חיפוש

הכנה למזגן מיני מרכזי - מה זה כולל?

בימינו כבר ניתן למצוא מזגן מיני מרכזי כמעט בכל דירת קבלן חדשה, וגם בדירות ישנות יותר בהן התבצע שיפוץ בשנים האחרונות. אז מה תכלול הכנה והתקנה של מזגנים מיני מרכזיים? ומדוע מזגנים אלו כל כך נפוצים בארצנו? כל המידע.

כיום, אין כבר כמעט בית בארץ ישראל ללא מזגן מסוג כזה או אחר. בין אם אתם מחליטים להתקין מזגן מיני מרכזי או מזגן "רגיל", אתם למעשה משדרגים את כיות חייכם באופן משמעותי. כולנו מכירים את התחושה של הגעה הביתה לאחר יום ארוך, הפעלה של מזגן והתרפקות של מיזוג נעים. כעת, חשוב גם להבין שככל שנתפנק יותר, כך גם כמובן נצטרך לשלם יותר. למי? לחברת חשמל. במילים אחרות, מזגנים מאוד ישנים עשויים להיות גם מאוד בזבזניים. 

מזגנים חדשים הם חסכוניים יותר

בעוד שחלק מהאנשים ישנים עם מיזוג פעיל 7\24, אנשים אחרים תמיד יעדיפו לחסוך בעלויות חשמל, אך זהו אינו הפרט היחידי שיש לקחת בחשבון. שימו לב, כבר הוכח מחקרית שמזגנים "תורמים" לנושא של החימום הגלובאלי.
המזגנים הרבים, שעובדים נון-סטופ, בעצם מחממים את העולם שלנו, מה שמוביל להפרת האיזון האקולוגי. מדוע אנחנו מציינים זאת? מכיוון שמזגנים חדשים למעשה עובדים פחות קשה, הם פחות מחממים את סביבת המיקרו והמקרו שלהם. מזגנים חדשים מסוג אינוורטר מקררים מהר יותר וידידותיים יותר לסביבה (באופן כללי), כך שלא מדובר רק בחיסכון עלויות אל מול חברת חשמל.

מה מצריכה התקנה של מזגן מיני מרכזי?

אם החלטתם להתקין מזגן מיני מרכזי בביתכם, יהיה עליכם לדעת כי לכל מזגן בעצם ישנם שלושה חלקים עיקריים – מאייד המזגן, המעבה והמדחס שלו. בעוד שהמאייד של המזגן מותקן בתוך הבית עצמו, המעבה והמדחס מותקנים מחוץ לביתכם.
בין חלקים אלו, גם יותקנו צינורות המובילים את הגז שאחראי על קירור המבנה.
מבלי להיכנס לעובי הקורה של עבודת טכנאי התקנת המזגן, נציין כי המדחס והמעבה שמותקנים בחוץ, הם למעשה אחראיים על יניקת הגז. לאחר שהמדחס יונק את הגז, הוא בעצם מעביר אותו הלאה ישירות למעבה (בטמפרטורות ולחצים גבוהים).
התקנה של מזגן מיני מרכזי וגם מרכזי, אינה פשוטה והיא שונה מהתקנה פשוטה של מזגן רגיל. כאשר יש צורך בהכנה מקדימה, הן בעבור תעלות האוויר, צינורות הגז, ניקוז וחשמל. ברוב המקרים והבתים בישראל הכנה למזגן תעשה בשלב שיפוץ או כהכנה של הקבלן בעת רכישת דירה חדשה. אך עדיין יהיה צורך בשני המקרים לבצע עבודות גבס לאחר התקנת המזגן המרכזי. עבודות אלו מסתכמות בפתחים ובאמצעות הנמכת תקרת גבס על מנת להסיר את התעלות ומנוע המזגן.

האוויר המקורר עובר לפנים המבנה

דרך צינורות עשויים מנחושת ייעודית, הגז המקורר יועבר אל המאייד, שנמצא ביחידה הפנימית של הבית. במזגנים מיני מרכזיים אותו אוויר מקורר ייפלט לפנים הבית בעזרת שרוולים, ובמזגנים מסוגים נוספים האוויר הקר יקרר את החדר דרך תריסי מיזוג קלאסיים.
כשמדובר בהתקנת מזגן מיני מרכזי, יהיה תמיד ניתן לכסות את שרוולי הקירור בעזרת מכסים המותקנים בעת התקנת המזגן עצמו ובאמצעות לוחות גבס אשר למעשה יגרמו להנמכת תקרה (למטרת הסתרת כלל הצינורות ומערכת המיזוג). ושוב נדגיש, חיסכון באנרגיה הוא חשוב ביותר, הן מבחינה כלכלית והן בבחינה האקולוגית.

מסתייעים במומחי מיזוג אמיתיים בלבד

כשמדברים על התקנת מזגן מיני מרכזי, חשוב לציין את הצורך הבסיסי באנשי מקצוע שהם מומחים אמיתיים. התקנת מזגן מסוג זה מצריכה העברת השרוולים מהיחידה החיצונית לפנימית, קדיחה בקירות, הובלה של צינורות נחושת בתוך הקירות ובין חדר לחדר, התעסקות בתשתיות שונות הנמצאות בתוך הקירות (למשל תשתיות מים) ועבודות גבס לצורת הנמכת התקרה.
חשוב להבין, טכנאי מזגנים מומלץ יהיה איש מקצוע אשר נדרש לעסוק בפעילויות טכניות וטכנולוגיות רבות בעת ההתקנה של המזגן, כך שעל טכנאי מזגנים מומלצים לא מתפשרים. עם ניסיון של שנים וצוות של מומחי מיזוג מקצוענים, חברת טורנדו מתקינה מזגנים בפריסה ארצית, מספקת שירותי ייעוץ מיזוג, ומשאירה מאחוריה שובל ארוך של לקוחות ממוזגים ומאושרים.

הכנה למזגן מיני מרכזי

 

רכישת מזגן
שירות לקוחות