חיפוש

?מזגן רצפתי או מזגן מרכזי - מה הקירור הנכון עבורכם

האם גם אתם מתקשים לבחור בין מזגן רצפתי לבין מזגן מיני מרכזי? אם כן, תדעו שאתם לא לבד וזו אכן החלטה חשובה ביותר, שתשנה לכם את החיים, במיוחד בחודשי הקיץ הלוהטים של ישראל. לא משנה באיזה סוג מזגן תבחרו, העובדה היא שאתם עושים השקעה גדולה, ולכן חשוב שתערכו מחקר יסודי לפני קבלת ההחלטה. מזגן רצפתי, כפי שמעיד השם, עומד על, או קרוב , לרצפה. יחידת הקירור ממוקמת בתוך הבית, ואילו יחידת המנוע ממוקמת בחוץ. במקרה של מזגן מרכזי מצד שני, כל היחידה נמצאת בחוץ והאוויר הקריר מועבר דרך צינורות בתוך הבית. למרות שהמחיר הוא לרוב הגורם החשוב והמכריע כשמחליטים על התקנת מזגן מומלץ חדש, יש עוד הרבה דברים שאסור להתעלם מהם:

דרישת קירור

מזגן מיני מרכזי הוא אופציה טובה יותר אם אתם מעוניינים לקרר כל חדר בבית באותו הזמן ובאותה טמפרטורה. עם זאת, לא כולם רוצים שחדר השינה והסלון יתקררו בו זמנית, או שכל חדרי הילדים יתקררו ביחד. עבור אלו, רכישת מזגן רצפתי תהיה אופציה טובה יותר, בה כל אחד יכול לשלוט בעצמו על מתי לקרר את חדרו ובאיזו דרגת קור הוא חפץ.

קירור ללא צינורות

הבעיה עם צינורות היא כי הם חייבים להיות מנוקים באופן קבוע אחרת פסולת כמו אבק, לכלוך, עובש ועוד, עשויה להצטבר בתוכם. ככל שהבית גדול יותר, כך הזמן שנדרש לנקות את הצינורות, והכסף שכרוך בזה, גדול יותר גם הוא. בעיה נוספת עם צינורות היא שהם תופסים שטח גדול בתוך הבית. לעומת זאת, מזגן רצפתי לא תופס הרבה מקום.

צינון החדר בצורה סלקטיבית

היתרון של מזגן רצפתי הוא שניתן לקרר עימו את החדר בצורה סלקטיבית - ניתן לשלוט בטמפרטורה של מיזוג אוויר בחדרים שונים. בנוסף, ניתן גם להגדיר את כיוון האוויר עבור אזורים שונים בבית. זה חשוב במיוחד כאשר לבני הבית השונים יש אזורי נוחות (מבחינת טמפרטורה) שונים בבית.

עדיין שוקלים באיזה מזגן לבחור?

לשני סוגי המזגנים יתרונות וחסרונות וכל אחד יוכל לשמש כבחירה הטובה ביותר במצבים שונים. בנוסף לעצות הנ"ל, חושב לזכור כי מזגן רצפתי אפקטיבי מאד גם בחורף בעוד שהוצאות החשמל בעבור שימוש במזגן מרכזי, כמו גם ההוצאות הכרוכות בהתקנתו, נמוכות יותר. אם אינכם בטוחים עדיין מהו המזגן עבורכם, רוצים לשמוע על אופציות נוספות כמו מזגן עילי ,מזגן מולטי או מזגן נייד, כמו גם לשמוע חוות דעת מקצועית ללא תשלום, אל תהססו ליצור קשר עם אנשי המקצוע של טורנדו בטלפון 1700-500-300.

רכישת מזגן
שירות לקוחות