מזגן מיני מרכזי - ככה תכינו אותו לקיץ הקרוב

אמנם כרגע נושבות רוחות סתיו בחוץ, אבל כולנו יודעים שהעונה הקרה בישראל קצרה מאד, וכי הטמפרטורות הלוהטות נמצאות מממש עבר לפינה. ההגנה הטובה ביותר היא כמובן לדאוג למערכת מיזוג דירתית מרכזית בבית. אם כבר יש לכם מזגן מרכזי בבית, יש כמה דברים שכדאי לעשות כדי לוודא שהוא מכוון היטב ומוכן לתת עבודה ולקרר אתכם ברגע שהקיץ מגיע. ככה תכינו את המזגן לקיץ הקרוב:

1. בדקו והחליפו, במידת הצורך, את הפילטרים

מסנן אוויר מלוכלך חוסם את זרימת האוויר על סליל המאייד (החלק שמקרר את האוויר), מה שיכול לגרום להצטברות קרח. הקרח יכול לגרום למזגן שלכם להיכבות. החליפו או נקו היטב את המסנן אם הוא מלוכלך.  

2. שמרו את פתחי האוורור פתוחים

את מכירים את פתחי המתכת האלו שמהן האוויר יוצא ומקרר את כל חדרי הבית? לעולם אל תסגרו אותם ,אפילו לא בחדרים בהם אין צורך בהם. לדוגמה, גם אם אתם מפעילים את המזגן רק בתור מזגן לחדר שינה, השאירו גם את הפתחים שמקררים את הסלון וחדר העבודה, פתוחים. מדוע? מכיוון שמפוח המזגן (החלק שמספק אוויר לכל הבית) נועד לדחוף את האוויר עד ללחץ מקסימלי. סגירת האוורור מגבירה את הלחץ במערכת הצינורות. לחץ מוגבר גורם למפוח לפעול במהירות נמוכה יותר, מה שגורם לשתי בעיות: סליל המאייד עלול לקפוא ולגרום לאותן בעיות שגורם מסנן אוויר מלוכלך, ויהיה לכם פחות אוויר שיוצא משאר פתחי האוורור, מה שיגרום לכם לתחושה לא נעימה. שמרו אותם פתוחים!

3. נקו את יחידת המזגן החיצונית

מדחס והמעבה מותקנים ביחידה חיצונית, מחוץ לבית מאוד מאפיין מזגן מיני מרכזי. אם יחידה זו מלוכלכת, הרי שהמזגן לא יכול לעבוד כראוי. במקרה הטוב, למזגן שלכם ייקח זמן רב יותר לקרר את הבית שלך, אך במקרה הגרוע ביותר, תרגישו אוויר פושר יוצא מפתחי האוורור. למה זה קורה?  כי מזגן מרכזי עובד קצת כמו ספוג חום. היחידה הפנימית משתמשת בקרר כדי לספוג את החום ולאחר מכן מעבירה אותו ליחידה החיצונית כדי "לסחוט" אותו, ולאפשר לו להתקרר. אבל אם היחידה החיצונית מכוסה עפר, אבק, דשא ולכלוכים אחרים, היא צריכה להיאבק כדי לשחרר את החום מהקרר, מה שגורם למזגן לעבוד קשה יותר.

4. השקיעו בתחזוקה מקצועית

מזגנים הם יצורים עדינים, וצריך להשקיע בתחזוקם. כמו שהמכונית שלכם זקוקה להחלפת שמנים מפעם לפעם, כך גם המזגן שלכם זקוק לתחזוקה שגרתית כדי לעבוד כראוי. מומלץ ביותר לערוך בדיקה שנתית לפני העונה - או ממש עכשיו, בחורף, או בסוף הקיץ ולקראת החורף, אם אתם אוהבים מזגנים גם לחימום בחורף. בכל מקרה, כדאי תמיד לקרוא לאיש מקצוע מהימן.

רוצים לשמוע עוד על מזגנים מרכזיים ומגוון סוגי מזגנים נוספים כמו מזגן אינוורטר החדשני, מזגן מולטי ואחרים, ולברר האם אתם צריכים לבדוק את המזגן שלכם? רוצים להתייעץ ולדבר עם צוות המומחים של טורנדו? אל תהססו - צרו עימנו קשר עוד היום בטלפון 1-700-500-300 וקבלו ייעוץ מקצועי ללא תשלום!

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות