חיפוש

מזגן מיני מרכזי - לקרר בלי להקפיץ את חשבון החשמל

אין חבר יותר טוב לאדם, מאשר מזגן מיני מרכזי, בעיקר ביולי - אוגוסט. אין הרבה דרכים שיכולות לעזור לנו להתמודד עם הלחות והזיעה בשיא הקיץ, וכל דירה או בניין משרדים מוצאים את פתרון המיזוג הנכון שיעזור להם לעבור את העונה החמה בשלום. הבעיה הגדולה של המזגנים היא שהם צורכים המון חשמל, בעיקר בתקופות שבהן הם מופעלים לאורך כל שעות היממה, ובסופו של דבר מימון המזגן הופך לסיפור לא פשוט כשמגיע חשבון החשמל בסוף החודש. כדי שתוכלו לחסוך בחשמל ולהצטנן בלי נקיפות מצפון, הכנו עבורכם כמה טיפים חשובים:

תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר

האלף בית של חיסכון בחשמל נמצא כבר בשלב הבחירה של מערכת המיזוג המתאימה: בחללים קטנים מומלץ להתקין מזגן עילי או מזגן רצפתי, ובחללים גדולים יותר מזגן מרכזי (מזגן מפוצל). מזגן שמותאם לחלל שבו הוא מותקן יכול לקרר אותו בצורה יעילה וחסכונית בצורה אופטימלית מבחינת צריכת החשמל שלו. כדאי להתייעץ עם טכנאי מזגנים או עם מומחה למזגנים לפני הרכישה כדי שתוכלו למצוא את המזגן שייספק את הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

לשמור על טמפרטורה ממוצעת

הטמפרטורה המומלצת למיזוג בקיץ היא 25 מעלות ובחורף 19 עד 20 מעלות. ככל שהפער בין הטמפרטורה שעליה מכוון המזגן לבין הטמפרטורה שבחוץ יהיה גדול יותר, כך תגדל צריכת החשמל שלו. לדוגמא בקיץ, כל ירידה של מעלה אחת מתחת ל-25 מעלות מעלה את צריכת החשמל בחמישה אחוזים. בנוסף לכך, מבחינה בריאותית לא כדאי לקרר יותר מדי, מאחר ושינויי טמפרטורה קיצוניים גורמים לתחלואה, לשרירים תפוסים ולצינונים מיותרים.

להפעיל את המזגן רק כשצריך

להשאיר מזגן דולק בזמן שאתם לא בבית זה עניין ממש מיותר. אמנם תחזרו אל בית קריר ונעים אבל בזבוז החשמל יהיה גדול מאוד. בהרבה מהדגמים החדשים של המזגנים יש מערכות שליטה מרחוק שמאפשרות את ההפעלה והכיבוי שלהם גם כשאתם לא בבית. זה פתרון מעולה לכל מי שנוטה לשכוח לכבות את המזגן וגם למי שרוצה להגיע לבית קריר בסוף יום העבודה - כל מה שאתם צריכים לעשות במקרה הזה הוא להפעיל אותו מרחוק כחצי שעה לפני שאתם מגיעים הביתה ופתרתם את הבעיה.

לשמור על נתיבי אוויר פנויים

פתחי היניקה והפליטה של המזגן חייבים להיות פתוחים כדי לשמור על מיזוג חלק ללא תקלות. במצב שבו מונח חפץ שחוסם את נתיבי האוויר או שיח מטפס שצומח פרא ומכסה את המזגן, הוא מתחיל להיחנק, לעבוד יותר קשה, צורך יותר חשמל ובסופו של דבר עלול להתקלקל לחלוטין.

לנקות פילטרים

המסננים של המזגן צוברים עם הזמן לכלוך וככל שהם יהיו יותר מלוכלכים, המזגן שלכם יתחיל להזיע ולצרוך יותר חשמל. כדאי להוציא אותם פעם בכמה שבועות ולנקות אותם עם מים. הפעולה הפשוטה הזו חיונית מאוד והרבה אנשים לא מודעים לחשיבות הגדולה שלה.

לסגור את כל החלונות בבית ולהשאיר פתח אוורור קטן

גם אם מותקן אצלכם מזגן מפוצל או מזגן עילי, הוא יעבוד בצורה היעילה ביותר אם כל החלונות יהיו סגורים. חלון פתוח גורם לבריחה של האוויר הקר ומשפיע על הטמפרטורה בחדר. למרות זאת, חשוב לפתוח פתח קטן לתחלופת אוויר כדי לאפשר לו להתחלף, לאוורר את החדר מריחות לא טובים ומהחיידקים שנוטים להצטבר במקומות סגורים.

שימו לב לאנשים סביבכם

מזגן אמור לקרר או לחמם מקומות סגורים בהתאם לעונה ולספק סביבה נעימה לשהייה. אם לאנשים סביבכם קר מדי או חם מדי, סימן שמשהו לא בסדר. אל תנסו להקפיא את האוויר בקיץ ולהפוך את הבית לסאונה בחורף. הפרשי הטמפרטורות עלולים לגרום למחלות, לכאבי ראש ולמריבות מיותרות על השלט. נסו לגרום לכל מי שאתכם להרגיש בנוח, לשמור על טמפרטורה ממוצעת וכך תוכלו ליהנות מהמזגן בלי לבזבז הרבה כסף.

המומחים של טורנדו מזגנים יעזרו לכם לבחור את המזגן שמתאים לכם - מזגן מיני מרכזי, מזגן עילי, מזגן אינוורטר, מזגן רצפתי ועוד פתרונות מיזוג אוויר מתקדמים, באחריות מלאה ועם שירות הלקוחות הטוב ביותר.

רכישת מזגן
שירות לקוחות