חיפוש

לא רק בשביל לחמם – איך לבחור מזגן שישתלב עם העיצוב בבית

רמת החיים של רוב בני האדם נמצאת במגמת עלייה מתמדת, ואיתה גם השאיפה שלנו לחיות בבתים משמחים יותר. אחד המרכיבים של הנחת שלנו ממרחב המגורים הוא העיצוב, ואם פעם הסתפקנו במזגן שהוא "רק" אפקטיבי ופרקטי היום נרצה שהוא יספק לנו גם אסתטיקה.
בהתאם בחירת המזגן הפכה למורכבת יותר ולכזו שמחייבת להקדיש תשומת לב גם לנושא העיצוב.

מזגן אנכי/אופקי

אופציה אחת היא מזגן אנכי או אופקי. מדובר במזגנים דקים ובהתאם היתרון העיקרי שלהם מבחינת עיצוב הבית הוא שאפשר להסוות אותם באמצעות רהיטים כמו ארון או טלוויזיה. בדרך זו תוכלו לקרר ולחמם כל חלל בלי שהמזגן יבלוט לעין, ואם מדובר במזגן מהדור המתקדם שמתאפיין בין השאר בפעולה חרישית במיוחד, לא רק שלא תראו אותו אלא גם לא תשמעו אותו - כך שמדובר על התמזגות מושלמת בחלל הקיים.
דגש חשוב במסגרת התקנת מזגנים אנכיים או אופקיים הוא לאפשר גישה נוחה אליהם במקרה הצורך, כשנדרשות פעולות תחזוקה שונות. כמו כן פעולה אפקטיבית לגמרי של מזגן מחייבת סירקולציה כך שנדרש מקום פנוי גם לכך - כשההתקנה של המזגן מופקדת בידיים מקצועיות, מובטח לכם פתרון שיהיה גם פרקטי וגם אסתטי.

הנמכת התקרה או עיבוי הקיר

פתרון נוסף להסתרת המזגן כך שלא ימשוך תשומת לב מהעיצוב הקיים הוא הנמכת התקרה או עיבוי הקיר עם תוספת גבס. ההנמכה יכולה להיות נקודתית, ובמקרה זה חשוב לתכנן אותה נכון כדי שהפרשי הגובה לא יבלטו יתר על המידה, והיא יכולה גם להיות כוללת בכל החלל. החיסרון העיקרי של ההנמכה הכוללת הוא שבדרך זו הנפח של החדר מצטמצם, וגם לעיבוי הקיר יש השפעה דומה - אבל בחללים גדולים יחסית התועלת גדולה מהמחיר.

מזגן עם תאורת LED

אמנם מרבית המזגנים מעוצבים כך שלא יתבלטו יתר על המידה, בגוונים שונים של לבן, אבל ישנם גם כאלה שדווקא כן נועדו למשוך תשומת לב. דוגמה מצוינת לכך היא מזגן עם תאורת לד. באופן טבעי מזגנים אלה מתאימים לבתים עם עיצוב מודרני, אפילו היי-טקי. לעומת זאת בסלון שמבוסס על ריהוט עץ עתיק ובהתאם שוררת בו אווירה קלאסית יוקרתית, הדרך הנכונה לשלב את המזגן היא למעשה להסוות את נוכחותו - כך שיבצע את הפעולה החשובה שלו מבלי לבלוט.

מערכת VRF

מערכת VRF היא מערכת מתקדמת שמאפשרת לחבר מספר יחידות למנוע חיצוני אחד וכך לקרר ולחמם בית שלם כשבכל חלל מותקנת יחידה בעלת תפוקה אחרת בהתאם לצרכים הספציפיים, וגם הטמפרטורה בכל חדר יכולה כמובן להיות שונה. מאחר שהמנוע הינו חיצוני כל יחידה פנימית קטנה יותר, ובהתאם קל יותר לשלב אותה בעיצוב הבית. את המאיידים ניתן להסתיר בארון קיר או מאחורי ספריה, וגם מעל ארונות המטבח, ואילו את תריסי האוויר אפשר לשלב באופן מושכל בתקרה עם תאורת הבית וכך להשיג עיצוב מושלם.

המאמר נכתב באדיבות Rosewood - ריהוט קלאסי לבית.

רכישת מזגן
שירות לקוחות