חיפוש

ארבעה דברים שכדאי לדעת לפני התקנת מזגן מיני מרכזי

הקיץ אמנם עדיין לא פה, אבל גם אתם מאלו שמתחילים להילחץ מהחום כבר מעכשיו, זה בהחלט הזן להתחיל לחשוב על התקנת מזגן בבית. ואם כבר החלטתם על מזגן, בוא נודה בזה - מזגן מיני מרכזי הוא המזגן שישנה את חייכם. אמרו שלום ללילות המיוזעים בהם את מתהפכים מיוזעים במיטה מכיוון שטרם התקנתם את מזגן החלון שלכם, ובכלל, אמרו שלום להתקנות, להרמות או לסחיבות - שוב לא צריך להוציא מהבוידעם שום מזגן נייד, לפנות מקום למזגן חלון, או לשבור את האצבעות בזמן התקנת מזגן רצפתי. זה הקיץ של המזגנים המיני מרכזיים! הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני התקנת מזגן מומלץ.

1. הגודל כן קובע

לאיזה בית/דירה מתאים מזגן מיני מרכזי? ברוב המקרים, מזגן מיני מרכזי מתאים לדירות או בתים בהם רוצים לקרר מספר חדרים בו זמנית. עם עוצמת מנוע של מינימום 2 כוח סוס (אכן, זה לפחות מזגן 2 כ"ס), זה יהיה בזבוז להתקין אותו כדי לקרר חדר אחד קטן בלבד. מערכת קירור גדולה מדי תקרר את הבית כל כך מהר שהיא לא תספיק להוציא את הלחות מהאוויר (מפתח מרכזי לנוחות), ואם היא תהיה קטנה מדי, המזגן יפעל כמעט כל הזמן, מה שיגרום לחשבונות חשמל עצומים ולשחיקה מוקדמת של המזגן.

2. התקנת מזגן מיני מרכזי מורכבת יותר

בהרבה מהדירות החדשות שנבנות כיום בארץ, קיימת כבר הכנה למזגן מיני מרכזי, אבל באלו שאין, התקנת מזגן דורשת הרבה עבודה: צריך לחצוב בקירות, להנמיך תקרה, לבצע עובדות גבס שונות, להתאים תאורה וכו'. לכן, כדאי לעשות סקר שוק ולמצוא טכנאי מזגנים מומחה, מומלץ ואחראי שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ובמחיר הוגן.

3. יש לשים לב לדירוג האנרגטי

דירוג אנרגטי גבוה (A) יעזור לכם לשמור על הסביבה וגם על חשבונות חשמל נמוכים יותר. מזגן מיני מרכזי יקר יותר ממזגנים אחרים (אם כי משתלם יותר לטווח הארוך במידה ואכן אתם זקוקים לו לקירור מספר חדרים בו זמנית) וגם צריכת החשמל שלו גבוהה יחסית. אם תקפידו לרכוש מזגן עם דירוג אנרגטי גבוה (הטווח נע בין A עד G), תוכלו לאזן מעט את חשבון החשמל ועדיין לשמור על איכות מיזוג אוויר גבוהה.

4. אפשר להתאים את תפוקת המזגן לעומס הקור/חום

אחד היתרונות של מזגן אינוורטר הוא שלמזגן זה יש את היכולת והטכנולוגיה להתאים את תפוקתו לעומס הקור או החום בכל חדר, כך שכדאי לרכוש מערכות מיזוג מיני מרכזיות שמשתמשות בטכנולוגיה זאת. כך תוכלו לחסוך בכסף (תבזבזו פחות חשמל) ולשמור על טמפרטורה יציבה וקבועה בכל החדרים.

רוצים לשמוע עוד על מזגן אינוורטר ומערכות מיזוג מיני מרכזי? גם אם אתם משוכנעים עכשיו כי ברצונכם לקנות ולהתקין מזגן מיני מרכזי אינוורטר בבית, מומלץ מאד לשמוע חוות דעת של מקצוענים. אתם מוזמנים להתקשר למומחים של טורנדו בטלפון 1-700-500-300 ולקבל ייעוץ מקצועי ללא תשלום!

רכישת מזגן
שירות לקוחות