שצריכות להנחות אתכם - מה סוג המזגן הרצוי ובאיזו תפוקה?


בשוק הישראלי קיימים שלושה סוגי מזגנים עיקריים: מזגן מיני מרכזי, מזגן עילי ומזגן רצפתי. מזגן רצפתי הוא הוותיק ביותר וכיום נמצא בשימוש בעיקר בבנייני משרדים. מזגן עילי הוא המזגן הנפוץ ביותר, כאשר המבנה שלו דומה לזה של המזגן הרצפתי - בשניהם המדחס מותקן מחוץ לבית, אך הוא שקט יותר, קל לשלב אותו בחלל החדר והוא חסכוני בחשמל. מזגן מיני מרכזי מיועד למיזוג של כמה חדרים במקביל - מערכת מיזוג דירתית - ובמקרה שלו המדחס מותקן בתוך הבית, עם זאת הוא נחשב למזגן השקט והחסכוני ביותר. החיסרון העיקרי שלו הוא בעלות ההתקנה הגבוהה ולכן רצוי לבדוק קודם לכם האם הוא באמת נחוץ או שמזגן עילי יעשה את העבודה בצורה טובה. מזגן מרכזי שמאפשר את וויסות הטמפרטורה בכל חדר נחשב ליעיל יותר ונוח לשימוש ורוב הדגמים החדשים מספקים את האפשרות הזו.

הביטוי הנפוץ שנמצא בשימוש כאשר רוצים לתאר את עוצמת פעולתו של המזגן הוא כוח סוס ("מזגן 1 כס"), והוא מוצמד לכל סוגי המזגנים, לדוגמא: מזגן מיני מרכזי 1 כ"ס או 2 כ"ס, מזגן עילי 1 כ"ס או 2 כ"ס וכדומה. למרות זאת, מומלץ לא לקחת את המדד הזה ברצינות ולבחון דווקא את התפוקה. היא נקבעת לפי הערך BTU/H שמציין את כמות הקור או החום שמפזר המזגן בשעה אחת. במידה ותבחרו במזגן בעל תפוקה נמוכה מדי, המיזוג יהיה פחות אפקטיבי, הוא יפעל ללא הפסקה ויבזבז המון חשמל. מצד שני, אם למזגן תהיה תפוקה גבוהה מדי, טמפרטורת החדר לא תהיה מאוזנת, הוא יפסיק לפעול לעיתים קרובות ומחזורי הפעולה הקצרים יישחקו אותו מהר. רצוי להתאים את התפוקה לגודל הבית, המפרט של הדירה מבחינת מידת החשיפה לשמש, אופיו של מזג האוויר המקומי ומספר הדיירים, על מנת לייצר את ההתאמה לדגם הרצוי.

טכנאי מזגנים של טורנדו יעזור לכם לבחור את המזגן המתאים ביותר לצרכים שלכם - צרו קשר עוד היום ותוכלו ליהנות מהשירות הטוב ביותר עם אחריות מלאה. 

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות