חיפוש

מתי לתקן את המזגן ומתי לרכוש חדש?

אוטוטו כבר הקיץ מתדפק בדלתותינו, מה שמחייב אותנו לוודא כי מזגן הבית תקין ויעיל. מתי נצטרך לחפש אחר שירות תיקוני מזגנים, מתי נחליף מזגן לאחד חדש יותר ומה הן התקלות הנפוצות במזגנים? כל המידע לפני שהמעלות מתחילות לטפס.

לא פעם, אנשים מדליקים את המזגן הביתי לאחר תרדמת ארוכה וחורפית, שכללה בעיקר הדלקת תנורי הסקה ופחות מיזוג ביתי. כשהמזגן שרוי בתרדמת חורף, אנו נגלה את התקלות בו רק בתחילת הקיץ, בדרך כלל כשנבקש להתקרר באחד מימיו הראשונים של הקיץ. רובנו מכירים את המקרים בהם המזגן מתחיל לעבוד, רק בכדי להפסיק מאוד מהר לחלוטין. במקרים אלו, בדרך כלל המזגן יפסיק לעבוד לחלוטין, או יפלוט אוויר חם. 

 

החלפת מזגן ותיקונים נפוצים במזגנים

בימינו, ניתן לרכוש מזגנים חכמים חדשים במחירים אטרקטיביים ביותר, מה שמוביל אנשים רבים למהר ולבצע קניית מזגן חדש מבלי לבדוק את אפשרות לתיקון המזגן הישן. האם חובה לרכוש מזגן חדש בעת קלקולו של הישן בבית? ראשית, חובה לזכור כי ישנן תקלות שונות המאפשרות תיקון יחסית זול וגם די מהיר.
במקרה בו אתם מחפשים אחר טכנאי מזגנים מומלץ באזורכם, תמיד יהיה מומלץ קודם כל לוודא מראש את המחירונים המומלצים המפורסמים ברשת. במחירונים אלו תוכלו לבדוק את עלויות השונות בעבור תיקון מזגנים, וכך גם תוכלו להחליט אם אתם מתכוונים לרכוש מסגן חדש, או שמא עדיף לכם לתקן את הנוכחי.

המזגן פולט אוויר חם?

אם התחלנו בדוגמה של מזגן אשר פולט אוויר חם, נמשיך בעלות תיקון תקלה זו. שימו לב, אם מהמזגן נפלט אוויר חם, יש סיכוי גבוה שהקבל התקלקל. תלוי בסוג המזגן, עלות החלפת קבל במזגן נעה בטווחים של 300 ₪ ועד 500 ₪.
תקלות נפוצות אחרות במזגנים, הן דליפות במערכת המיזוג ובצינורות המזגן.
במקרים אלו, יש להסתייע באנשי מקצוע מהימנים ואמינים בלבד, היות וטווח המחירים של עלויות התיקון הינו רחב. דליפה של גז מהצנרת של מזגן יכולה להתרחש בעקבות סיבות שונות, ולפעמים יהיה הצורך גם להחליף חלקים שנחשבים יקרים.

 

אילו תיקונים במזגנים עשויים להיות יקרים?

למשל, החלפה של סוללה של מאייד או מעבה עלולה לגרוע גם 3,200 ₪ מתקציבכם. טכנאי מזגנים כמובן לא אמור למהר להחליף חלקים אלו, במיוחד ללא אישורכם. לרוב, במקרים של תיקונים מאוד יקרים, טכנאי מזגנים אמין אמור להמליץ על החלפה למזגן חדש, במיוחד אם מדובר למשל על החלפת מדחס מזגן.
מדחסים למזגנים עשויים לעלות אלפים של שקלים, למעשה, גם 7,000 ₪ ומעלה. יחד עם זאת שלפעמים תיקונים יקרים יצריכו החלפת מזגן ישן לחדש, יהיו מקרים בהם אותם חלפים יקרים יוחלפו בחדשים ואכן יתבצע התיקון. כלומר, יהיה עדיף בעצם לתקן ולא להחליף למזגן חדש. מתי? למשל, אם אתם צריכים להחליף מדחס במזגן מיני מרכזי, במקרים רבים יהיה באמת עדיף לתקן מדחס ולא להחליף למזגן מיני מרכזי חדש.

 

תיקון מזגן מיני מרכזי

לרוב, החלפת מזגן מיני מרכזי תעלה משמעותית יותר מתיקון של מדחס מזגן מיני מרכז. ואם מונים תיקונים יקרים, יש צורך לדבר על תיקונים הקשורים במנועי המזגן ובמחשבי המנועים עצמם. בעידן כל כך טכנולוגי, התקלות האפשריות במחשבי המנועים של מזגנים הן מגוונות.
בדיוק בנקודה זו, חשוב כל כך להדגיש את ההסתייעות באנשי מקצוע מהימנים. שכרתם את שירותיו של טכנאי מומלץ למזגנים? בדקתם את עברו בעזרת רשימת לקוחות ממליצים? הגברתם את הסיכוי שלכם להנות משירות מקצועי, אמין ויעיל. גם אם אתם שוקלים להחליף מזגן ישן בחדש יותר, תמיד יהיה חשוב להתייעץ עם מקצועני מיזוג אמיתיים, כמו מקצועני המיזוג של חברת טורנדו – ממזגים בפריסה ארצית.

הקליקו כאן לרכישת מזגן

תיקון מזגנים

רכישת מזגן
שירות לקוחות