חיפוש

מזגן חסכוני בחשמל - איזה מזגן הכי חסכוני ומומלץ

נכון שנראה לנו שכל שנה הקיץ חם יותר? כל שנה נשברים שיאי חום חדשים, בארץ ובעולם. אם פעם חשבנו לקפוץ לאירופה להתקרר בחופשת הקיץ, הנה השנה נשברו גם שם שיאי חום. אז בינתיים אין לנו ברירה אלא להישאר צמודים למזגן - לפחות בישראל יש מזגנים.

מזגן חסכוני בחשמל:

אמנם מזגן אינוורטר שונה ממזגן מיני מרכזי, ומזגן עילי שונה משניהם, אולם הטיפים הללו נכונים לגבי כל סוגי המזגנים.

אפליקצייה עם דירוג אנרגטי

אז עד שהאירופים יתעשתו ויתקינו מזגנים, להלן כמה טיפים לשימוש יעיל במזגן בקיץ הישראלי:

1. הפעילו מזגן רק כשצריך - נשמע מובן מאליו? תתפלאו עד כמה אפשר לחסוך בדרך זו. זה גורם בזבוז מספר אחד.

2. קבעו טמפרטורה סבירה - רוב בני האדם מרגישים נוח סביב 25 מעלות. לידיעתכם, הורדה של מעלה אחת בתרמוסטט מעלה את צריכת החשמל ב - 5%(!).

3. חשבו יעיל - דאגו לסגור את הבית על מנת למנוע בריחת אוויר ממוזג, כוונו את פתחי הפליטה של המזגנים כלפי מעלה, כדי שהאוויר הקריר ירד למטה ויקרר באופן יעיל יותר, השתמשו בוילונות או בתריסים על מנת לצמצם קרינת שמש ישירה, נסו לצמצם למינימום שימוש במכשירים פולטי חום, החל מכלי מטבח כמו טוסטרים וקומקומים, וכלה בנורות הלוגן - מכשירים אלו מכבידים על המזגן וגורמים לו לעבוד קשה יותר.. 

4. הקפידו לנקות את הפילטרים - לא משנה איזה מזגן יש לכם - מזגן עילי, חלון, מזגן מיני מרכזי - לכל המזגנים מכל הסוגים יש פילטר אחד או יותר, שמטרתו לסנן חלקיקים זעירים ולמנוע כניסתם לאוויר החדר דרך המזגן. הפילטר נסתם לאט לאט עם הזמן ודורש ניקוי תקופתי, אחרת המזגן יתקשה לפעול וקיים חשש לבלאי מוקדם. קל מאד להוציא את הפילטר, לשטוף אותו, לייבש ולהחזיר למקומו.

5. ודאו שנתיבי האוויר פנויים - לא לחסום את פתחי היניקה והסניקה. פתחים חסומים עלולים לגרום לתקלות מהר מאוד.

6. היו עירניים - אם עשיתם הכל נכון ועדיין נראה לכם שהמזגן לא מקרר, יכול להיות שיש דליפת גז מהמזגן. כדאי לדעת שדליפת גז מתגלה בדרך כלל אחרי תקופה; קשה לגלות דליפה כאשר היא מתחילה. מסיבה זו כדאי לבצע בדיקה תקופתית על ידי טכנאי מזגנים מקצועי כדי להקדים תרופה למכה.

רוצים למצוא מזגן חסכוני מבית טורנדו? לחצו לצפייה בסוגי המזגנים של טורנדו 

המלצה של אמיר נגר על המזגנים החסכוניים של טורנדו:

כולנו מחפשים מזגנים חסכוניים בחשמל אך זכרו -

חיסכון לא תמיד נמדד רק בחשבון החשמל החודשי.  בראיה לטווח ארוך רצוי לקחת בחשבון עלות התקנה מול הוצאות תחזוקה שוטפת לאורך זמן.
מזגן אינוורטר למשל, אשר התקנתו יקרה יחסית, עשוי לחסוך בהוצאות חשמל ותחזוקה בטווח הארוך.

מתלבטים איזה מזגן יתאים לכם? מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ללא עלות או התחייבות >>

רכישת מזגן
שירות לקוחות