חיפוש

מזגן - שש עובדות שכנראה לא ידעתם עליו

כשמדברים על התקנת מערכת מיזוג אוויר, רובינו לרוב כל כך מודאגים מההפרעה לסדר היום ומהעלות הפוטנציאלית, עד כי אנחנו שוכחים כמה מזגן אחד בלבד יכול לשנות את חיינו. הנה שש עובדות שלא ידעתם על מזגנים, שיכולות להאיר את המזגן החדש שלכם באור חדש לגמרי:

1. באולמות הקולנוע תמצאו את המזגנים הטובים ביותר

אם הייתם חיים בשנת 1917, לא היה לכם מזגן עילי בבית. זה אומר שהייתם צריכים להיאבק בחודשי הקיץ החמים. כבר אז תיאטראות הקולנוע זיהו את הבעיה וראו הזדמנות פז לעזור ללקוחות שלהם מצד אחד ולשפר את העסק מצד שני. בעלי אולמות קולנוע רבים החלו לפרסם כי יש להם את המזגן החדיש והטוב ביותר שיכולו לשמור על קרירות האוויר בזמן שהלקוחות נהנים מהסרט.

2. בבתי נבחרים במאה ה- 18 היה מזגן

עם מזג האוויר ההפכפך הידוע לשמצה של אנגליה, מיזוג אוויר מעולם לא היה פופולרי במיוחד. עם זאת, בשנת 1736, השרים בבית הנבחרים הרגישו, ללא ספק, את החום. היה להם גלגל שעשה רוח בגובה 7 רגל, ששימש למעשה כמאוורר ענקי כדי לשמור על קרירות החדר. המאוורר היה זקוק ל"מכונת ההנשמה", שהתגלמה בתור הבחור המסכן ששלט על הארכובה.

3. מיליונר מקליפורניה הוא הראשון שהשתמש במזגן ביתי

מיליונר מקליפורניה, שכיום הוא אנונימי, זכה להיות האדם הראשון שהשתמש במיזוג אוויר בביתו. זה היה ב- 1892 והמערכת הוקמה מאחורי קיר כפול כדי להצליח לקרר חדר קטן. המערכת גם הציבה ציוד על גג הבית.

4. וויליס קרייר הוא אבי המזגן המודרני

וויליס קרייר נחשב הגאון מאחורי מערכות מיזוג אוויר מודרניות. עם זאת, הוא השמועה הייתה שהוא היה כל כך שקוע בפיתוח המצאתו, שהוא טס לנסיעה עסקית רק עם מטפחת ארוזה במזוודה הגדולה שלו.

5. מערכת המיזוג הראשונה בבית הלבן הותקנה ב- 1929

למרות שהמדינה התנדנדה קשות לאחר תופעות הלוואי של התרסקות שוק המניות המסיבי בשנת 1929, ולמרות שהשפל הגדול בדיוק מתחיל, הנשיא האמריקאי צריך להיות מקורר כל הזמן. הנשיא דאז, הרברט הובר, הוציא 30 אלף דולר עבור מזגן לחדר הסגלגל. היום הסכום הזה מקביל לבערך 415,000 דולר.

6. מיזוג אוויר זול כיום יותר מאשר אי פעם:

ולא משנה אם מדובר במזגן חלון, מזגן מיני מרכזי או מזגנים ניידים - המחירים של כולם, בהשוואה לתחילת הדרך של המזגנים, נמוכים בהרבה. כשמיזוג האוויר התחיל להיות נפוץ יותר בשנות ה- 40, הייתם יכולים לצפות לשלם 350 דולר עבור יחידת חלון בסיסי, מה ששווה ערך כיום ל- 3500 דולר. ככל שהטכנולוגיה התפתחה והביקוש גדל, יצרנים יצרו מערכות טובות יותר, וגם זולות יותר. משמעות הדבר היא כי מעולם לא היה זמן טוב יותר לשקול התקנת מיזוג אוויר. ואם אתם צריכים עזרה בלהחליט האם מזגן מיני מרכזי הוא הנכון עבורכם או אולי דווקא מזגן מולטי, אל תהססו לפנות למומחים של טורנדו, בטלפון 1-700-500-300 (שיחת חינם!) לקבלת עזרה וייעוץ מקצועי.

רכישת מזגן
שירות לקוחות