חיפוש

מזגן מולטי - מנוף לצריכת אנרגיה חכמה - חלק א

המזגן הפך גם אצלנו בישראל כבר מזמן למוצר הכרחי, כמו תנור, מקרר או מכונת כביסה. מיזוג אויר לא נחשב מותרות. ואם לוקחים בחשבון את התופעה הגלובלית של התחממות כדור הארץ, אין פלא שאחוז החדירה של מיזוג האוויר בישראל הוא כה גבוה (מעל 90%) הרי ברור שאי אפשר בלי.
רוב השאלות בקשר למזגנים קשורות להתלבטות איזה מזגן מתאים יותר לדירה ספציפית: האם מזגן מולטי? או מזגן מיני מרכזי? מזגן עילי? רצפתי? נייד? אז..

על מיזוג אוויר והסביבה

יחד עם זאת, ברמה הגלובלית עולות שאלות הקשורות להשפעה הסביבתית של כל נושא מיזוג האוויר בארץ בפרט ובעולם בכלל.
כבר בשנת 2016 עבדו נציגי 170 מדינות על הסכם חדש (הסכם קיגאלי) להגנת הסביבה על מנת להסדיר את השימוש בגזי HFC, (קיצור של hydrofluorocarbons). גזים אלה החליפו בזמנם את גזי CFC ששימשו דורות רבים של מזגנים ופגעו רבות בשכבת האוזון אשר מגינה על כדור הארץ מפני קרינה. ואולם היות וגם גזי HFC הנם גזי חממה לכל דבר, נעשה מאמץ להסדיר את השימוש בהם כבר החל משנת 2019. הציבור הרחב אולי לא שמע עליהם, אבל פקידי ממשלה ומדעני איכות הסביבה אומרים כי הסכם להגבלת HFC מייצג צעד משמעותי במאבק כדי להתמודד עם ההשפעות הקשות ביותר של ההתחממות הגלובלית.

מערכת מיזוג חסכונית באנרגיה

אך אמרנו כבר שאי אפשר היום, בעיקר בישראל לחיות ברמה חיים סבירה בלי מזגן. חשוב לציין שמצד אחד ההתחממות הגלובלית היא זו שבגינה כולם נאלצים לחיות כשיש מזגן בכל מקום אפשרי; מצד שני, על מנת לא להכביד על ההתמודדות בעולם עם בעיית ההתחממות שהולכת ומתגברת חשוב להשקיע במזגנים היותר חדישים כמו למשל מזגן מולטי מתקדם, או למשל שבבית יהיה מזגן מיני מרכזי יותר חסכוני, לדאוג שמערכת המיזוג תהיה מתאימה לתקנים שמנסים עד כמה שניתן לא לתרום לגזי חממה. מערכת מיזוג שהיא חסכונית באנרגיה, תעזור ובדרך עקיפה ובאופן כללי למניעת בזבוז של אנרגיה, שלא לדבר על הכסף שנחסך למשתמש. בקיצור, חשוב לשים לב לצרכים החיוניים של כל אחד אבל גם לצרכים החיוניים של הפלנטה. וכן, אפשר לשלב בין השניים ולהיות צרכני אנרגיה חכמים.

כמו שהזקן החכם היה בוודאי אומר: אין סיבה לדאגה, אבל יש סיבה לתשומת לב...
כדי לעזור לכם להיות בעניינים נביא בחלק ב' כמה תשובות קצרות לשאלות קשות.

רכישת מזגן
שירות לקוחות