חיפוש

כיצד לשפר את איכות האוויר ולסלק אלרגנים מציקים

כשאתם חושבים על זיהום אוויר, אתם כנראה חושבים על ערפיח בעיר גדולה. אבל איכות אוויר ירודה עשויה להיות קרובה לביתכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים. אם אינכם נוקטים באמצעי זהירות מתאימים, ייתכן שאתם נושמים אלרגנים ומזהמים ממש בתוך הבית שלכם. מזהמים יכולים להיכנס הביתה במגוון דרכים. בעוד אבק בית טיפוסי הוא נפוץ, מוצרי ניקוי, רהיטים חדשים, ומבקרים, יכולים כולם להכניס מזהמים ולהקטין את איכות האוויר בבית. עובש, קרדית האבק, קשקשים של חיות המחמד יכולים גם להיות מעצבנים. זה יכול לגרום לכם להיות חולים, או אפילו לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. הבשורה הטובה היא כי מיזוג אוויר, כזה המצוי הכמעט כל בית בישראל, יכול לעזור ולהסיר את האלרגנים בבית.

5 צעדים בהם למניעת זיהום בתוך הבית ולשיפור איכות האוויר:

1. שמרו על רצפות נקיות

אבק, פסולת, ואלרגנים אחרים יכולים להצטבר על הרצפות שלכם. עם בני משפחה ואורחים שנכנסים ויוצאים מהבית, גם לכלוך, קשקשים של חיות המחמד ואבק, יכולים להצטבר. אם הרצפות שלכם לא מנוקות באופן קבוע, מזהמים אלה יכולים להתעופף בזמן שכל המשפחה בבית. שמירה על רצפות נקיות יכולה לעזור לחסל את כמות האבק בבית. שאבו או שטפו באופן קבוע, במיוחד באזורי תנועה מרכזיים. עשו מה שאפשר כדי לחסל את כמות הלכלוך או האבק שנכנסים הביתה. בקשו מהאורחים להוריד את הנעליים ולהשאיר אותן ליד הדלת.

2. שלטו על הלחות

אלרגנים כמו עובש וקרדית האבק נמשכים ללחות. ככל שישאלו לגדול. מסיר לחות הוא דרך מצוינת לשלוט על הלחות בבית. בקיץ, מערכת מיזוג אוויר מתוכננת היטב, יכולה גם להפחית את הלחות, כמו גם לאוורר כראוי בעת המקלחת, הפעלת המדיח, או השימוש במייבש הבגדים.

3. השתמשו בחומרי ניקוי טבעיים

כימיקלים במוצרי ניקוי יכול להביא מזהמים לאוויר הבית. בעוד שמוצרים כמו אקונומיקה או מוצרים בעלי ניחוחות הדר חזקים יכולים לגרום לבית שלכם להרגיש נקי, שאיפת אדים של מוצרי ניקוי חזקים יכולה להיות מזיקה להפליא. במקום זאת, בחרו מוצרי ניקוי טבעיים ללא כימיקלים חזקים. לא רק שזה טוב יותר עבור המשפחה שלכם ועבור הסביבה, אלא שהם יכולים גם לשמור על איכות האוויר בתוך הבית.

4. יצרו סביבה ללא עישון

עשן סיגריות מכיל כימיקלים רבים שיכולים לגרום לזיהומים, מחלות, ובעיות נשימה. כאשר אתם נושפים עשן סיגריה בתוך הבית, הוא נשאר באוויר ויכול לגרום לכם ולמשפחתכם בעיות נשימה. חיסול עשן סיגריות מהבית שלכם יכול להגדיל באופן דרמטי את איכות האוויר בתוך הבית. התחילו לעשן בחוץ (או הפסיקו עם ההרגל הזה לגמרי!), בקשו מהאורחים שלך לצאת לעשן, ועזרו לשמור על איכות האוויר בבית.

5. החליפו את מסנני האוויר של המזגן באופן קבוע

מסנני האוויר של מזגן מולטי או כל מערכת מיזוג דירתית עוזרים למנוע הצטברות של אלרגנים ומציקים בכל הבית. החלפת המסננים באופן קבוע יכולה לשפר באופן דרמטי את איכות האוויר בתוך הבית. אבל אם לא מחליפים אותם באופן קבוע, מסנני האוויר יכולים להיסתם ואז, לא רק שזה יגרום לכל מערכת מיזוג דירתית או מזגן עילי לעבוד קשה יותר, ויגדיל את הלחץ על הציוד כמו גם את חשבונות החשמל שלכם, זה גם יפגום ביעילות סינון העפר, הפסולת והאבק מהאוויר בתוך הבית. ברוב המקרים, יש להחליף את המסננים מדי 90 יום. בבתים עם בני משפחה שרגישים במיוחד לאלרגנים, או עם חיות מחמד מרובות, מומלץ להחליף מסנני מיזוג אוויר מדי חודש. מערכות טיהור אוויר יכולות גם לעזור לשפר באופן משמעותי את איכות האוויר בבית.

רכישת מזגן
שירות לקוחות