איך לטפל בנזילות מהמזגן ומברזים בבית

במציאות שבה הקיץ הופך יותר ויותר חם משנה לשנה ואילו החורפים קרים יותר, מזגן הוא פריט הכרחי בכל בית, ובעצם בכל חדר. ההשתכללות הטכנולוגית בתחום מספקת לנו מזגנים איכותיים מאוד ואפקטיביים להפליא במחירים אטרקטיביים, וכל מה שנותר לנו לעשות הוא ללחוץ על הכפתור שמפעיל אותם, לכוון את הטמפרטורה האידיאלית מבחינתנו וליהנות.
אלא אם כן המזגן מטפטף.
נזילה מהמזגן היא תופעה שעלולה להתרחש כשלא מקפידים על תחזוקה נכונה שלו, בדיוק כמו שברזים עלולים לנזול כשהם לא מתוחזקים באופן המומלץ. בכל מקרה שכזה יש כמה פעולות שתוכלו לבצע בכוחות עצמכם עוד לפני שאתם מזמינים איש מקצוע.

הסיבות השונות לנזילה ממזגן

ישנן 4 סיבות עיקריות לכך שהמזגן מתחיל לטפטף מים לתוך הבית:
1. מחסור בגז
2. סתימה בפילטרים
3. סתימה או סדק בתעלת הניקוז
4. בעיה בצינור הניקוז
על-מנת לעצור את הנזילה – וכדאי כמובן לעשות זאת בהקדם ובמהירות שהרי אף אחד לא רוצה רטיבות אצלו בבית, ומצד שני מן הסתם נרצה להפעיל את המזגן כדי ליהנות משהות בטמפרטורה האופטימלית – חשוב קודם כל לאבחן את הסיבה.

איך למנוע נזילות מהמזגן?

כשהסיבה לנזילה היא מחסור בגז, ישנו סיכוי סביר שהמחסור הוא תוצר של דליפה (ועל כן גם מצטבר קרח על המאייד, ואז הוא מפשיר ומטפטף). במקרים אלה רק טכנאי מזגנים מיומן יוכל לפתור את הבעיה.
בשאר המקרים, כשהסיבה לנזילה היא סתימה, מומלץ להקדים תרופה למכה: את הפילטרים כדאי לנקות מאבק ולכלוך בתדירות של פעם בחודש או חודשיים. גם תעלת הניקוז נסתמת עקב הצטברות לכלוכים ולכן כדאי לוודא שהפתח שלה אינו חסום. לעתים ישנו סדק בתעלה וכדי לסתום אותו יש להזמין טכנאי מקצועי.
תפקידו של צינור הניקוז הוא להוביל את המים שנפלטים מהמזגן אל מחוץ לבית. אם השיפוע שלו לא נכון או אם הוא מקופל, עלולה להתרחש נזילה – כך שעוד לפני הטלפון לטכנאי המזגנים כדאי פשוט לבדוק שהוא לא מקופל. אם יש סתימה בצינור זה נדרש ציוד מקצועי כדי לפתוח אותה.

מה חשוב לעשות כשיש נזילה מברז בבית?

במרבית המקרים נזילה מברז היא תוצאה של גומיות שחוקות או התרופפות הידיות. הפעולה הראשונה שיש לבצע היא לסגור את הברז שמוביל מים אל אותו ברז, ואותו תמצאו לרוב מתחת לכיור.
הפעולה הבאה היא לפרק את הברז ולהתבונן בגומיות. אם הן שחוקות, אפשר פשוט לקנות חדשות ולהחליף. אם ישנה בעיה מורכבת יותר אין ברירה אלא להתקשר לאנשי מקצוע מיומנים דוגמת סנטר אינסטלציה.

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות