חיפוש

תחזוקה מונעת למזגן - מה צריך לדעת

תחזוקה מונעת למזגן - מה צריך לדעת

כולנו רוצים שהמזגן שלנו יעבוד לנצח. שלעולם לא יתקלקל. שיקרר בקיץ ויחמם בחורף ושתמיד יעשה הכל בצורה מושלמת, שקטה ונעימה בדיוק כמו שעשה כשהיה חדש דנדש. האמת היא שאין בעולם אף מערכת טכנולוגית הפועלת ללא תקלות. גם לטויוטה קורולה, המכונית האמינה בעולם, יש מוסכים שתפקידם לתקן תקלות. אז בטח ובטח למזגן שלכם.

אבל יש משהו שכן אפשר לעשות כדי להאריך את חיי המזגן ולאפשר לו לעבוד בתנאים טובים זמן רב עד שתקרה איזושהי תקלה. איך עושים את זה? בעזרת תחזוקה מונעת. תחזוקה מונעת היא ביצוע פעולות ידועות מראש במטרה לאפשר למערכת טכנולוגית לעבוד באופן אידיאלי וכפועל יוצא מכך להגדיל את מרווחי הזמן בין תקלות.

אז הנה כמה טיפים לתחזוקה מונעת של המזגן שלכם:

נקו מסננים (פילטרים):

האוויר שנכנס למזגן מכיל חלקיקי אבק ולכלוך מזעריים הנמצאים באופן קבוע באוויר. כדי להעניק לכם אוויר נקי, מותקנים על פתחי היציאה של המזגן מסננים שמונעים מהאבק והלכלוך להגיע לחלל החדר הממוזג. עם הזמן מצטברת שכבת אבק ולכלוך על גבי המסננים וחובה לנקות אותם. פילטר מלוכלך וסתום מונע מעבר אוויר לחדר, מחליש את עבודת המזגן וגורם לו לקרר או לחמם פחות טוב. הפילטר הסתום גם גורם לבלאי מואץ במנוע המזגן מכיוון שהוא מתאמץ הרבה יותר כדי להגיע לטמפרטורה הנדרשת.

מומלץ אחת לחודשיים לשלוף את המסננים, לנקות אותם במים וסבון, לייבש ולהחזיר למקום.

פעולה פשוטה זו תשמור על המזגן ותייעל את עבודתו. הוא יקרר או יחמם טוב ומהר יותר, פעולתו תהיה שקטה יותר, האוויר היוצא ממנו יזרום באופן חופשי ושקט יותר והמזגן יפעל ללא מאמץ מיותר.

נקו את היחידה החיצונית:

במידה והיחידה החיצונית, המעבה, נמצאת במקום נגיש ובטוח לעבודה, מומלץ אחת לשנה לנקות גם אותה. וודאו שהמזגן מנותק מהחשמל, הסירו אבק מכנפי המאוורר הגדול, בדקו כי הצנרת שלמה והבידוד שלה לא נפגע, חזקו חיבורים לקיר, גזמו או נסרו כל ענף או עשבייה בסביבת היחידה והתיזו חומר נגד חלודה על מנעול הכלוב, במידה והוא קיים.

נתקו את החשמל:

חשוב ביותר לנתק את המזגנים מהחשמל לפני תחילת הניקוי! במזגן, כמו כל במכשיר חשמלי, יכולות להיות נקודות שאינן מבודדות לחלוטין ומגע איתן יכול לגרום להתחשמלות ואף למוות. אם אינכם יודעים איך לנתק את המזגן מהחשמל – הורידו את המפסק הראשי של כל הבית.

בלי כימיקלים:

אסור לנקות שום חלק של המזגן בחומרים כימיים! לא אקונומיקה, לא אלכוהול, לא טרפנטין, לא חומר לפתיחת סתימות. כלום! רק מטלית רכה ולחה עם מעט סבון כלים.

לאט ובעדינות

מזגן עילי, בעיקר היחידה שעל הקיר בתוך הבית, מורכב מהרבה חלקי פלסטיק עדינים. בעיקר הצירים של התריסים הנעים מעלה מטה ולצדדים וכן הכיסויים שתחתם נמצאים המסננים. עבדו ממש בעדינות. פעולה מעט לא זהירה יכולה לגרום לשבר שבעקבותיו המזגן ירעיש ויזמזם או שהתריסים לא ינועו כנדרש.

זהו. קל פשוט ויעיל.
תחזוקה מונעת קבועה תעניק לכם שנים רבות של שקט. תרתי משמע.

רכישת מזגן
שירות לקוחות