חיפוש

מזגן מיני מרכזי - 11 צעדים לפני הפעלה ראשונה

נדמה כי בישראל יש רק 2 עונות - קיץ וחורף. גם השנה, עברנו מקור של חורף ותנורי סלילים לחום לוהט ושימוש במזגנים. הכבשן שבחוץ משווע להקלה שיכולה להגיע רק ממערכת מיזוג אוויר מרכזית. מזגן מיני מרכזי יכול לחולל קסמים ואתם ממש רוצים שהוא יעבוד, לא רק עם ההפעלה הראשונה אחרי תנומת החורף, אלא בכל פעם שתפעילו אותו הקיץ. אז איך תוודאו שהוא אכן יקרר? זה רעיון נהדר לבדוק את המזגן שלכם עכשיו, לכל בעיה או צרכי תחזוקה. כך, תוכלו לעשות תיקונים פשוטים או להתקשר לשירות מקצועי לפני שמזג האוויר יהיה אפילו חם יותר. סתם לשבת, לחכות, ולהחזיק אצבעות בזמן שאתם מפעילים מזגן מיני מרכזי ביום החם הראשון, זה מצב שעלול לגרום לימים של אי נוחות, בזמן שאתם ממתינים לתיקונים. במקום זה, הנה כמה צעדים פשוטים שאתם יכולים לבצע כדי לבדוק את החלקים השונים של המזגן ולהיות בטוחים שהוא יעבוד כשתזדקקו לו. אבל לפני...

מונחים בתחום מיזוג אוויר שחשוב להכיר:

* מיזוג אוויר

שליטה מוחלטת בטמפרטורה ובלחות; הסרת לחות על ידי עיבוי.

* מדחס

רכיב המשמש לשינוי לחץ קירור נמוך לגבוה

* מעבה

מרכיב מסוג רדיאטור, שבו גז הקירור מפיץ חום על ידי שינוי מגז לנוזל.

* מאדה

רכיב שבו גז קירור נוזלי משתנה לגז כשהוא סופג חום מהאוויר הפנימי.

* פילטר

מכשיר בו משתמשים עם המייבש או כיחידה נפרדת, להסרת חומרים זרים מגז הקירור.

ציוד פנימי חיוני לבריאות הכללית של המזגן שלכם:

התחילו כשהתרמוסטט במצב "כבוי" וכשמד הטמפרטורה מכוון גבוה (סביב 26 מעלות), ולאחר מכן בדקו את הדברים הבאים:
1. הסתכלו על התרמוסטט - האם הוא מיושן? אתם יכולים לחסוך כסף ואנרגיה על ידי התקנת תרמוסטט חדש יותר, שניתן גם לתכנות.
2. בדקו את התעלות - הן יכולות להיות מקור לאובדן קירור או לחוסר יעילות בבית.
3. הסתכלו על פתחי האוורור סביב הבית - הסירו את כל הפריטים שעלולים לחסום את זרימת האוויר, כמו וילונות, רהיטים או צעצועים.
4. בדקו את תעלת הניקוז - אם תשפכו כוס אקונומיקה בניקוז של המזגן ותשטפו אותו עם גלון של מים, תוכלו לשמור על הניקוז נקי במהלך הקיץ.
5. החליפו את הפילטרים - המסנן צריך להתחדש כל שלושה חודשים (או כפי שמומלץ על ידי היצרן) ובהחלט לפני תחילתה של עונת חימום או קירור חדשה.
6. בדקו את המעגלים החשמליים - וודאו כי החיבורים חשמליים מופעלים.
7. ודאו שהמזגן על "on"

עכשיו, אפשר לבדוק את מצבו של הציוד החיצוני:

8. בדקו את המעבה החיצוני - ודאו שאין חסימה בציוד או בקרבתו ונקו את האזור שמסביב ליחידה. עלים, גפנים או פסולת יכול לחסום את הרכיבים הפנימיים להשפיע על הביצועים. כדאי לבדוק גם אם יש פנלים חסרים. הפנלים נועדו כדי לסגור את החיבורים החשמליים.
9. בצעו בדיקה חזותית לקווי נוזל הקירור - הקווים צריכים להיות מבודדים. בידוד תקין ישפר את היעילות של המערכת. תיקונים לבידוד או לקווי נוזל הקירור צריכים להיעשות על ידי איש מקצוע.
10. בדקו שאין שחיקה בחיווטי החשמל שבחוץ - אם אתם רואים שחיקה או נזק, קראו לאנשי מקצוע לפני שאתם משתמשים במזגן.
11. דעו מתי הגיע זמן הפרישה למזגן שלכם - למזגנים יש תוחלת חיים. גם מזגן מיני מרכזי, מזגן חלון או או מזגן מולטי שנשמרו היטב, צפויים, בסופו של דבר, להתבלות. גם אם המזגן שלכם בן 10 שנים בלבד, תוכלו לחסוך המון אנרגיה וחשמל אם תחליפו לדגם חדש ויעיל יותר.

זהו, עכשיו אתם מוכנים - זה הזמן להנמיך את הטמפרטורה בשלט לזו הרצויה, ללחוץ על "הפעל" וליהנות מאוויר קר ומרענן.

רכישת מזגן
שירות לקוחות