חיפוש

סוגי תקלות נפוצות במזגן, ואיך לפתור אותן.

סוגי תקלות במזגן - מדריך למשתמש

כמה פעמים ראיתם מודעה בפייסבוק: "דחוף! האם מישהו מכיר ויכול להמליץ על טכנאי מזגנים שיגיע היום?" כי קשה מאוד לחיות בארץ בלי מזגן, בעיקר בקיץ אבל גם בחורף.

אם אמצעי החימום המרכזי בבית הוא מזגן, כפי שקורה יותר ויותר לאחרונה כי אנשים מתחילים להבין שזוהי הדרך הפשוטה, היעילה והחסכונית ביותר לחמם בחורף. שניים במחיר אחד - קירור וחימום אבל זה מלחיץ כשהמזגן לא עובד.

סוגי תקלות במזגן

מחסור בגז - זוהי אחת מהתקלות הנפוצות, שיכולה להיות התשובה לשאלה למה המזגן לא מקרר? אגב גם המזגן באוטו עלול להפסיק לקרר אם יש מחסור בגז. במקרה כזה יש להזמין טכנאי על מנת שימלא גז וגם יבדוק ממה נובע המחסור. ובמידה ויש דליפה - יתקן אותה.


פילטרים מלוכלכים - מזגן עושה רעש או במידה ואתם מרגישים שנודף ריח רע לעיתים עפש מהמזגן מומלץ לבדוק את הפילטרים שלו, לשטוף, לייבש ולהחזיר למקום.


זוהי פעולה פשוטה יחסית שאם רוצים אפשר לבצע אותה לבד. אם מעדיפים אחרת יש להזמין טכנאי. מומלץ לפני כל עונה להוציא את הפילטרים ולדאוג לניקיונם זה בכל מקרה ייעל את פעולת המזגן.


מזגן לא מגיב לשלט - כלל אצבע: דבר ראשון בודקים שהבטריות תקינות, מחליפים אותן ומנסים להפעיל אותו שוב. אם עדיין המזגן לא מגיב מומלץ לבדוק האם מסך העינית של השלט, המתקשרת עם המזגן, נקיה. בכל מקרה כדאי לנקות ולנסות שוב להפעיל את המזגן.

במידה ועדיין המזגן לא מגיב לשלט מומלץ להזמין טכנאי שיבדוק אם יש צורך להחליף את העינית או האם הבעיה נובעת מתקלה בכרטיס האלקטרוני של המערכת.


מזגן עושה רעש - מלבד הסיבה שכבר הזכרנו, פילטרים מלוכלכים עלולים לגרום לכך שהמזגן מרעיש, יכולות להיות סיבות נוספות שבגללן המזגן עושה רעש:

 • מכסה המזגן אינו סגור
 • המסננים שנוקו לא הוחזרו למקומם כראוי
 • מגעים רופפים בתוך ומחוץ למזגן
 • גופים זרים שחדרו למזגן
 • במידה והפילטרים נוקו ועדיין יש רעש מומלץ להזמין טכנאי מזגנים מקצועי שיבדוק ויאתר את הבעיה על מנת שלא תחמיר ותיצור בעיות נילוות.

רכישת מזגן
שירות לקוחות