חיפוש

מהפכה בשוק המיזוג: איך הפכו מזגני אינוורטר למזגנים הכי מבוקשים בישראל?

הם חסכוניים יותר בעשרות אחוזים בצריכת החשמל, עובדים בשקט וחכם, ונמכרים במחיר משתלם במיוחד. איך הצליחו בטורנדו לגרום לצרכנים להתאהב בטכנולוגיית אינוורטר, איזו מהפכה הם מתכננים למזגן המיני מרכזי ומדוע אסור לכם להתפתות לרכוש מזגן רגיל בשנה הקרובה?

עד לפני שנים בודדות מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר היוו נתח מצומצם בלבד משוק המזגנים הישראלי (8-10 אחוזים). המזגנים שהחליפו את מדחסי ה- ON/OFFהמיושנים וכבשו את אירופה וסין, נמכרו בעיקר בירושלים ורמת הגולן בזכות יכולתם שלא לקפוא במינוס 10 מעלות צלזיוס.

"מדובר במזגנים שקטים וקומפקטיים שמורידים את תצרוכת החשמל בלא פחות מ-50 אחוז", אומר רונן בזזי, מנכ"ל ובעלים משותף של חברת טורנדו לצד אחיו עודד בזזי. "בניגוד למזגן רגיל שנדלק ונכבה על פי הטמפרטורה, מזגני אינוורטר יודעים לשמור עליה בצורה חכמה ולייצר חווית מיזוג הרבה יותר נעימה.

"מכיוון שמתקינים לא ידעו לטפל במזגני אינוורטר והעלות שלהם הייתה 25 אחוז יותר ממזגן רגיל הם לא צברו תאוצה. ברגע שאימצו בשנה שעברה בישראל את התקינה האירופאית וביטלו את המכס על מזגנים, אנחנו החלטנו להפוך את השוק".

טורנדו קיבלה את הצל"ש

המהלך של טורנדו, שבזזי מכנה בדיעבד צעד של "צל"ש או טרש", התברר לבסוף כהצלחה מסחררת. בחברה החליטו למכור מזגני אינוורטר עיליים במחיר של מזגן ON/OFF רגיל והובילו את השינוי שטילטל את הענף.

"כוחות השוק גדולים יותר מכולם. הצרכנים שלנו התאהבו באינוורטר והמתקינים הצטרפו", מספר בזזי. "95 אחוז מהמכירות שלנו בשנה שעברה היו של מזגני אינוורטר. מכרנו הכי הרבה מזגני אינוורטר בישראל והפכנו למספר אחת גם במכירת מזגנים בכלל. המתחרים שלנו נשארו עם מזגני ON/OFF ללא ביקוש או מכרו מזגני אינוורטר במחיר גבוה משמעותית".

כל המזגנים יהיו בקרוב מזגני אינוורטר

השינויים הדרמטיים שצפויים בשנה הקרובה בענף המיזוג מוכיחים שהצעד של טורנדו הקדים את זמנו במידה רבה והצעיד את השוק לכיוון הנכון. בעקבות המאמץ העולמי להפחית פליטת גזי חממה הוחלט לפני חודשים אחדים לאסור בישראל על יבוא מזגניON/OFF  החל מיוני 2024 וכן לאסור על שיווקם עד יוני 2025. במילים אחרות, כל המזגנים שנרכוש בקרוב יהיו מזגני אינוורטר.

"יש מי שמוכרים כרגע מזגני ON/OFFבמחירי רצפה כדי להיפטר מהם", מזהיר בזזי, "אבל אלו מזגנים שאין להם היתכנות בטווח הארוך ויעלו הרבה יותר חשמל. לא כדאי לרכוש אותם".

מיני מרכזי אינוורטר במחיר של מזגן מיני מרכזי רגיל

אחרי מהפכת המזגנים העיליים, בטורנדו מתכננים השנה להמשיך במגמה ולהנגיש אותה גם למזגנים מיני מרכזיים. "כל מערכות המיזוג המשוכללות עובדות כיום בטכנולוגיית אינוורטר. אנחנו צועדים קדימה ומציעים לצרכנים מזגן מיני מרכזי אינוורטר במחיר מזגן מיני מרכזי רגיל והכפלנו כבר מכירות בקטגוריה. למשל, מזגן מיני מרכזי אינוורטר שהיה עולה 13,600 שקלים יעלה כעת רק 7,000 שקלים כולל 5 שנות אחריות (מיני מרכזי רגיל עולה כ-8,500 שקלים), וזה לפני חישוב החיסכון בחשמל.

"הכנסנו סדרות מיני מרכזי חדשות לצורך כך וסדרת מזגנים עיליים חדשה בשם 'טופ פרו קרבון' (אפור) שפותחה עבור דובאי וסעודיה ויכולה לעמוד בתנאי חום וקור קיצוניים.

"גם בתחום של מזגנים ניידים שמתאימים לשוכרי דירות, חללים קטנים ופרגולות סגורות אנחנו מציעים כעת הוזלה משמעותית. מזגן נייד שנמכר עד כה ב-1,900 שקלים יעלה בטורנדו 1,300 שקלים בצבע לבחירה – לבן או שחור".

איך מצליחים להוזיל מחירים ולהתמודד מול התנגדויות בשוק קטן?

"אנחנו מאמינים בלהוביל באיכות ושירות. מכיוון שאנחנו מתמקצעים אך ורק במזגנים יש לנו אפשרות להציע את כל פתרונות המיזוג ואת המוצרים הכי אמינים בכל טווח מחיר. אנחנו משווקים את מזגני מיצובישי הווי בישראל, מזגן הפרימיום הכי חזק בעולם, תוצרת יפן, שנמכר כעת במחיר הרבה יותר נגיש. יש לנו את מותג הבית טורנדו שמהווה 90 אחוז מהמכירות וכולל 7 שנות אחריות, וכמובן את מותגי איסקה וסאגה שנמכרים במחירים נוחים מאוד לצרכן הביתי ומספקים איכות מוצר מעולה. 

"מעבר לכך, אנחנו משווקים מערכות VRF שמתאימות למיזוג של חללים גדולים, בנייני משרדים ושטחי מסחר, וכן מזגני מולטי אינוורטר עם מנוע אחד בחוץ שמתחבר לעד 5 מאיידים. בתחום השירות, אנחנו היחידים שמתחייבים לשירות תוך יום אחד. על מנת לספק את השירות הטוב ביותר ללקוחותינו המתקינים שלנו עוברים הכשרות"

"עבור הצרכנים, אינוורטר זה שם נרדף לטורנדו, ולהוכחה, אנחנו מובילים את השוק"!

רכישת מזגן
שירות לקוחות