חיפוש

איך מזגני אינוורטר עובדים ?

אם יצא לכם, וסביר מאד להניח שיצא לכם, להקשיב לפרסומות בנושא מיזוג אוויר, או שיצא לכם לעשות מחקר קטן לקראת רכישת המזגן הבא שלכם, כמעט בטוח שיצא לכם להיתקל במונח במילה "אינוורטר" למזגן מיני מרכזי או מזגן עילי. אבל מה זה למעשה אומר והאם יש באמת הבדל בין טכנולוגיית אינוורטר למזגן "רגיל", או שמדובר בעוד תכסיס שיווקי גדול? אז מהו מזגן אינוורטר ולמה אנחנו צריכים את זה?

ראשית, מהי טכנולוגיית אינוורטר?

התשובה הקצרה היא כי טכנולוגיית האינוורטר היא טכנולוגיה אמינה שפועלת על מנת לשלוט על המהירות של מדחס המנוע  בתוך מערכת המזגן, תוך כדי עבודה רציפה על שמירת הטמפרטורה שלה. למזגן מסוג זה יש תדירות משתנה, כלומר שניתן לשלוט על המהירות, החימום והקירור, להפיץ ברציפות חימום או קירור באופן שווה לאורך כל התהליך. מזגן מיני מרכזי אינוורטר מבוקש ביותר בעיקר מכיוון שהוא פועל כדי להקטין את עלויות התפעול ולספק מערכת אמינה יותר, כלומר פחות תקלות ותחזוקה קלה יחסית.  גם אם מדובר במערכת ביתית וגם אם אתם הבעלים של המשרד או של סביבת עבודה המחפשים להתקין מיזוג אוויר, התקנת מזגן מיני מרכזי מסוג אינוורטר תאפשר הפחתת תפוקת החשמל וחשבונות חשמל נמוכים. ההבדל הקטן במחיר ישתלם בטווח הארוך.

איך הוא עובד?

מבלי להיכנס עמוק מדי לצד הטכני, מזגן האינוורטר שולט בתדירות של כוח המסופק למנוע המדחס מתוך יחידת המזגן. מנוע המדחס פועל כדי לשמור ולשלוט על מהירות הסיבוב של המדחס, שמעצימה את זרימת הקירור בתוך המערכת ומנהלת את הקירור והחימום הנדרש בתוך החדר או בתור האיזור המיועד. היתרון הענק של טכנולוגיית אינוורטר הוא לא רק חיסכון בעלויות הנובע מכך שיש טכנולוגיה חדישה יותר במזגן 1 כ"ס, אלא ההפחתה הענקית של צריכת חשמל התורמת לאריכות חייו של המזגן.

מדוע כדאי לרכוש דווקא מזגנים מסוג אינוורטר?

ישנם אמנם מספר סוגי מזגנים מומלצים, כמו המיני מרכזי, מזגן נייד או מזגן מולטי. אך מזגני אינוורטר הם פופולריים מאד מכיוון שיש להם טכנולוגיה חכמה שמתאימה את הטמפרטורה לחדר ולהפך. הימים בהם נאלצתם לשנות בעצמכם את הטמפרטורה על השלט שייכים להיסטוריה - מערכת האינוורטר תזהה עבורכם מתי יש לקרר או לחמם יותר, ותעשה זאת בעצמה. בנוסף, מדובר על טכנולוגיה ידידותית לסביבה, שקטה, מהירה, חסכונית, ועם תוחלת חיים ארוכה יותר.

רכישת מזגן
שירות לקוחות