חיפוש

מה זה מזגן מולטי אינוורטר - על מה המהומה

בשנים האחרונות אי אפשר לברוח מפרסומות למזגני אינוורטר. אומרים לנו שזו המילה האחרונה במיזוג אוויר, שלזה חיכינו כל הזמן, ועוד ועוד.
אז כדי שנדע על מה המהומה כשמדברים על מזגן אינוורטר מומלץ לדעת מה זה מזגן מולטי אינוורטר על אופן הפעולה שלו ועל מה מדובר בעצם. זה יתן בסיס טוב יותר לבחירה לגבי מזגן מולטי אינוורטר או מזגן מיני מרכזי מחיר, יעילות וכו'.

כדאי לדעת על טכנולוגיית האינוורטר.

  1. זו אינה טכנולוגית מיזוג או קירור חדשה, אלא יותר טכנולוגיית בקרה חדשה. מדובר על שיטת המרה של זרם חילופין (AC), שמגיע מחברת החשמל, לזרם ישר (DC) אשר מאפשר פעולה רציפה ברמות משתנות. אם מזגן עילי רגיל עובד כמו מנורה - כלומר נדלק ונכבה - הרי שמזגן אינוורטר דומה לדוושת הגז ברכב - המנוע כל הזמן עובד, והמהירות תלויה בעוצמת הלחיצה על הדוושה.
    טכנולוגיית אינוורטר קיימת במזגנים מפוצלים בלבד. כלומר המדחס (המנוע) של המזגן מותקן מחוץ לבית, בנפרד מהמאייד שהוא החלק המותקן בתוך הדירה. אחת המשמעויות היא שהתקנת מזגן כזה דורשת גם התקנת צנרת אוויר אל תוך הבית, ולכן התקנת מזגן אינוורטר מומלץ להשאיר לאנשי מקצוע.

היתרונות של טכנולוגיית אינוורטר

לסיכום:
ההסתייגות העיקרית מהתקנת מזגן מולטי אינוורטר היא העלות הראשונית. לכל מזגן מסוג זה, בין אם מולטי או מיני מרכזי אינוורטר מחיר גבוה יחסית. גם במקרה של תקלות התיקונים יקרים. מצד שני, היתרונות לאורך זמן מהווים משקל נגד לשיקולי עלות התקנה.

רכישת מזגן
שירות לקוחות