חיפוש

מה זה מזגן אינוורטר?

אולי כדאי להתחיל בשאלה מה זה לא: מזגן אינוורטר אינו עוד סוג של מזגן ששייך לחלוקה המקובלת של מזגן מפוצל, מזגן עילי, מזגן מיני מרכזי וכו' על פי מיקום והתקנה בדירה או בבית.
כאשר מדובר על טכנולוגיית אינוורטר מדובר בעצם על סוג חדש של "מדחס חכם".

איך הוא עובד?

טכנולוגית אינוורטר היא האבולוציה האחרונה בהקשר של המנועים החשמליים של המדחסים. מדובר על שליטה במהירות מנוע המדחס ועל ידי כך לווסת את הטמפרטורה באופן רציף. למעשה ביחידות אינוורטר קיימת מערכת של תדירות משתנה אשר ממירה את זרם החילופין הנכנס לזרם ישר, ובאמצעות אפנון קובעת את התדר הרצוי. את הטמפרטורה בכל חדר מודד מיקרו-בקר (Microcontroller) אשר מעביר את הנתונים ומשנה את מהירות המדחס בהתאם.

מהם ההבדלים העיקריים בינו לבין מזגן רגיל?

מזגן אינוורטר עובד כל הזמן, אבל בעוצמות משתנות, עם "יד על הדופק". ההספק שלו יכול לנוע בין 100% כאשר הוא נדרש לקרר או לחמם, ל - 10% כאשר הסביבה הגיעה לטמפרטורה רצויה. מזגן רגיל, לעומת זאת, עובד ב"פולסים" משום שיש לו רק שני אופני עבודה: עובד, לא עובד. לעובדה זו יש שני היבטים עיקריים: הוא יכול לשמור על טמפרטורה יותר אחידה לאורך זמן, והוא גם סובל פחות מבלאי מכני משום שהוא לא כבה ונדלק כל הזמן,
הוא הרבה יותר חסכוני. כאשר הוא עובד לאורך זמן החיסכון מגיע לעתים עד 30% - 50% בתצרוכת החשמל. אכן חיסכון משמעותי.

מהם היתרונות של מזגן אינוורטר?

* פעולה חסכונית;
* שמירה על טמפרטורה יציבה;
מיזוג אוויר יעיל גם בטמפרטורות קיצוניות;
* קירור וחימום מהיר ושקט;
* אין תנודות מתח;
* ידידותי לסביבה;
* אמינות גבוהה \ מעט תקלות.

מה חשוב לדעת לפני שמתקינים?

לפני ההתקנה מומלץ לקחת בחשבון שזה תהליך מורכב, ולכן גם יקר יותר מאשר התקנה של מזגן רגיל. יחד עם זאת, לאורך זמן החיסכון בחשמל יחזיר את ההשקעה בהתקנה.

רכישת מזגן
שירות לקוחות