חיפוש

מזגן מיני מרכזי - פן אישי של בעיה לאומית

מי היה מאמין שמיזוג אוויר הוא בעיה לאומית? ואולי אף יותר מזה - בעיה גלובלית!
הנתונים מרשימים - החל משנת 1988 ואילך צריכת החשמל בקיץ, לצורכי קירור ומיזוג, עברה בישראל את הצריכה בחורף לצורכי חימום. כיום, צריכת חשמל למזגנים אחראית לכ - 45% מכלל צריכת החשמל במדינה!
מובן שהמיזוג אינה הבעיה אלא הפתרון. ההתחממות הגלובלית יוצרת מצב חדש שלתחילתו אנו עדים כיום ואת סופו אפשר רק לנחש.
בכל רחבי העולם יותר ויותר אנשים וגופים נעשים מודעים לתופעת שינוי האקלים ומתקיימות לא מעט פעילויות ברמות שונות כדי להתארגן לקראתה. ההתחממות הגלובלית תורגש בערים הגדולות משום שצפיפות האוכלוסייה, השירותים והתעשייה יוצרים איי חום בזכות עצמם. בהתחשב בעובדה שלמעלה ממחצית תושבי כדור הארץ גרים בערים, ושמספר זה יעלה לשני שליש עד שנת 2030 (שזה ממש מחר), אין פלא שהנושא מטריד את מנוחתם של מנהיגים, ראשי ערים פעילי איכות סביבה ואזרחים מן השורה.
הרבה רעיונות נזרקו לחלל האוויר בתור פתרונות, הן לטווח קצר והן לטווח ארוך. חלקם רגולטורים - כמו למשל לחייב קבלנים לבנות בתים עם קירות מבודדים יותר, לסלול מדרכות מחזירות אור ולהפוך גגות של בניינים לגגות ירוקים - וחלקם עדיין במסגרת מדע בדיוני - כמו למשל להעביר מתחמי תעשייה ופנאי, ובעתיד אולי גם מגורים - אל מתחת לאדמה.

הפן האישי

אבל עד שזה יקרה, ועד שהרעיונות הללו יקרמו עור וגידים, כל אחד צריך לפתור את הבעיה של עצמו. בכל דירה צריך להיות פתרון של מיזוג אוויר.
בתחום הזה קיימים פתרונות יעילים וחדשניים. מי שמחפש מזגן עילי נהנה ממבחר רחב של סוגים. המזגנים כיום יעילים יותר, שקטים יותר וחסכוניים יותר בצריכת חשמל. עיצובם שופר ומאפשר מגוון גדול יותר של אפשרויות התאמה לבית..
לדוגמה, בבנייה הנוכחית בישראל, כאשר רוב הבניה החדשה, הן למשרדים והן למגורים היא בבניינים רבי קומות, קיימות מגבלות על מספר המזגנים העיליים שניתן להתקין בדירה. אחת האפשרויות להתגבר על אילוץ זה היא התקנת מזגן מיני מרכזי. זהו פתרון אידאלי לטווח ארוך. ואם מתקינים מזגן מולטי - מעין גרסה מתקדמת של מזגן מיני מרכזי - אפשר מצד אחד לשלוט על הטמפרטורה של כל חלל בנפרד ומצד שני ליהנות מחיסכון בצריכת חשמל לאורך זמן.

לסיכום

אנו עדים לתחילתו של מהפך בקנה מידה עולמי. שינוי האקלים כבר כאן והוא לא הולך לשום מקום. חלק מאיתנו כבר מרגישים את השפעות על חיי היומיום שלנו, בעיקר בערים הגדולות. עד שממשלות יתרגמו דברים למעשים, כל אחד מאיתנו חייב לדאוג לרווחתו ולרווחת משפחתו. מזגן מיני מרכזי, מזגן מולטי או כל סוג אחר (כמו מזגן אינוורטר או מזגן נייד), אינו מותרות ואינו פינוק; אנו מתקרבים במהירות למצב שזהו פריט חובה בכל בית, כמו מקרר או מכונת כביסה.

רכישת מזגן
שירות לקוחות