חיפוש

מיזוג לחדר שינה - האם הגודל קובע

מיזוג לחדר שינה הוא כבר עניין של חובה בכל בית. הקיץ הישראלי הפך להיות בשנים האחרונות חם ולח מתמיד וקשה לעבור אותו בלי בית ממוזג. התאמה של מזגן לבית צריכה להתחשב בגודל שלו, במספר האנשים שגרים בו ובמידת החשיפה אל השמש. בתחום המזגנים ניתן למצוא מגוון דגמים בטווחי מחירים שונים ובעוצמות הפעלה שונות. החשיבות של התאמת סוג המזגן אל החלל אותו הוא מיועד לקרר או לחמם היא בעלת משמעות משום שהתאמה טובה תביא לכך שאותה מערכת מיזוג דירתית תהיה יעילה ובעלת צריכת חשמל מינימלית והתאמה פחות טובה תגרום לצריכת חשמל גבוה ומיזוג אוויר פחות אפקטיבי. לדוגמא, אם בדירה בעלת שבעה חדרים מותקן מזגן מפוצל אחד, מצד אחד – הבית ממוזג בצורה מרוכזת באמצעות מזגן אחד, אך אם העוצמה שלו חלשה מדי, הוא יפעל ללא הפסקה, יקרר בצורה פחות טובה ויצרוך הרבה חשמל.

במקרה כזה, עדיף היה למצוא פתרון אחר כמו התקנה של כמה מזגנים עיליים בחדרי השינה או לבחור בדגם בעל עוצמה גדולה יותר. חדר שינה של בני זוג עלול להיות מקום רגיש במיוחד מבחינת ההתאמה של מערכת המיזוג - בשיא הקיץ קשה להסתדר בלי מזגן בלילה ולכל אחד עלולה להיות העדפה שונה. יש כאלו שאוהבים להתכרבל בשמיכת פוך בחדר קפוא, יש כאלו שמעדיפים פחות קור ויש כאלו שמפנטזים על מאוורר פשוט. כדי לשמור על שלום בית ולמצוא את הפתרון הנכון, מומלץ להתייעץ עם טכנאי מזגנים שיוכל להציע לכם את אפשרויות המיזוג המתאימות.

כשבוחרים מזגן לחדר שינה, חשוב לשים לב לכמה תכונות חשובות: מידת הרעש שמייצר המזגן, עוצמת ההפעלה שלו והמיקום. כיום כבר כמעט ולא משתמשים במזגן רצפתי בבתים פרטיים אלא במזגן עילי שמותקן מחוץ לבית או בחלק העליון הפנימי של אחד הקירות. גם אם בחרתם במזגן עילי או במזגן מיני מרכזי, רצוי שהוא יהיה כמה שיותר שקט על מנת שההפעלה שלו לא תהפוך למטרד, במיוחד בשעות הלילה. והדבר האחרון והחשוב ביותר - מזגן בעל עוצמה מתאימה לצרכים שלכם יעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר. אם תקחו מזגן 3 כ ס לחדר של 15 מ"ר הוא יקרר יותר מדי ולא באמת תוכלו ליהנות ממנו. לעומת זאת מזגן 1 כ"ס יוכל לקרר את החדר באופן רציף כולל הפסקות אוטומטיות בכל הגעה למידת הטמפרטורה הרצויה ולהיות חסכוני מבחינת צריכת החשמל.


באתר של טורנדו תוכלו למצוא בעמוד סוגי המזגנים המומלצים, מזגנים בעלי שליטה מרחוק, ועוד. המומחים שלנו יעזרו לכם לבחור את המזגן המתאים ביותר לבית ולמשרד - לקיץ שקט וקריר.

מאמרים נוספים :

איך בוחרים מזגן לסלון?

מהם היתרונות מזגן אינוורטר?

רכישת מזגן
שירות לקוחות