תחזוקה נכונה של מזגנים

כמו כל מכונה, גם מזגן דורש תחזוקה שוטפת; ממש כמו שלא יעלה בדעתו של איש לנסוע שנים ברכב מבלי לקחת אותו מדי פעם לטיפול. תחזוקה שוטפת תעזור לצמצם את הסיכון של תקלות במזגן ותסייע להקטין את הצורך, ואת התדירות, של קריאה לטכנאי מזגן.

מצוות "עשו" לתחזוקה נכונה של מזגן:

ניקוי מזגן - לרוב הכוונה היא לניקוי פילטר (מסנן אויר) של המזגן. יש מסנן אויר למזגן כמו שיש למנוע של רכב. מסנן מלוכלך ישפיע מיידית על יעילות המיזוג, ובטווח הארוך יגרום למזגן להתאמץ יותר מידי, מה שעלול לגרום לתקלות וקלקולים. ההמלצה היא לבצע ניקוי כל חודש עד שלושה חודשים - תלוי בתדירות השימוש.
חשוב לציין שניקוי מזגן ניתן לבצע בלי עזרת טכנאי; בכל מזגן יש פתח הוצאה ייעודי למסננים. נשאר רק להוציא, לשטוף, לייבש ולהחזיר.
לשים לב לרעשים - רעשים במזגן זה כמו מיגרנה - יש הרבה סיבות, וכדאי למצוא את הסיבה. אם אינכם מצליחים לאתר את הסיבה בעצמכם כי לא ניקיתם את הפילטר, או לא החזרתם אותו למקומו כמו שצריך, או סיבה אחרת, שווה להזמין טכנאי מזגן.
לגלות ערנות - כדאי לשם לב לפעולת המזגן, ולבדוק אותו אם אם הוא לא מגיב כמו קודם - אולי בסה"כ צריך להחליף סוללה בשלט? מומלץ לבדוק האם לא מדובר בתקלה של ממש אלא באירוע שאתם יכולים לפתור בעצמכם.

מצוות "אל תעשו" לתחזוקה נכונה של מזגן:

אל תפעילו מזגן כאשר חלונות הבית פתוחים - משום שחלונות פתוחים "ינטרלו" את השפעת המזגן ובכך יגרמו לו להתאמץ יותר, כדי לשמור הן על הטמפרטורה והן על הלחות. פעולה במאמץ יתר עלולה לגרום לתקלות, ובכל מקרה תביא לעלייה בצריכת החשמל (תגלו את זה בחשבון החשמל).
אל תעשנו כשהמזגן דולק - ולא רק כי זה לא בריא לכם; זה לא בריא גם למזגן משום שהניקוטין עלול להידבק לחלקים פנימיים של המזגן ולפגום בפעולתם התקינה.
אל תפעילו את המזגן בזמן שאתם מטגנים - לא רק שהחומרים הללו עלולים לסתום את הפילטר, אלא שהמזגן יחזיר את האויר הזה חזרה אליכם, עם הריח ותחושת מועקה של מחנק.

אל תהססו להזמין טכנאי מזגן! אינכם רוצים להגיע למצב של תקלות שהחמירו רק משום שדחיתם את הזמנת הטכנאי. אם יש צורך בניקוי וטיפול יסודי במזגן או בתעלות האויר שלו ואין לכם כוח לעשות את זה אם יש תקלה שאינכם מצליחים לזהות ולטפל פשוט הזמינו טכנאי.. 

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות