חיפוש

מזגן אינוורטר

מה ההבדל בין מזגן אינוורטר לרגיל ולמה הוא הכי מומלץ לשנה זו או:

כל מה שרציתם לדעת על מזגן אינוורטר של טורנדו

מרבית המזגנים הפופולריים היום פועלים על אחת משתי הטכנולוגיות העיקריות: טכנולוגית ה-ON/OFF הוותיקה יותר וטכנולוגיית האינוורטר החדשנית והמתקדמת.

החל משנת 2024 תאומץ בישראל באופן מלא התקינה האירופאית למזגנים וכל המזגנים בישראל יהיו מזגני אינוורטר בתו תקן אירופאי.
ההבדלים בין הטכנולוגיות נובעים מאופן פעולת המנוע והמדחס, אך הם משפיעים על כלל המאפיינים והפונקציות של המזגן.

מהירות משתנה 

במזגנים הרגילים העובדים על טכנולוגיית ON/OFF המדחס עובד בתפוקה קבועה ויש לו שני מצבים בלבד: עובד או כבוי. עם הדלקת המזגן המנוע משתמש בכמות קבועה של אנרגיה וברגע שהוא מגיע לטמפרטורה הרצויה הוא כבה, וכאשר החדר מתחמם המזגן חוזר לפעול וחוזר חלילה.

טכנולוגיית האינוורטר היא מתקדמת יותר ופועלת על מדחס בעל מהירות משתנה, שפועל באופן תמידי אך משנה את מהירותו בהתאם לטמפרטורה בחדר. ההספק שלו יכול לנוע בין 100% כאשר הוא נדרש לקרר או לחמם, ל - 10% כאשר הסביבה הגיעה לטמפרטורה רצויה, מה שמאפשר לו שמירה על טמפרטורה קבועה תוך שימוש מופחת באנרגיה.

חיסכון באנרגיה

הפעולה הרציפה של מזגן האינוורטר חוסכת את האנרגיה הדרושה להפעלה מחודשת של המנוע בכל פעם שטמפרטורת החדר משתנה. בנוסף לכך, לצורך שמירה על הטמפרטורה מזגן האינוורטר לא נדרש לעבוד בתפוקה של 100% ופועל בתפוקה נמוכה משמעותית ולכן יכול לחסוך עד 50% מחשבון בצריכת החשמל.

מזגן אינוורטר - TOP INVERTER X

מחפשים מזגן אינוורטר מומלץ לקיץ? לחצו כאן והכירו את TORNADO TOP INVERTER X (WIFI)

אינוורטר מזגן עם פעולה שקטה

פעולתם של מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר שקטה יותר משמעותית גם ביחידה הפנימית וגם ביחידה החיצונית, כך שאתם נהנים מפעולה עוצמתית אך שקטה במיוחד. בנוסף לכך, מכיוון שלא כמו סוגי המזגנים הרגילים, הם אינם נדלקים ונכבים בכל פעם שהם מגיעים לגבול טמפרטורה מסוים אלא פועלים באופן רציף ושומרים על טמפרטורה מתאימה קבועה, פעולתם שקטה משמעותית ממזגנים אחרים.

בקרת טמפרטורה

מזגנים רגילים מביאים את האוויר בחדר עד לטמפרטורה שהגדרנו, אך ברגע שהם מגיעים אליה פעולתם נעצרת. לעומת זאת, פעולתם של מזגני אינוורטר היא רציפה, ומאפשרת לשמור על טמפרטורה אחידה וקבועה לאורך זמן. מסיבה זו הם מתאימים במיוחד עבור אנשים שזקוקים לחדר בטמפרטורה מדויקת וספציפית, בעקבות מצב רפואי לדוגמא, ומאפשרים הם להגדיר טמפרטורה מדויקת ולשמור עליה לאורך זמן.

השפעה סביבתית 

פעולתם הרציפה של מדחסי אנרגיה צורכת פחות אנרגיה ממזגן רגיל, ולכן הם חסכוניים יותר בחשמל.
אך לשימוש המצומצם באנרגיה יש גם השפעה סביבתית חשובה, ולכן מזגי אינוורטר נחשבים לירוקים יותר.

עמידות

בשל הפעולה הרציפה של המנוע, מזגני אינוורטר עמידים יותר וסובלים פחות מבלאי, שעלול הגרם מהדלקה וכיבוי של המנוע. יחד עם זאת חשוב לדאוג לתחזוקה נכונה של המזגן על מנת להבטיח שהוא יעבוד בצורה מספקת לאורך זמן. כדי לדאוג לכך שמזגן האינוורטר שלכם ישרת אתכם לאורך שנים רבות, הקפידו על ניקוי של המסננים אחת לעונה, ובמקרה שמתגלה תקלה תפעולית, הזמינו טכנאי מוסמך לטפל בה.

עלויות

סביר היה לחשוב שעלות רכישתו והתקנתו של מזגן אינוורטר תהיה גבוהה יותר מהעלויות של מזגן רגיל או מזגן נייד מכיוון שמדובר במזגן בעל טכנולוגיה מתקדמת. זה אכן המצב ברוב המקרים, אך בזכות המהפכה שמובילה טורנדו בישראל ניתן כיום לרכוש מזגן עילי אינוורטר במחיר של מזגן רגיל.

לפני שאתם מתלבטים בין אם לרכוש אינוורטר או לא חשוב להבין באיזו תדירות תשתמשו במזגן, מהו גודל החלל אותו אתם רוצים לקרר, כמה חדרים יש בבית וכו'.
מתלבטים איזה מזגן אינוורטר יתאים לכם? מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ללא עלות או התחייבות >>

רכישת מזגן
שירות לקוחות