חיפוש

מזגן אינוורטר - מה ההבדל בינו לשאר המזגנים ולמה הוא הכי מומלץ לשנת 2022

כשמדובר בבחירת המזגן הנכון והמתאים ביותר, יש שתי טכנולוגיות רלוונטיות עיקריות שבהן צריך להתחשב: טכנולוגית האינוורטר והטכנולוגיה ה"רגילה". מזגן אינוורטר מציע פונקציות דומות לאלו שמציע מזגן מיני מרכזי או מזגן נייד, אבל הוא שונה מהם בכל מה שקשור לסוג מדחס המנוע שמפעיל את המערכת. הנה רשימה קצרה שתעזור לכם לעשות סדר בבלאגן ולהבין איזה מזגן יהיה הטוב ביותר עבורכם:

מזגן אינוורטר:

מהירות משתנה 

מערכת מזגן האינוורטר היא מתוחכמת יותר, ומורכבת ממדחס בעל מהירות משתנה. בצורה כזו, המדחס פועל באופן תמידי אך משנה את מהירותו (צריכת החשמל שלו)  בהתאם לטמפרטורה בחדר, מה שמאפשר לו שמירה על טמפרטורה קבועה ושימוש בפחות אנרגיה. במזגנים הרגילים, המדחס עובד בתפוקה קבועה ויש לו שני מצבים בלבד: עובד או כבוי, מה שיכול לגרום לצריכה מוגברת של חשמל ולשחיקה מהירה יותר.

חסכון באנרגיה

קירור וחימום הבית עם מזגן אינוורטר יכולה לחסוך עד עד כ- 30% מחשבון החשמל. כמו כן, מזגנים אלו הם בעלי יעילות אנרגטית גבוהה ופועלים בצורה חסכונית יותר, מכיוון שכאמור, הם מתאימים את צריכת החשמל לטמפרטורה הקיימת בחדר.

שקט

מזגני אינוורטר פועלים בצורה שקטה יותר, מכיוון שלא כמו המזגנים הרגילים, הם אינם נדלקים ונכבים בכל פעם שהם מגיעים לגבול טמפרטורה מסוים. במקום זאת, הם פועלים באופן רציף ושומרים על טמפרטורה מתאימה קבועה

מזגן רגיל:

מהירות קבועה 

מצד שני, מזגנים שלא משתמשים בטכנולוגית אינוורטר, הם עדיין  המזגנים הנפוצים ביותר כיום. כאשר מדובר בשליטה על המדחס, הם עושים את זה על העיקרון "הכל או כלום". מערכת המזגנים הרגילים היא מערכת פשוטה יותר המופעלת באמצעות לחיצה על מתג "הפעל" או כבה". בצורה כזאת, המזגן משתמש בכמות קבועה של אנרגיה וברגע שמגיע לטמפרטורה הרצויה הוא נכבה, החדר מתקרר, המזגן חוזר לפעול וחוזר חלילה.

רעש

 כיום ניתן למצוא גם מזגנים רגילים שאינם מרעישים בצורה שמפריעה לחיי היומיום, בעיקר מזגנים מרכזיים ומזגנים מיני מרכזיים.

מחיר

מזגנים אלה זולים באופן משמעותי לעומת מזגני אינוורטר, אבל בטווח הארוך יכול להיות שהם לאו דווקא הבחירה הזולה יותר. לקראת רכישתם צריך להבין באיזו תדירות תשתמשו בהם, מהו גודל החלל שאותו אתם רוצים לקרר, כמה חדרים יש בבית וכו'.

רוצים להבין לעומק מהו המזגן הנכון עבורכם? התקשרו עוד היום לטלפון - 1700-500-300 והתייעצו (שיחת חינם) עם מומחי טורנדו!

רכישת מזגן
שירות לקוחות