חיפוש

איך לתפעל מזגן כמו מזגן מיני מרכזי, מזגן אינוורטר ואחרים

מזגן רצפתי או מזגן מיני מרכזי הם חלק בלתי נפרד מכל בית בישראל. הקיץ הישראלי חם ולח, וקשה לשרוד אותו בלי מזגן גם אם אתם פחות אוהבים את הקירור שלו. הבחירה של סוג המזגן צריכה להיעשות בהתאם לצרכים של בני הבית - האם מדובר בדירה קטנה בת שלושה חדרים, האם מדובר בדופלקס רחב או בבית פרטי. ההתאמה תוכל לייעל את מערכת המיזוג ולהפוך אותה לכמה שיותר אפקטיבית וחסכונית מבחינת צריכת החשמל. אבל שם זה לא נגמר, המזגן דורש תשומת לב גם כשמתמשים בו ביום יום, בעיקר בגלל האינטנסיביות שבה אנחנו נדרשים לקרר את הבית בשיא הקיץ והחימום הקבוע שמופעל בימי החורף. כדי לתפעל נכון את המזגן ולהימנע מתקלות רצוי להקפיד על כמה דברים:

ניקוי פילטרים:

הפילטרים - המסננים של המזגן, צוברים לכלוך באופן קבוע, וככל שהוא מצטבר כך נפגעת הפעילות שלו. עם יותר לכלוך המזגן יקרר פחות, יצרוך יותר חשמל ובהמשך עלול להפסיק לעבוד. מומלץ לשלוף את הפילטרים פעם בכמה שבועות, לנקות אותם עם מים, לייבש ולהחזיר חזרה. הפעולה הפשוטה הזו תחסוך לכם טיפול בתקלות עתידיות ותאפשר למזגן לעבוד ביעילות ובקלות.

טמפרטורה:

ככל שהטמפרטורה שאליה מכוון המזגן תהיה יותר "קיצונית" בקיץ ובחורף, כך צריכת החשמל שלו תהיה יותר גבוהה. בקיץ למשל רצוי לכוון ל-25 מעלות. אם חם מדי אפשר להתחיל מטמפרטורה נמוכה יותר, באיזור ה-20 מעלות ואחרי שהחדר מתקרר להעלות את הטמפרטורה.             

מזגן אינוורטר שומר על איזון בכל הנוגע למיזוג אוויר של דירתכם ויפסיק לקרר באופן אוטומטי בכל הגעה לטמפרטורת השיא ויעניק לכם מיזוג אחיד - זיכרו שכל הורדה של טמפרטורה אחת מעלה את צריכת החשמל בחמישה אחוזים נוספים, ואם המזגן שלכם עובד גם ביום וגם בלילה, מדובר בחיסכון משמעותי.

ייבוש:

ברוב המזגנים החדשים, גם מסוג מזגן רצפתי, מזגן עילי או מיני מרכזי אינוורטר, קיימת אופציה של ייבוש - מומלץ להפעיל את המזגן על ייבוש פעם בכמה שבועות (סימון של טיפה), שמונע הצטברות של מים על הסוללה הפנימית. המים עלולים לגרום להיווצרות של עובש, לריחות לא נעימים ולתקלות רציניות יותר בטווח הארוך.

חלון פתוח:

המזגן שואב אוויר מתוך החדר, מקרר אותו ואז מחזיר אותו בחזרה אל אותו חלל. כשהוא פועל בצורה רציפה במקום סגור נעשה שימוש ממוחזר באותו אוויר - לכן מומלץ לפתוח פתח קטן בחלון שיוכל לחדש את האוויר, למנוע הצטברות של חיידקים ולהפחית את הסיכוי להתפתחות של כאבי ראש ושל שפעת המזגנים הידועה לשמצה.

בדיקת גז:

כאשר אוזל הגז במזגן הוא מתחיל להוציא אוויר חם או לעבוד בצורה מאוד חלשה. במקרה כזה כדאי להזמין טכנאי מזגנים ולבדוק האם המקור לתקלה הוא בנזילת גז או שהגז פשוט נגמר. טיפול מהיר בתקלה הזו יוכל לאפשר לכם לחזור וליהנות מהמזגן בלי דאגות מיותרות.

מאמרים נוספים:

מהו מזגן מפוצל?

איך בוחרים מזגן לסלון?


באתר של טורנדו תוכלו למצוא מבחר מזגנים במבצע, מערכות מיזוג מיני מרכזיות, מזגנים עיליים ועוד, ולקבל את השירות המקצועי ביותר עם הטכנאים המנוסים שלנו, באחריות מלאה!

רכישת מזגן
שירות לקוחות