חיפוש

מזגן 1 כוח סוס

היתרונות הגדולים שכדאי להכיר

מזגן 1 כ"ס הוא מהמזגנים הנפוצים והנמכרים בישראל, ובכל דירה ממוצעת בארץ ניתן למצוא מספר מזגנים עיליים 1 כס המותקנים בחדרי הבית השונים. אך מהו בעצם מזגן 1 כס, מה הופך אותו למתאים כל כך לחללים קטנים וכיצד תבחרו את המזגן המתאים ביותר לבית שלכם?

 

נתחיל בהסבר קצר על המושג כוח סוס. הביטוי כוח סוס, שנלקח בהשאלה מעולם מנועי הקיטור, נועד לתאר את עצמת פעולתם של המנועים החדשים לעומת כוחם של הסוסים ששימשו עד אותה תקופה לסחיבת משאות.

הביטוי נשאר עד היום, אך עצמת המזגנים של היום נמדדת על ידי יחידת הספק הנקראת BTU, והשימוש במונח כ"ס נועד בעיקר להשוות בין סוגי המזגנים השונים - מזגן 2.5 כ"ס למשל יותר מכפול בעצמתו ממזגן 1 כס.

מזגן 1 כוח סוס בחדראז מהו כוחו האמיתי של מזגן 1 כ"ס?

מזגנים עיליים 1 כ"ס הם בעלי עוצמת קירור של 9000 BTU המיועדת לקירור של חללים בגודל של עד 12 מ"ר, מה שהופך אותו למתאים במיוחד לשימוש ביתי או למשרדים קטנים.  

למזגן 1 כס יש מגוון יתרונות נוספים שהופכים אותן למזגן פופולרי כל כך:

התאמה לחללים קטנים

עצמת הקירור של מזגן 1 כ"ס מתאימה לחללים קטנים של עד 12 מ"ר ומאפשרת קירור של חללים קטנים במהירות ובצריכת אנרגיה נמוכה. גם מימדיהם של מזגני 1 כס השונים הם קטנים ולכן מתאימים להתקנה בכל חדר.

רעש מופחת – מכיוון שמדובר במזגן 9000 BTU, מנוע המזגן הוא קטן יחסית ולכן גם פחות מרעיש, מה שהופך אותו לאידיאלי להתקנה ושימוש בחדרי שינה וחדרי ילדים.

תחזוקה קלה - התחזוקה של מזגן 1 כ"ס היא קלה וזולה. גם החלפים השונים וגם התיקונים עצמם, במידה ואלו נדרשים, מסתכמים בעלויות נמוכות יחסית, ומונעים מכם הוצאות תחזוקה גבוהות ומעיקות.

כמה עולה מזגן 1 כוח סוס?

למזגן 1 כ"ס מחירים שונים, אך ברוב הדגמים העלויות של מזגן 1 כ"ס הן יתרון בולט:

עלויות רכישה והתקנה – מחיר מזגן 1 כס נמוך משמעותית ממזגנים גדולים יותר, וכך גם עלות התקנתם זולה ביחס להתקנת מזגנים אחרים.

עלויות השימוש – המנוע הקטן בשילוב עם טכנולוגיות הקירור המתקדמות מאפשר גם למזגן הקטן לקרר ולחמם את החללים השונים בצורה מהירה, יעילה וחסכונית עם צריכת חשמל מינימלית.

אישה מדליקה מזגן 1 כוח סוס

איך לבחור מזגן 1 כ"ס מומלץ שיתאים לחלל שלכם?

כשמדובר בעצמת המזגן הביטוי 'כל המרבה הרי זה משובח' לא בהכרח נכון. שימוש במזגן בעל 2 כ"ס או יותר לחדר קטן עלול לפגוע ביכולת של ויסות הטמפרטורה בחדר, וכמובן לגזול אנרגיה רבה יותר ולגרום לעליה מיותרת בצריכת החשמל.

כדי לבדוק שאכן מזגן 1 כס הוא המזגן המתאים לחלל אותו אתם רוצים לקרר, יש להתחיל עם מדידת גודל החדר. בנוסף לגודל החלל, בהתאמת המזגן לחלל חשוב לקחת בחשבון גם את גובה התקרה, את הקומה בבניין בה נמצא החדר (קומת ביניים קל יותר לקרר ולחמם מאשר קומה אחרונה, שסופגת את כל החום מהגג), את גודל החלונות ואת הכיוון אליו הם פונים (חלונות גדולים הפונים לכיוון דרום צפון סופגים יותר שמש), וכמובן את האזור הגיאוגרפי ואת מזג האוויר המאפיין אותו (אזור חם יותר או קר יותר, וקרבה לחוף הים המשפיעה אף היא על האקלים).

טיפים למיצוי היעילות של מזגן 1 כס

מזגנים הם חלק מהותי בחיי היום יום בישראל, במיוחד בחודשי הקיץ החמים והלחים. כדי להבטיח שהמזגן שלך פועל ביעילות האופטימלית שלו, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות. ראשית, יש לוודא שכל החלונות והדלתות אטומים כהלכה כדי למנוע בריחת אוויר קריר ומכניסת אוויר חם. שנית, נקה או החלף את מסנן האוויר באופן קבוע כדי להבטיח שהיחידה פועלת בקיבולת מירבית. לבסוף, שקול להשתמש בתרמוסטט הניתן לתכנות כדי להגדיר את הטמפרטורה בהתאם ללוח הזמנים שלך, ולהפחית את צריכת האנרגיה המיותרת כאשר היחידה אינה בשימוש. על ידי ביצוע טיפים אלו, תוכלו להאריך את תוחלת החיים של המזגן ולחסוך כסף בחשבון החשמל שלכם.

בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר לפני בחירת המזגן.

מעוניינים ברכישת מזגן טורנדו 1 כוח סוס? אתם מוזמנים להתרשם מהמגוון הרחב של מזגנים 1 כס, ולפנות אלינו לייעוץ מקצועי ללא התחייבות >>

רכישת מזגן
שירות לקוחות