?איך שומרים על מזגן מיני מרכזי

דמיינו את הימים ההם, בהם עדיין לא המציאו את המזגנים. ימי הקיץ החמים היו קשים מנשוא, כמו גם לילות החורף הקרים, כשהאפשרות היחידה להתחמם הייתה שייכת רק לבני המזל שהיה ברשותם אח, או תנור עצים גדול שהסיק את כל הבית. בימים האלו, הטמפרטורה נשלטה על ידי הטבע ועונות השנה, ובני האדם פשוט למדו להתמודד.. או עברו לגור ליד הים… היום, לעומת זאת, הכל הרבה יותר קל. כל כך קל, עד שאנחנו כבר לוקחים את המזגן שלנו כמובן מאליו,  עד שפתאום, ללא הודעה מוקדמת, הוא שובק חיים. וברור שהוא תמיד יתקלקל ברגע שהכי תצטרכו אותו. אז איך מונעים את זה? איך שומרים על מזגן תקין ופועל? אמנם אין ערבויות כשמתמודדים עם ציוד מכני, אבל הבנת מערכת מיזוג האוויר ותחזוקה מונעת ראויה, יכולים בהחלט לעזור, ולא משנה איזה סוג מזגן יש לכם:

שימרו על המסננים

כשאתם מנקים או מחליפים את הפילטרים, אתם משפרים את יעילות המזגן ב 5 עד 15 אחוזים. כדי להגביר את יעילות המזגן, יש לנקות או להחליף את המסננים באופן קבוע, בהתאם להוראות היצרן. זה יבטיח את יעילותו ויגדיל את תוחלת החיים שלו. כאשר לכלוך ופסולת סותמים את המסנן, האוויר לא זורם דרכו בקלות, מה שגורם למזגן לעבוד קשה יותר. יתר על כן, כאשר האוויר זורם דרך מסנן מלוכלך,  הוא עלול לשאת פסולת שיכולה לעכב את היכולת של סליל המאייד לספוג חום.

שמרו את האזור שמסביב למזגן נקי

כדי לסייע למקסם את יעילותה של מערכת מזגן מיני מרכזי, שמרו על האזור סביבו נקי מחפצים ומעלים, להגדלת זרימת האוויר ולשמירה על מרכיביו נקיים. אם תניחו חפצים גדולים מאחורי מאוורר, הוא לא יוכל לצרוך אוויר ביעילות. אותו רעיון חל גם על מזגנים. אם יש לכם צמחים ושיחים סביב המזגן, דאגו לחתוך אותם כדי שיהיו רחוקים מספיק מהמזגן.

שמרו על מזגן נקי

כאשר עפר ופסולת מצטברים על הקירות החיצוניים של המזגן המרכזי, זרימת האוויר מופחתת. כדי לנקות את המזגן, עשו את הפעולות הבאות:
* כבו את כל יחידת המיזוג
* נקו את כל העלים, הענפים והפסולת
* אבקו את היחידה בעדינות, באמצעות מברשת רכה
* נגבו את להבי המאוורר במטלית לחה

כוונו את הטמפרטורה הנכונה

למרות שלכל אחד מבני הבית יש ודאי העדפה שונה, הגדרת הטמפרטורה האידאלית עבור מזגן מיני מרכזי היא כ 24 מעלות. על כל מעלה שתעלו בתרמוסטט מעל 24 מעלות, תחסכו  עד 10 אחוזים מעלויות הקירור.

שקלו להחליף את המזגן המיני מרכזי שלכם

לפעמים הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות כדי למקסם את יעילות הקירור, הוא פשוט לרכוש מזגן חדש. נכון במיוחד כאשר:

* המזגן בן יותר מעשר שנים. היום יש טכנולוגיות חדשות (כמו מזגן אינוורטר) ודגמים חדשים שיכולים לחסוך לכם עד 30 אחוז בחשבון החשמל.

* המזגן דורש הרבה יותר מדי תיקונים.

* המזגן לא מקרר את את הבית באופן שווה.

* המזגן לא בגודל התאים לבית. יחידה גדולה מדי משתמשת, ללא צורך, ביותר מדי אנרגיה, ועולה יותר להתקין. יחידה קטנה מדי צריכה לעבוד קשה יותר לקירור כל הבית.

לסיכום

מזגן מיני מרכזי הוא אחת מהבחירות הטובות ביותר לקיץ הישראל, אך לא בטוח שמזגן זה הוא הנכון עבורכם כפתרון מיזוג אוויר או מערכת מיזוג דירתית. כאשר אתם בחיפוש אחר מזגן מומלץ עבורכם, בדקו מזגנים נוספים של טורנדו כמו מזגן מולטי, מזגן נייד ומזגן עילי. בסיכומו של דבר, לא משנה איזה מזגן בחרתם, את כולם צריך לתחזק על מנת שיישארו במיטבם לאורך השנים. 

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות