חיפוש

חמישה טיפים לבחירת יועץ מיזוג אוויר

האם מערכת מיזוג האוויר שלכם בת 10 שנים או יותר? אם כן, זה אומר כי ייתכן שתאלצו לרכוש מיזוג אוויר חדש בשנים הקרובות. מצד שני, אם המערכת שלכם חדשה יותר, אתם רוצים לוודא שהיא ממשיכה לפעול ביעילות, על ידי קביעת בדיקת תחזוקה שנתית, לכל הפחות. כך או כך, במוקדם או במאוחר תצטרכו לשכור יועץ מיזוג, שיעזור לכם להבין מהם הצעדים אותם אתם צריכים לנקוט בכל מה שקשור למיזוג הבית. הנה חמש נקודות שיש לקחת בחשבון במהלך החיפוש שלכם:

1. רישוי וניסיון

מערכת מיזוג אוויר היא כנראה הציוד היקר ביותר בבית שלכם, ואתם רוצים להבטיח כי למי שעובד עליה יש הכשרה מתאימה. כך שכדאי שהקבלן יהיה בעל רישיון וניסיון של לפחות חמש שנים בתחום. לחברה המפעילה שירותי ייעוץ צריך להיות גם ביטוח ברמה מסוימת, שיגן על בעלי הבתים במקרה של פגיעה או נזק מקרי. כדאי גם לשאול על הניסיון של היועץ הפוטנציאלי. בעוד אריכות ימים לבדה לא תבטיח כי הקבלן יעשה עבודה טובה, יציבות בעסק מעידה שהוא עושה משהו נכון. הכשרתו של יועץ מיזוג עשויה להקיף היבטים רבים של התעשייה, אבל בין החשובים ביותר הם הטיפול בגז הקירור ואיזון האוויר. האם טכנאי החברה מוסמכים לטפל בכך?

2. הערכת הבית

אם אתם רוצים להתקין מערכת מיזוג אוויר, הטכנאים הפוטנציאליים צריכים להציע הערכה יסודית של הבית כדי לקבוע את פתרון הקירור והחימום הטוב ביותר. גורמים שיש לקחת בחשבון הם המטראז' של הבית, מידת הבידוד, כמה חלונות יש ולאיזה כיוון הם פונים. הטכנאים צריכים לבדוק את מערכת הצינורות כדי לגלות דליפות, חלקים רופפים ואת רמת הבידוד. ברגע שיש הערכה, בקשו לקבל אותה בכתב, כדי שתוכלו להשוות עלויות, אחריות, ויעילות אנרגטית בין ההצעות.

3. המלצות והפניות

בקשו לראות המלצות והפניות וקראו אותן. שאלו אם העבודות הושלמו בזמן ובתקציב. שאלו אם החברה ביצעה התקנות נקיות וכיבדה את הנכס של בעל הבית. האם החברה בדקה את המערכת לאחר התקנתה כדי להבטיח יעילות מקסימלית? כשאתם מחפשים הפניות לקראת רכישת והתקנת מזגן לבית, שאלו את החברים, השכנים או העמיתים לעבודה שלכם. יועץ מיזוג טוב גם יתגאה בחברה שלו: המשאיות צריכות להיות במצב טוב, ושם החברה צריך להיות מוטבע על כלי הרכב.

4. הנחות ומבצעים מיוחדים

מערכת מיזוג היא הוצאה גדולה, אז כדאי לחפש הנחות על ציוד יעיל באנרגיה, או לשאול על מבצעים.

5. יעילות

יעילות היא חשובה. כאשר מחפשים שדרוג למזגן הביתי,כדאי לחפש את המזגן היעיל ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם. שאלו את הטכנאים על מודלים יעילים ברמת צריכת האנרגיה, והתומכים באיכות הסביבה.

רכישת מזגן
שירות לקוחות