חיפוש

ששש... איך בוחרים את המזגן הכי שקט ?

אישה ישנה בסלון עם מזגן

כשבוחנים רכישת מזגן חדש, לכל אחד יש משהו שהכי חשוב לו – יש כאלו שיעדיפו מותג מסוים, יש שירצו עיצוב חדשני או מיוחד של היחידה הפנימית, כזו שתשתלב בעיצוב החדר או תשדר יוקרה, ולאחרים חשובה בעיקר היעילות האנרגטית שלו, כלומר שיהיה חסכוני בחשמל.

הפעם נציג דווקא את אחד השיקולים המעניינים והפחות שגרתיים ברכישת מזגן – הרעש שהוא מייצר. יש אנשים הרגישים מאוד לרעש ואלו יעדיפו את המזגן הכי שקט שניתן לרכוש. אז לכבוד חובבי השקט הנה כמה דברים שחשוב לדעת כשבאים לבחור מזגן שקט מומלץ.

כידוע, כלל ראשון בבחירת מזגן הוא להתאים אותו לגודל ולתנאים של החלל עבורו הוא נועד. גם לכלל בסיסי זה יש קשר לרעש: אם נבחר מזגן חלש מידי לגודל החדר, הרי שהוא יתקשה להגיע לטמפרטורה המבוקשת ולשמור עליה. מכאן כבר ברור שהמנוע שלו יעבוד קשה מידי לאורך זמן רב מידי וכתוצאה מכך הוא גם ירעיש יותר. גם מזגן חזק מידי לגודל החדר הוא בעייתי, כי מזגן כזה יהיה בעל מנוע גדול מידי שיפיק רעש בעוצמה גדולה מידי שלא לצורך.

בעבר היו מזגני החלון הרועשים נפוצים מאוד. מדוע רועשים? כי יחידות הכוח שלהם, עם המדחס והמנוע, נמצאות בתוך המזגן ולא מעבר לקיר. אז מזגן חלון – ממש לא!

בניגוד גמור למזגן החלון, הרי שמזגן מפוצל הוא פתרון מעולה למי שמחפש מזגן שקט. הסיבה: המזגן המפוצל, בין אם הוא מזגן עילי או ריצפתי, מחולק ל-2 יחידות נפרדות: יחידה פנימית, יחידת המדחס והמעבה, המותקנת מחוץ לבית ויחידה פנימית, המאייד, המותקנת על קיר בתוך החדר ומזרימה לחלל החדר את האויר הקר או החם. היתרון הוא שהיחידה המייצרת את עיקר הרעש – יחידת המדחס והמעבה – מותקנת מחוץ לבית והקיר משמש כחוסם רעש מעולה. היחידה הפנימית לרוב אינה מייצרת רעש חזק כיוון שהחלק היחיד שנע בה הוא המאוורר שמזרים את האוויר לחדר. מי שרגיש במיוחד אפילו לרעש הזה ,יכול לבחור את המהירות האיטית ביותר של המאוורר, כזו שבקושי מאפשרת לשמוע אם המזגן בכלל פועל.

לרגישים במיוחד לרעש מומלץ לבדוק אם בדירתם ניתן להתקין מזגן מרכזי או  מזגן מיני מרכזי. במידה וכן, הרי שסוג מזגן זה הוא השקט ביותר שכן מדובר במנוע אחד שמזרים את האויר הממוזג לכל הבית דרך מערכת של צינורות אוורור. המנוע מורכב במיקום נסתר ומרוחק מחוץ לבית, במרפסת שירות או על הגג, ואין שום יחידה חשמלית הפועלת בתוך הבית. אבל רגע, לא להתלהב מיד: יש לקחת בחשבון שעלות הרכישה ובעיקר ההתקנה של מזגן מרכזי או מיני מרכזי יקרה בהרבה ממזגן עילי מפוצל ולא בכל בית ניתן להתקינו. לעיתים אף נדרשת הנמכת התקרה כדי להעביר בתוכה את צנרת הולכת האוויר. אז כדאי לבדוק טוב טוב אם זה שווה את ההשקעה, מה גם שכיום ניתן לרכוש מזגנים עיליים שקטים מאוד.

ומילה אחרונה על מזגני אינוורטר. בשנים האחרונות, מזגנים בטכנולוגיות אינוורטר תופסים נתח שוק הולך וגדל. מזגנים אלו, הפועלים ברציפות עם תפוקה משתנה, ניחנים בפעולה שקטה במיוחד ואף חסכוניים ביותר בחשמל. הם אמנם יקרים ממזגנים בטכנולוגיות הקלאסיות (הפועלים בשיטת ON/OFF כלומר הפעלה והפסקה של המנוע והמדחס בתפוקה מלאה) אך הם מעניקים מיזוג אוויר מדויק, רציף, נעים ובעיקר הכי שקט שיש. חשוב לדעת כי טכנולוגיית האינוורטר, של טורנדו למשל, מיושמת היום גם במזגן מפוצל וגם במזגן מרכזי או מיני מרכזי.

אז שיהיה לכם מזג אוויר נעים עם מזגן שקט ומומלץ .

רכישת מזגן
שירות לקוחות