חיפוש

נפלאות מזגן האינוורטר

אחת לכמה שנים זה קורה: טכנולוגיה חדשה משנה לחלוטין את כללי המשחק בתחום בו היא עוסקת. זה קרה לטלפונים הסלולריים עם האייפון הראשון של אפל שהציג מסך מגע ואפליקציות ששינו לחלוטין את הדרך בה אנו מתקשרים עם העולם. כך קרה גם עם המכונית ההיברידית, המכונית החשמלית ובעתיד הקרוב גם המכונית האוטונומית שתנהג את עצמה לבדה. בתחום מזגני האוויר המצאת האינוורטר עשתה מהפיכה משמעותית בתחכום הטכנולוגי: בעוצמה, ביעילות, בשקט וגם בצריכת החשמל הנמוכה. קבלו את המהפכה השקטה.

מזגני הדור הקודם – או שאתה ON או שאתה OFF

עד להמצאת האינוורטר פעלו כל המזגנים באותה שיטה: למדחס (החלק המהווה את ליבו של המזגן ומותקן ביחידה שמחוץ לבית) היו שני מצבי עבודה בלבד: או שהוא פעל במלוא התפוקה (ON)  או שהוא לא פעל כלל (OFF). מי ששלט על שני המצבים היה התרמוסטט שמדד את הטמפרטורה בחדר והשווה אותה לטמפרטורה המבוקשת. במצב קירור, למשל, כל זמן שהטמפרטורה בחדר הייתה גבוהה מהטמפרטורה המבוקשת – התרמוסטט הפעיל את המדחס שדאג להזרים אוויר קר לחדר. כאשר הטמפרטורה בחדר הגיע לטמפרטורה המבוקשת – התרמוסטט הפסיק את פעולת המדחס והמזגן הפסיק לקרר. וחוזר חלילה. הטכנולוגיה הזו - של מדחס שעובד בעוצמה מקסימלית ואז כבה ושוב נכנס שוב לפעולה מקסימלית - נקרא בשפה המקצועית טכנולוגיית ON/OFF או טכנולוגיית פעולה/תגובה.

טכנולוגיית ON/OFF – החסרונות שלא הכרתם

למזגנים מהדור הקודם יש חסרונות רבים שלא כולם מודעים להם:
ראשית, הטמפרטורה לעולם לא יכולה להישמר אחידה באופן רציף ויציב אלא היא תמיד תנוע  במסלול המפותל שהתרגלנו אליו בכל פעם שביקשנו לקרר את החדר: הפעלת קירור מקסימלי – התקררות החדר - הפסקת קירור – התחממות החדר - הפעלת קירור מקסימלי – התקררות החדר... וחוזר חלילה. עקרון פעולה זה מתקיים, רק הפוך, במצב חימום בחורף.

נוסף לכך, מזגן הפועל בטכנולוגיית ON/OFF סובל משחיקה גבוהה ובלאי מואץ של חלקי המדחס ומערכת הבקרה והוא מייצר רעש חזק הנובע מכניסת המדחס לעבודה והפסקת פעולתו שוב ושוב.

עם טמפרטורה לא הכי יציבה, רעש ובלאי עוד אפשר להתפשר, אבל החיסרון הכי משמעותי של מזגן בטכנולוגיית ON/OFF הוא צריכת החשמל הגבוהה הבאה לביטוי בתשלומי החשמל מידי חודש בחודשו.
צריכת החשמל הגבוהה נובעת מכך שכל מנוע חשמלי צורך זרם מקסימלי ברגע ההתנעה שלו. האנרגיה הנדרשת כדי להתחיל את הפעולה כל פעם מחדש, גבוהה בהרבה מהאנרגיה הנדרשת כדי לשמר את המנוע במצב עבודה רציף.

אז איך בעצם פועלת טכנולוגיית האינוורטר?

טכנולוגיית האינוורטר משנה לחלוטין את הדרך בה פועל המזגן: במקום מדחס שעובד בשיטת ON/OFF, טכנולוגיית האינוורטר מאפשרת למדחס לעבוד באופן רציף, ללא הפסקה, תוך שהוא משנה את התפוקה שלו בהתאם לצורך. הדבר מתאפשר בזכות מדחסים הפועלים על זרם ישר (DC) במקום על זרם חילופין (AC). מערכת הבקרה האלקטרונית מווסתת את העוצמה שהמדחס מפיק בכל רגע נתון והתפוקה המשתנית מאפשרת למזגן לשמור על טמפרטורה קבועה ויציבה באופן רציף ושקט.


איך זה עובד בפועל? ברגע שמפעילים את המזגן, המדחס פועל במלוא העוצמה כדי לקרר או לחמם את החדר והוא עושה זאת הרבה יותר מהר ממזגן רגיל בגלל העוצמה הגבוהה. ברגע שהטמפרטורה בחדר מגיעה לרמה המבוקשת, המדחס ממשיך לעבוד אבל עושה זאת בתפוקה נמוכה יותר כדי לשמור על טמפרטורה קבועה ויציבה לאורך זמן.

אינוורטר – כל היתרונות במזגן אחד

הפעולה הרציפה של מדחס האינוורטר מאפשר, כאמור, ליהנות מטמפרטורה יציבה ומדויקת, פעולה שקטה ונעימה, ומערכת מיזוג אוויר מתקדמת ואמינה הצורכת פחות חשמל באופן משמעותי.
גם בתחום בקרת הלחות, האינוורטר עושה פעולה הרבה יותר יעילה ממזגן בטכנולוגיה הישנה. הפעולה הרציפה של האינוורטר מאפשרת לשמור על רמת לחות יציבה בדיוק כמו הטמפרטורה. בקיץ, כשאנחנו מפעילים את מזגן האינוורטר במצב קירור, רמת הלחות תרד אוטומטית ובחורף במצב חימום האינוורטר ידאג להעלות את רמת הלחות כדי שלא נרגיש ביובש.
האינוורטר פשוט נועד לפנק אותנו במזג אוויר מאוזן, נעים, יציב ונוח והוא עושה זאת בדרכו השקטה, היציבה והחסכונית.

להתפנק ולחסוך גם בתנאים קיצוניים

את השינויים המשמעותיים שעוברים על כדור הארץ כולנו מרגישים. משנה לשנה הופכים תנאי מזג האוויר לקיצוניים יותר, הבאים לידי ביטוי בטמפרטורות גבוהות מאוד בקיץ ובימים קפואים אפילו בחורף הישראלי. זה לא סוד שמזגני הדור הקודם מתקשים מאוד להתמודד עם ימי שרב קיצוני או טמפרטורות מקפיאות תחת האפס. מזגני אינוורטר, לעומת זאת, שומרים על יעילותם גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים והם פועלים נהדר בטמפרטורות לוהטות של עד 46 מעלות בקיץ ובתנאי קור קיצוניים של עד מינוס 15 מעלות בחורף.

חוויה עם טאץ' עיצובי

טכנולוגיית האינוורטר היא ללא ספק המילה האחרונה הן במזגן עילי והן במערכת מיני מרכזית. בשניהם תרגישו שהטמפרטורה נשמרת יציבה בדיוק כמו שביקשתם, פעולת המזגן הרבה יותר נעימה ושקטה והחיסכון בחשמל ובתחזוקה הוא משמעותי ביותר.


גם אם רכישת מזגן אינוורטר עולה מעט יותר ממזגני הדור הקודם, תוך זמן קצר אתם עשויים להחזיר את ההפרש בזכות החיסכון הניכר בצריכת החשמל - ותתחילו לחסוך בחשבון החשמל מידי חודש בחודשו.
הוסיפו לכך את העיצוב המרשים של מזגני האינוורטר החדשים, כמו, למשל, סדרות האינוורטר של טורנדו בשחור מט עם פנל מראה, וקיבלתם מזגן מהשורה הראשונה המוסיף טאץ' של שיק ייחודי ומעוצב לבית שלכם.

ועוד לא דיברנו על שלל הפונקציות החדשניות והאפליקציות המתקדמות כמו האפשרות להפעיל אותו מרחוק באמצעות Wi-Fi מהסמארטפון שלכם מכל מקום בבית או בעולם.

כן, אינוורטר זה הכי אין.

רכישת מזגן
שירות לקוחות