חיפוש

טעויות נפוצות בהובלת והתקנת מזגנים בדירה חדשה

שינויי האקלים הפכו בשנים האחרונות לנושא מדובר - ובאופן טבעי ככל שיותר חם בקיץ ויותר קר בחורף כך גדל הביקוש לפתרונות מיזוג אוויר ומזגנים. כשמובילים מזגן לדירה חדשה ומתקינים אותה בה חשוב מאוד להקפיד על התנהלות מקצועית, כדי שהמזגן ימלא את התפקיד שלנו ויספק לנו סביבה נעימה. בפרט כדאי להיות מודעים לטעויות הנפוצות הבאות במסגרת הובלת והתקנת מזגנים, וכך להימנע מהן.

הובלה לא מקצועית

במקרים רבים סוגיית המחיר היא החשובה לנו ביותר. בהתאם אנחנו שואלים כמה עולה הובלת דירה? מיד כשאנחנו יוצרים קשר עם חברות הובלות, וגם כשמדובר על הובלה של מזגן עילי ישנו הפיתוי לחסוך כסף.
הרצון לשלם כמה שפחות על הבאת המזגן אלינו לדירה החדשה מובן, אבל כדאי גם לזכור שמדובר במכשיר חשמלי יקר ערך ורגיש מאוד. הובלה לא מקצועית עלולה לגרום לו נזק - אם למשל שכרתם למשימה מובילים חסרי ניסיון ותוך כדי הכנסת המזגן למעלית הוא נחבט במשקוף, התוצאה עלולה להיות גם פגיעה במעלית (שתצטרכו לשלם עליה ביוקר) וגם פגיעה באחד הרכיבים הרגישים של המזגן ועל כן פעילות לא תקינה.
גם בזמן הנסיעה מזגן שהועמד בצורה לא נכונה ולא אובטח כראוי עלול ליפול ולהתקלקל. בהתאם חשוב לעבוד אך ורק מול מוביל מקצועי בעל ניסיון בהעברת מזגנים.

צנרת לא מתאימה

גם אחרי שבחרתם שירותי הובלה מקצועיים עלולות להתרחש טעויות במהלך ההתקנה.
טעות אפשרית אחת היא שימוש בצנרת לא מתאימה - למשל בעלת קוטר קטן מדי או שהדפנות שלה לא מספיק עבות. עוד טעות בקשר לצנרת היא בחירת שיפועים לא נכונים, ובמקרים אלה הנזק הוא נזילה של המים בתוך הדירה החדשה במקום לחצר. טעויות שכאלה מאפיינות בעיקר מתקינים חסרי ניסיון או חאפרים שמנסים להרוויח כמה שיותר גם במחיר של שירות לקוי.

חיבור לקוי לחשמל

טעות אחרת במסגרת התקנת מזגן שנובעת מחוסר ניסיון או מרצון לסיים את העבודה כמה שיותר מהר גם אם התוצאה היא סיכון ממשי היא חיבור לקוי לרשת החשמל.
כשמתקינים מזגן עם יותר מ-1.5 כוחות סוס, חובה לחבר אותו לשקע תלת פאזי. קחו בחשבון שחיבור של מזגן רב עוצמה לשקע רגיל עלול להיגמר בצורה רעה מאוד, ולכן ממש לא מומלץ להתפשר על איכות המתקינים!

מה חשוב לדעת על תושבת המזגן

גם תושבת המזגן היא מקור לבעיות אם ההתקנה לא מתבצעת באופן מקצועי. רק תושבות בעלות תו תקן מבטיחות למזגן אריכות ימים ושמירה יעילה על המנוע, ועל כן גם לפריט זה חשוב להקדיש תשומת לב.
באופן כללי אפשר לשקול את האופציה של התקנת המזגן על-ידי אנשי חברת הובלות שמבצעים את ההעברה שלו - אבל בתנאי שהם אכן מיומנים, ובעלי ניסיון בהתקנת מזגנים מהסוג שרכשתם. בכל מקרה אחר כדאי לפצל את העבודה: את ההובלה יבצעו מי שמתמחים בהובלות, ואת ההתקנה טכנאי שזוהי מומחיותו.

למאמר בנושא בחירת מזגן לסלון לחצו כאן >>

למאמר בנושא מזגן מפוצל לחצו כאן >>

קניתם מזגן? צריכים הובלה? כנסו לאתר המובילים בישראל.

רכישת מזגן
שירות לקוחות