חיפוש

צביעת דירה לאחר התקנת מערכת מיזוג

מערכת מיזוג חדשה - בין אם מדובר על מזגן מולטי, בין אם זו מערכת מיני מרכזי ובין אם אינוורטר - היא תמיד מקור לנחת רבה. הדירה קרירה יותר גם בימים הכי לוהטים, הפעולה של המזגן שקטה יותר ואם בחרתם נכון במזגן איכותי תיהנו מרווח נוסף בדמות חשבונות חשמל נמוכים יותר. הדבר היחיד שעלול לפגום בתמונה האידיאלית הוא האסתטיקה באזור שבו הותקן המזגן, ואם התקנתם מיני מרכזית או מולטי, בכל המקומות שיש בהם פתחי אוורור ושעוברת בהם הצנרת של המערכת.
צביעת הדירה לאחר ההתקנה של מערכת המיזוג היא פתרון אפקטיבי מאוד, וגם הזדמנות לשדרג את הבית גם בהיבט האסתטי אחרי שכבר סימנתם וי גדול על נושא הקירור.

צביעה מלאה או תיקוני צבע?

גם המתקינים המיומנים ביותר לא יכולים להשאיר את הקירות במקומות שבהם עוברת מערכת המיזוג ללא שינוי. התקנת סוגי מזגנים כוללות קידוחים וחציבות ופעולות נוספות, ולאחר שמחזירים את הקיר למצבו המקורי, הצבע באזור שבוצעו בו עבודות עשוי להיות שונה. במקרים אלה נדרשים מן הסתם רק תיקוני צבע, אבל כאמור זוהי הזדמנות טובה לבצע צביעת דירה כולל תיקוני צבע - וליהנות ממקסימום נחת בזכות המראה הרענן של החדר והצבע המושלם בכל קיר.

איך לבחור צבעים לקירות הבית?

ההחלטה החשובה ביותר לקראת צביעת דירה היא כמובן הגוונים שנבחרים לכל אחד מהקירות בכל אחד מהחללים. על-מנת להוסיף עניין לכל חדר ומצד שני לא להתיש את העין מומלץ להתנהל בשיטת 60-30-10. בשיטה זו בוחרים 3 גוונים לכל חלל - הצבע הראשון יכסה 60% מהקירות, הצבע השני עוד 30% ואילו הצבע השלישי יכסה את 10% הנותרים.
לגבי הרכב הצבעים יש לנו בחירה מגוונת: אפשר לבחור צבעים שיוצרים ניגוד מעניין (למשל שחור, לבן וגוון כלשהו של אדום או ורוד) או צבעים ששייכים לאותה משפחה (3 סוגי צהבהב), אפשר לבחור צבעים חמים (אדום, כתום, צהוב) או קרים (אפורים וכחולים) - אבל בדרך כלל הצבע שנבחר לכסות 60% מהחדר יהיה בהיר יחסית (כדי ליצור תחושת מרווח) וסולידי יחסית (אלא אם כן אתם לא נרתעים מלוק דרמטי). כשמתכננים את החלוקה של הקירות, כלומר איזה חלק באיזה קיר יהיה צבוע בכל אחד משלושת הגוונים, כדאי לקחת בחשבון גם את פתחי האוורור של מערכת המיזוג - אם תרצו, תוכלו אפילו להבליט אותם במידה מסוימת באמצעות משחקי צבע.

בכמה שכבות צבע להשתמש?

כדאי לקחת בחשבון שכדי שהמראה החדש והמרשים יחזיק מעמד לאורך זמן, נדרשות 2 או 3 שכבות צבע. בהתאם לא כדאי לקפוץ על הצעות של צביעת דירה בזול בלי לוודא שאכן מדובר באנשי מקצוע מיומנים ואמינים שלא יסתפקו בשכבה אחת. עוד כדאי לבדוק את איכות הצבעים שאיתם עובדים הצבעים, וכן לסכם בכתב ולא בעל-פה את כל הפרטים החשובים לכם במסגרת הצביעה.

רכישת מזגן
שירות לקוחות