מזגן מיני מרכזי - כך תאריכו את תוחלת החיים שלו

ההתחממות הגלובלית עשתה שמות על על פני כדור הארץ, כשעם טמפרטורות שעולות ומטפסות לגבהים חדשים כל שנה, היא גורמת לאנשים ברחבי העולם כולו לסבול מהשפעותיה השליליות. יחד עם החום הלוהט, הלחות הפכה את החיים לקשים יותר מאי פעם, וכל מה שנותר לנו לעשות, חוץ מלפעול להצלת כדור הארץ ונגד ההתחממות, הוא להתנחם בבריזה הקרה של המזגן. בין אם יש לכם מזגן מרכזי, מזגן עילי, או כל מזגן אחר, הדבר החשוב ביותר הוא לדעת האם הוא יתפקד היטב בסיטואציות קשות. מכיוון שיש לנו נטייה לשימוש יתר במזגנים בימי הקיץ, כדאי שנהיה מוכנים לתחזק אותם עדי שיוכלו להביא את התוצאות הטובות ביותר בזמן אמת. הנה שלושה טיפים לתחזוקת מזגן מפוצל:

הפילטרים הם חלק חשוב ביותר

את המסננים של המזגן יש להחליף באופן קבוע, פעם בחודש או פעם בחודשיים, בהתאם לשימוש במזגן. אם לא תעשו זאת, האוויר יהיה מלוכלך ומלא מזהמים. מסננים מלוכלכים גם מגדילים את מחיר התחזוק והתיקון של המזגן.

גם המדחס הוא חלק חשוב ביותר

המדחס דוחס בלחץ נמוך, גז בנפח נמוך מה שהופך אותם ללחץ גבוה, טמפרטורה גבוהה והגז הדרוש לקירור האוויר. הוא גם מסיר אדים מן המאייד כדי לשמור על נקודת רתיחה נמוכה. הקפידו לנקות את המדחס באופן קבוע כדי לקבל אוויר קריר ומרענן - ישנו שמן מיוחד המיועד בדיוק עבור פעולה זו, והוא יכול להאריך את תוחלת חיי המזגן שלכם.

ניקיון צינורות האוויר

תחזוקת מזגן מפוצל (או מזגן מיני מרכזי) כוללת גם ניקוי צינורות או תעלות אוויר. במערכת מזגנים צינורות האוויר מתפזרים בכל רחבי הבית, תוך שמירה על האזור קריר ונעים. לפיכך,צריך לנקות את הצינור באופן קבוע כדי להסיר את האבק שנאסף על צינורות האוויר.

למרות שמחיר עלות ההפעלה של המזגנים כמעט זהה,  צריכת החשמל של מזגן מפוצל יכולה להיות גבוהה יותר, וזאת עקב המנוע הנוסף שמזגן זה דורש. יתר על כן, הוצאות ההון שלו יכולות גם הן להיות גבוהות יותר, אך זה לחלוטין שווה את זה - מדובר במזגנים שמקבלים תמיד ציונים גבוהים יותר בבדיקות מכיוון שהם הרבה יותר שקטים, וכמעט בלתי מורגשים בבית. המדחס של מזגן מפוצל נשמר הרחק מהיחידה המקורה ובכך מבטיח שקט מוחלט בתוך החדר. עם תקפידו לבצע את שלושלת הטיפים הנ"ל, תהיו בטוחים כי גם המזגן המפוצל שלכם יחזיק מעמד וילווה אתכם, בקור ובחום, עוד שנים רבות. להצצה על מגוון מזגנים מפוצלים וסוגי מזגנים שונים כמו מזגן אינוורטר, מזגן מולטי ועוד היכנסו עכשיו לאתר טורנדו!

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות