חיפוש

הפרד ומשול בטמפרטורות הבית - הכירו את היתרונות בהתקנת מזגן מפוצל

בדרך כלל אנחנו בעד אחדות, אבל כשמדובר במזגנים - נראה שיש הסכמה רחבה על כך שעדיף לפצל. כיום, במרבית הבתים והעסקים בישראל מותקנים מזגנים מפוצלים ממגוון סיבות והתאמות, וכעת תוכלו לדעת מהם היתרונות והחסרונות במזגן זה עבורכם.

 

מה זה מזגן מפוצל?

בניגוד לתפיסה הרווחת המניחה שמדובר בסוג מאוד ספציפי של מזגן, מזגן מפוצל הינו שם כולל לקבוצת המזגנים הפופולארית ביותר בארץ ובעולם, לרבות מזגן עילי, מזגן מיני מרכזי וכו'.

במחצית הראשונה של המאה הקודמת המיזוג הביתי התבסס כמעט כלו על מזגני חלון. מזגנים העשויים מ"קופסא" אחת שהותקנה בפתחים בקירות החיצוניים. המזגנים הללו היו מוגבלים בתפוקתם, לא היו יעילים, אך מעל לכל, רועשים מאד. תעשיית מיזוג האוויר חיפשה חלופות ומצאה אותן.

מקור השם "מזגן מפוצל" מתייחס למבנה המזגן, המורכב משתי יחידות: יחידת פנימית המספקת חום/קור לחלל הממוזג ויחידה חיצונית הממוקמת מחוץ לבית. למעשה, לקחו את מזגן החלון ופיצלו אותו לשני חלקים, כאשר החלק הרועש מותקן מחוץ לבית. שני החלקים מחוברים באמצעות צנרת גז קירור וחשמל. הם פועלים כמקשה אחת המאפשרת את ייצור הקור והחום.

 מעבים של מזגנים

יתרונות המזגן המפוצל

כאמור, המזגן המפוצל נמצא בשימוש תדיר עקב היתרונות הבלעדיים והרבים שהוא מביא עימו - והנה חלק מהם:

פעולה שקטה – היחידה החיצונית הרועשת מותקנת מחוץ לבית. אגב, לאורך השנים הרעש יורד יותר ויותר.

יעילות וחיסכון בחשמל – במעבר לשתי קופסאות ניתן היה להעלות את רף התפוקה וכמו כן את יעילות הפעולה של המזגן לחיסכון בחשמל.

גמישות – אם את מזגני חלון נאלצנו להתקין בקירות חיצוניים, במזגנים מפוצלים נוכל להתקין את היחידה הפנימית בכל קיר פנימי ואת היחידה החיצונית במקומות שלא יגרמו למפגעי רעש לנו ולשכנים.

חיסכון – מכיוון שמדובר ביחידת מיזוג עצמאית, ניתן לרכוש מזגן בהתאמה לחלל מסוים, ולהוסיף יחידות מזגן חדשות בהמשך, ובקצב שלכם. כך, תוכלו לתכנן את ההוצאות שלכם ביתר קלות ולהתמקד בפתרונות נקודתיים.

 

יתכן וההתלבטות בה אתם נמצאים קשורה לבחירה בין שני סוגי מזגנים שונים ולכן, צירפנו עבורכם את היתרונות והחסרונות של כמה סוגים, כדי שתוכלו לדייק את הבחירה שלכם:

 

מזגן מיני מרכזי - סוג זה מדבר על מזגן מפוצל לחלל גדול או לשני חדרים ויותר, ומשמש כיחידה אחת השולטת על מיזוג האוויר לכלל החללים הנבחרים. ההתקנה והתחזוקה דורשים יותר מאמץ והשקעה, ובמקרה של תקלה - כל הבית יושפע מכך. היחידה הפנימית מזרימה את האוויר הקר / חם באמצעות מערכת תעלות לכל החללים הממוזגים. יחד עם זאת, מזגן מיני מרכזי נחשב לאסתטי יותר מפני שהיחידה הפנימית ומערכת התעלות נסתרות, מה שנותן יתרון עיצובי. יש לקחת בחשבון שהתקנה של מיני מרכזי דורשת הנמכת גבס.

 

מזגן עילי - מזגן הממוקם בחלק העליון של הקיר. קל יחסית להתקנה ותחזוקה, ומתפקד כיחידה עצמאית (קרי, תקלה בו לא תשפיע על כלל המזגנים בבית). קיים במגוון תפוקות המתאימות לחללים בגדלים שונים(מזגן 1 כוח סוס, מזגן 2 כ"ס וכן הלאה..). מתאים במקרה בו לא מעוניינים בהוצאה כספית הכרוכה במיזוג מרכזי, וכאשר יש מקום למנוע חיצוני בקרבת הסלון.

 

מערכות מולטי – מערכת מיזוג אוויר המורכבת מיחידה אחת חיצונית המחוברת למספר יחידות פנימיות. כל יחידה פנימית ניתנת להפעלה עצמאית, כאילו הייתה מזגן שלם עצמאי. מתאימה במיוחד למקומות בהם אנו מוגבלים במקום ליחידות חיצוניות. מערכת המבוססת על טכנולוגיית האינוורטר על כל יתרונותיה.

 

כל אחד מהפתרונות שפירטנו למעלה, מגיע בטכנולוגיה 'רגילה' ((ON/OFF או אינוורטר. רוצים להכיר את ההבדלים בין מזגן רגיל למזגן אינוורטר? לחצו כאן למידע נוסף 

 מזגן מפוצל

איך תבחרו את המזגן המפוצל הנכון?

לפני שאתם מקלידים בשורת החיפוש "מזגן מפוצל מחיר", חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים לא פחות כגון סוג החלל (סלון, חדר שינה, מרפסת וכו'), גודל החלל, מיקום המזגן, תדירות השימוש, תכונות נוספות - כגון רמת החיסכון באנרגיה ועוד.

 

בכדי להגיע לתוצאה האופטימלית, אנו ממליצים להתייעץ עם יועץ מיזוג מקצועי אשר ייקח בחשבון את כלל הנתונים והצרכים שלכם ויציע לכם פתרון בהתאמה אישית - בחינם וללא התחייבות!

 

אל תזיעו כדי לקנות מזגן - התחברו לקטלוג הדיגיטלי שלנו

המזגנים המפוצלים של טורנדו זכו לשם של כבוד בקרב מיליוני משפחות ובתי אב בישראל בזכות האיכות, השירות ומגוון הפתרונות. אם אתם רוצים ליהנות ממיזוג אוויר במקסימום יעילות, אנו מזמינים אתכם לצפות בקטלוג סוגי המזגנים המפוצלים שלנו. מכאן, כל מה שנותר לכם זה רק לבחור, להזמין ולקבל את המזגן החדש שלכם, כולל אפשרות להתקנה ע"י מתקין מקצועי שהינו משווק מורשה טורנדו.

מתלבטים איזה מזגן מפוצל יתאים לכם? מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ללא עלות או התחייבות >>

רכישת מזגן
שירות לקוחות