חיפוש

VRF בכל מקום

טכנולוגיית VRF, (זרימת קרר משתנה - Variable Refrigerant Flow) היא מערכת קירור שפותחה ביפן אשר עוזרת לחזות מראש ולצמצם עלויות תפעול ותחזוקה. מערכת מיזוג VRF מאפשרת שליטה מותאמת אישית וגמישות מקסימלית במטרה להתאים את מיזוג האוויר לצרכיהם המשתנים של דיירים בבניינים גבוהים, במתחמים ציבוריים וגם בבתים פרטיים בסביבות חמות ולחות.

ואם כבר מדברים על סביבות חמות ולחות, איזו דוגמה טובה יותר מאשר מדינות המפרץ הפרסי? 

ואכן באבו דאבי הולכת ומוקמת בימים אלה העיר מסדאר סיטי, אשר אמורה להיות מודל עולמי של עיר בעלת פליטת פחמן נמוכה. מתוך ההבנה שיש להשקיע משאבים במיסוד אורח חיים אשר יסייע למאבק בהתחממות הגלובלית, העיר תוכננה מראש במטרה לצמצם "טביעת רגל פחמנית" באמצעים טכנולוגיים ותכנוניים שונים. מסדאר סיטי מיועדת לצרוך 40% פחות אנרגיה ומים מאשר ערים אחרות בגודל דומה.

העיר גם מתוכננת להוות מרכז (HUB) של חברות סטארט-אפ בתחומים אקולוגיים למיניהם, במטרה להניף את דגל הקיימות האורבנית במאה ה - 21 לאור האתגרים הגלובליים הניצבים בפני האנושות כולה, ותעודד חדשנות ניסויים בטכנולוגיות חדשות הן מצד ענקיות טכנולוגיה והן מצד סטארט-אפים קטנים. 

במסגרת התכנון והבדיקות של מקורות אנרגיה מתחדשת, קלין-טק, וכו' במטרה להטמיע את נושא הקיימות של העיר, נבדקו גם טכנולוגיות מיזוג אוויר. אחרי בדיקות מעמיקות ומסודרות של סוגי מזגנים, השוואה בין יצרני מזגנים ובדיקת קררים שונים הוחלט שהעיר כולה תאמץ טכנולוגית VRF. (בדיקות אלה נעשו בהמשך להשקעה בשכונה אחרות באבו-דאבי, שם בוצע פרויקט ה - VRF הגדול בעולם, שכלל התקנת מזגני VRF בשכונה של 5,000 וילות).

התוצאות הראשוניות לחודשי מאי ויוני בשנה הראשונה הראו חיסכון ממוצע של 32% (!) באנרגיה תודות לטכנולוגיית VRF.

בקצרה

מזגן VRF נחשב לדרך חכמה וחסכונית לאספקת שירותי מיזוג אוויר באזורי אקלים מגוונים עבור מבנים גדולים וקטנים כאחד אשר כוללים מספר אזורים ייעודיים. בשילוב עם טכנולוגיות חדשניות ההולכות ומתרחבות, כגון "האינטרנט של הדברים" (IoT) ואוטומציה, מערכות VRF יכולות להפוך את פעולות הקירור ליעילות יותר לצרכנים ולספקים כאחד, כמו גם להקטין עלויות תחזוקה כלליות.

רכישת מזגן
שירות לקוחות