חיפוש

מזגן VRF - כל היתרונות

אם היינו שואלים מקבץ מזדמן של אנשים מה הבעיה העיקרית שמטרידה אותם בקשר למזגן, סביר להניח שרובם היו אומרים - התנודתיות של הטמפרטורה בחלל החדרים. והם צודקים! מעבר לשוני במחיר, בתפוקה, בצריכת החשמל, רוב המזגנים מחממים לטמפרטורה מסוימת, מפסיקים, ומתחילים שוב כאשר היא צונחת לערך קבוע. עד התקופה האחרונה היה נהוג לחשוב שהפתרון לבעיה זו הוא בהתקנת מספר מזגנים - מזגן לכל חדר.
מערכת מיזוג VRF מציעה פתרון חדשני ויעיל לבעיה זו.

מה זה מזגן VRF

מערכת VRF כוללת מזגן שאופן הפעולה שלו שונה ממזגנים רגילים. עיקרון הפעולה של המערכת הוא נפח זרימה משתנה של האוויר (נפח קירור משתנה - VRF = Variant Refrigerant Flow). צורת העבודה היא כך שדרישת העבודה מהמאיידים משתנה, מה שמביא לשינוי בתדרי המנוע, וזו בתורה משנה את פעולת המדחס. 

צורת ההתקנה הייחודית מאפשרת שמירה על טמפרטורה יציבה שונה בכל אחד מחללי הבית. זה אפשרי בזכות התקנה של יחידת איוד נפרדת בכל חדר, אשר כולן מחוברות ליחידת עיבוי אחת. החיבור הוא באמצעות צינורות דקים אשר מייתרים את הצורך להנמיך תקרות או להתקין תעלות קירור.
מערכת VRF רגישה לשינויים ומגיבה באופן רציף, כך שנוצרת רמת טמפרטורה אחידה ויציבה.
המדחס עצמו עובד בטכנולוגית "אינוורטר", שזה אומר "מדחס בתפוקות משתנות".

תעלות קירור בחלל משרדי

היתרונות של מערכת מיזוג VRF

כאלה יש לא מעט.
אמינות - המערכת עמידה במיוחד למזג האוויר בישראל, גם כאשר הטמפרטורות מטפסות לגבהים של 45 מעלות. משמעות הדבר היא חיסכון בהוצאה על תיקונים.
חיסכון - המערכת חסכונית לטווח ארוך בזכות צורת הפעולה הרציפה ועמידותה.
נוחות - הן בזכות היכולת לשמור על טמפרטורה אחידה והן בזכות האפשרות להשתלב במערכת בית חכם עם שליטה מרחוק.
שקט - בזכות המבנה שלה ניתן להתקין את המנוע הרחק מהחדרים, מה שמבטיח פעולה שקטה. גם עיקרון הפעולה הרציפה מונע כיבוי והתנעה של המנוע כמו במערכות מיזוג רגילות.
עיצוב - בזכות המבנה המבוזר של המערכת אין צורך להתקין יחידות גדולות בחלל הבית.
שדרוג - ניתן להוסיף יחידות, במידה ועולה הצורך, באופן פשוט יחסית. 
אנרגיה ירוקה - מערכת מיזוג VRF משתמשות בגז "ירוק" לקירור. בכך היא משתלבת במגמה העולמית למעבר לשימוש באנרגיות מתחדשות.

איך לבחור מזגן VRF מומלץ

כשאתם משקיעים במזגן VRF, העיצוב שלו צריך להיות יעיל, כך שלאורך חייו הוא יוכל לספק קירור יעיל, ולהיות מסוגל להגיב באופן אקטיבי לשינויי האקלים, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. מחקר שנערך לא מזמן, הראה כי מעצבים רבים בוחרים בבניית מערכות עם קיבולת גדולה יותר: אם הקיבולת גדולה יותר ממה שאי פעם תזדקקו לו, לא יוכל להיות כישלון של המערכת לשמור על נוחות. ישנם גורמים נוספים שכדאי לשקול בבחירת מזגן VRF מומלץ.

קיבולת ויעילות

מערכות מיזוג אוויר קטנות או גדולות מדי, אינן יעילות הן מבחינת התפעול, והן בעלויות ההתקנה וההפעלה הראשוניות. בדרך כלל,מומלץ להתקין מערכות VRF בעלות קיבולת גדולה יותר מאשר עומס ההפעלה המרבי, מכיוון שזה טוב יותר מאשר לא להיות מסוגלים לענות על הצרכים של הביקוש הגבוה ביותר.

השפעת שינויי האקלים

אורח חייה של מערכת VRF הוא, ברוב המקרים, 10 שנים. במהלך זמן זה, שינוי האקלים צפוי לגרום לטמפרטורות גבוהות יותר. עיצובים של מזגנים עדכניים צריכים להתחשב בכך. מערכת קטנה מדי בזמן ההתקנה תחווה תקופות גדולות יותר ויותר של תחת-קיבולת , ולכן, תקופות ארוכות יותר קירור לא יעיל וחוסר נוחות. מערכת שמותקנת עכשיו, צריכה לצפות לקיבולת עומס השיא שתדרש במהלך 10 השנים הקרובות.

עיצוב

כפי שניתן להבין, העיצוב והבחירה של מערכת VRV הנכונה, אינם פשוטים כפי שהם נראים. לכן, זה חיוני לאזן את ההוצאות ואת היעילות של העיצוב. העיצוב הנכון יביא לחיסכון, בעוד שעיצוב מוגזם יבוא על חשבון יעילות האנרגיה. מהנדסים מוסמכים ומנוסים יכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, כדי להבטיח שמיזוג האוויר שלכם יעבוד ביעילות ויזכה לאריכות ימים. עובד ביעילות יש אריכות ימים.

 לאינוורטר VRF מה ההבדל בין מזגן

שני סוגי המזגנים דומים מאד אחד לשני - שניהם פועלים ביעילות ויכולים לווסת את רמת האנרגיה הנדרשת לקירור או לחימום חדרים, על ידי התאמת התפוקה, שניהם עוזרים לשמור על טמפרטורה יציבה בבית, שני המזגנים עוזרים לחסוך בהוצאות החשמל, ושניהם פועלים בצורה שקטה וכמעט אינה מורגשת.

ההבדל בין מזגן VRF לאינוורטר הוא בעיקר הבדל טכני, הקשור לפיצול הצנרת ולצורה בה עובר הקרר למאיידים הפנימיים. בנוסף, מערכת VRF מתאימה יותר גם למערכות גדולות יותר, כמו בתי מלון או בתי חולים.

האם כדאי לקנות מזגן VRF

זה תלוי כמובן בכמה גורמים, כשהעיקרי ביניהם הוא סוג הנכס שזקוק למזגן. מזגן VRF הינו מזגן אידאלי לבניינים גדולים, מרובי חללים, כדוגמת בנייני יוקרה רבי קומות, מסעדות, חנויות קמעונאות, בנייני משרדים, ובכל מקום אחר הדורש חימום וקירור מותאמים אישית על פני מספר אזורים. למזגן VRF יתרונות רבים , במיוחד כשמדובר על חללים מסוגים אלו: הוא מאוד יעיל מבחינת אנרגיה וחשמל, פועל בצורה שקטה, מחמם ומקרר בסימולטניות, בעל פחות זמן השבתה, ודורש פחות מקום.

מחיר מזגן VRF - משתנה לפי הצורך

בשנים האחרונות חלה עלייה בפופולריות של מזגני ה- VRF, ועם ההצלחה הגיעו מספר חברות חדשות המייצרות מזגנים למכירה. מכאן, המחיר הלך והתרחב ומשתנה לפי המבנה שבו רוצים להתכין את המזגן והצרכים שהוא צריך לענות עליהם, לכן קשה לעריך את מחיר מזגן VRF. אנו ממליצים לפני הרכישה, לעשות סקר שוק קפדני ולהבין את ההבדלים בין המזגנים ומחיריהם - זה משתנה לפי סוג החברה, אורכי הצנרת, סוג הציוד, גודל הבניין או המבנה שאותו רוצים לחמם ולקרר ומבנה החללים המרכיבים אותו, מיקום היחידות הפנימיות, ועוד. טווח המחירים בארץ, נכון לשורות אלו, הוא בין 7,500- 16,500 ש"ח.

לסיכום

עכשיו כבר ברור מה זה מזגן VRF. יתרונותיו רבים מאוד, ואפשר לומר שהם מקזזים את עלות הרכישה הגבוהה יחסית, בודאי לטווח הארוך.
לצפייה בקטלוג מזגני VRF של טורנדו לחצו כאן. 

מתלבטים איזה מזגן VRF יתאים לכם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ללא עלות או התחייבות >>

רכישת מזגן
שירות לקוחות