חיפוש

מזגן מיני מרכזי - הנושא החם ביותר

הימים המהבילים של הקיץ יכולים להשאיר אפילו את האמיצים ביותר מביננו סגורים בתוך הבית, מתפללים לחסדיה של מערכת מיזוג אוויר כלשהי. ועם קיץ ישראלי חם ומהביל, אתם בוודאי רוצים לוודא שהמזגן שלכם במצב תקין. לפני שנים רבות, מזגני חלון היו הנורמה, אבל כיום, רוב הבתים החדשים שנבנים מגיעים עם הכנה למזגן מיני מרכזי. אם כבר יש לכם מזגן מיני מרכזי, כדאי שתזכרו שהמערכות שלהן נוטות להחזיק לא יותר מ -15 שנים, ואם המזגן שלכם הוא בן לפחות 10 שנים, הוא כנראה כבר לא עונה על הסטנדרטים של יעילות האנרגיה של היום. שדרוג למערכת מיזוג אוויר חדשה חדשה יכול לקצץ בעלויות הקירור שלכם ב -20 עד 30 אחוזים.

מזגן מיני מרכזי יתרונות

קסמו של מזגן מיני מרכזי הוא ברור: מספיק מזגן אחד לקירור, בטמפרטורה קבועה, של כל חדרי הבית (גם מזגן מולטי יכול לקרר מספר חדרים בו זמנית ואף ולשלוט בטמפרטורה של כל אחד ואחד מהם), מזגן מיני מרכזי (חדיש, עם טכנולוגית אינוורטר) חוסך בהוצאות החשמל, והוא שקט ואמין. אז איך בוחרים מזגן מיני מרכזי חדש או איך משדרגים את הקיים?

כאמור, מזגנים מיני מרכזיים יעילים יותר מאשר מזגני חלון או רצפה. הם לא מפריעים בבית, מוסתרים ונוחים מאד לתפעול. כדי לחסוך באנרגיה ובכסף, כדאי לנסות לקנות מזגן חסכוני באנרגיה ולהפחית את צריכת האנרגיה. בבית ממוזג ממוצע, מיזוג אוויר צורך יותר מ -2,000 קילוואט שעות חשמל בשנה, מה שגורם לתחנות כוח לפלוט יותר מ- 1500 ק"ג של פחמן דו חמצני ו- 14 ק"ג של דו תחמוצת הגופרית. נסו לחסוך באנרגיה.

אם יש לכם מזגן מיני מרכזי ישן, אולי תחליטו להחליף את המדחס של יחידת החוץ במדחס חדיש בעל יעילות גבוהה. אם תעשו זאת, התייעצו עם המומחים של טורנדו, כדי לוודא שהמדחס החדש מתאים היטב ליחידה הפנימית. עם זאת, בהתחשב בשינויים האחרונים בעולם של מיזוג אוויר, אולי חכם יותר להחליף כבר את המערכת כולה. מזגני האוויר הטובים ביותר של היום משתמשים ב -30% עד 50% פחות אנרגיה כדי לייצר את אותה כמות קירור כמו במזגנים שנעשו באמצע שנות ה -70. אם המזגן שלכם כבר בן 10,  אתם יכול לחסוך 20% עד 40% מעלויות אנרגיית הקירור על ידי החלפתו במודל חדש ויעיל יותר.

הגודל וההתקנה הנכונים הם מרכיבי מפתח בקביעת יעילות המזגן. יחידה גדולה מדי לא תסיר את הלחות בצורה מספקת. יחידה קטנה מדי לא תוכל להשיג טמפרטורה נוחה בימים החמים ביותר. מיקום לא נכון של יחידת המיזוג, חוסר בידוד, והתקנה לא נכונה של תעלות המזגן, יכולים להפחית באופן משמעותי את יעילותו.

צרו קשר

עדיין מתלבטים בין סוגי המזגנים לסלון או חללים אחרים? האם מזגן מיני מרכזי, מזגן מולטי או מזגן עילי? רוצים לשמוע פרטים נוספים ולהתאים את המזגן הנכון ביותר לביתכם? צרו קשר עוד היום (שיחה ללא תשלום) עם היועצים המקצועיים של טורנדו, בטלפון 1700-500-300.

רכישת מזגן
שירות לקוחות