חיפוש

מזגן - המירוץ מול ההתחממות הגלובלית

ישנן כיום עדיין מדינות רבות בעולם שהתושבים שלהן חיים ללא מזגן עילי או מזגן עילי אינוורטר לא תמצאו בבתיהם מערכת מיזוג דירתית ולא מזגן במכוניות שמשווקות שם.
ניקח לדוגמה את הודו. בהודו רק 5% מהתושבים נהנים ממיזוג אוויר. כל השאר משתמשים במאווררים במידת האפשר, בבדים רטובים על החלונות - בתקווה שתהיה רוח שתעזור לקרר את החדרים - צובעים את הגגות בסיד לבן שיעזור כנגד הקרינה של השמש הקופחת, מכסים את הפנים בבד רטוב או שותים משקאות מצננים. אבל כפי שידוע כבר לכולם העולם הולך ומתחמם והבעיה של מיזוג אוויר הולכת ומתחממת אף היא. בעיות רבות נובעות מעליית חום גוף כמו התפשטות מחלות בקטריאליות, עייפות, בחילות, פריחות בעור ועוד ועוד. ומה שיכול לעזור הוא קירור הגוף.

איפה המזגן כשצריך אותו?

אחת התופעות שמתפשטות בהודו היא שאנשים רבים משנים את מבנה התקציב המשפחתי מוותרים על דברים להם היו רגילים, ומשקיעים במזגן.
גם בתאילנד, שידועה זה מכבר כאחת המדינות החמות בעולם, יותר ויותר תאילנדים מתלוננים על סבל מהחום ועל כך שהמאווררים, שניתן למצוא בכל פינה בתאילנד, כבר לא מספקים. האם התאילנדים נעשו מפונקים? או שכדור הארץ אכן מתחמם? ליותר ויותר אנשים מתברר שבלי מיזוג אוויר מתאים באמת קשה לחיות.
אבל אל לנו לרוץ רק למזרח. במדינות רבות באירופה לא השכילו עדיין להבין את הצורך ההולך וגובר במיזוג אוויר כחלק מאיכות החיים של האנשים.
האנגלים לדוגמה, מצד אחד עדיין לא הפנימו בה שיש לצייד את הבתים במערכת מיזוג דירתית ואת המכוניות במזגן, ומצד שני לא מפסיקים להתלונן על רמות החום הפוקדות את אצרם ועל כך שאי אפשר להמשיך לחיות ככה וצריך לעשות משהו בנידון.
גם בגרמניה עוד לא הסתגלו לעובדה, שלמרות שהיא מדינה צפונית, צריך לדאוג למיזוג אוויר בחום שהולך וגובר מקיץ לקיץ (ובתקופות ארוכות יותר ויותר של מעלות חום קיצוניות). כבר לא מספיק לפתוח חלונות או ללכת להתקרר במזרקות שבכיכר העיר.
בעיות קשות אפשר למצוא גם בצד השני של הגלובוס, בברזיל ובמקסיקו. ורשימת המדינות שבהן לא עשו מספיק על מנת לעזור לתושבים עם החום ההולך ומתגבר, היא ארוכה מאד.

מה עם ישראל ומיזוג אוויר?

ישראל כמדינה חמה השכילה כבר מזה שנים להתייחס למזגן כחלק בלתי נפרד בחיי תושביה.
במכוניות יש מזגן, ברכבת מערכת מיזוג אוויר כמו גם באוטובוסים וכמעט בכל דירה ניתן למצוא מערכת מיזוג דירתית כמו מזגן מיני מרכזי, מזגן מולטי, מזגן אינוורטר ופתרונות נוספים.
או.קיי. אפשר לנשום ברווחה. במירוץ כנגד החום אנחנו מתקדמים לא רע בוודאי ביחס למדינות מתפתחות וגם ביחס למדינות מפותחות; מקום טוב להיות בו כשההתחממות הגלובלית היא לא רק מחקר אלא מציאות.

רכישת מזגן
שירות לקוחות