חיפוש

VRF מיזוג אוויר גמיש עם מזגן

בשנים האחרונות התרגלנו לשמוע על מזגן מיני מרכזי, מזגן מולטי, מזגן אינוורטר. לכל אחד יש יתרונות ומגבלות משלו, ומבחינתנו, העיקר שיעשו את העבודה. לאחרונה אפשר למצוא בשוק מזגנים שעובדים בטכנולוגית VRF.

כיצד עובד מזגן VRF?

טכנולוגיית VRF הומצאה ביפן ומזגנים מסוג זה כבר נמצאים בלמעלה ממחצית מבני המשרדים הבינוניים בה, ויותר משליש ממשרדי החברות הגדולות.

מזגן VRF בנוי אחרת ממזגן רגיל, והמדחס שלו משנה את זרימת האוויר בו על פי דרישה. מכאן בא שמו: VRF- Variant Refrigerant Flow, כלומר "זרימת נוזל קירור משתנה". המזגן מצויד במערכת חיישנים רגישה, מדויקת וחכמה אשר מנטרת באופן קבוע את הטמפרטורה בכל חלל בבית, ומגיבה בהתאם. שיטה זו מאפשרת טמפרטורה הרבה יותר אחידה מאשר בשיטות אחרות.

מהן המעלות של מזגן VRF?

* חימום וקירור בעת ובעונה אחת - מערכות מיזוג VRF בעלות מערכת "שחזור חום" (HR - Heat Recovery) מסוגלות לחמם ולקרר בו זמנית חללים שונים. תכונה זו היא יעילה ביותר בעיקר במחללים גדולים כמו מבני ציבור ומשרדים. מערכת כזו יכולה לדוגמה "לשאוב" חום מהצד המזרחי של מבנה - החשוף לקרינת השמש בבוקר - ולהעביר אותו לצד המערבי המוצל והקריר יותר.
* טמפרטורה יציבה - מערכות VRF מצויידות גם הן במדחסי אינוורטר, מה שמאפשר להן לשמור על טמפרטורות יציבות ואחידות בכל החללים.
* פעולה שקטה - עוצמת הרעש של יחידות הפנים מגיע לרמה של 28 דציבלים, שהיא רמה נמוכה יותר מרמת הרעש של מחשב אישי או של מקרר למשל.
* נוחות הפעלה - מערכת VRF היא מערכת חכמה. היא יכולה להשתלב באופן מושלם במערכות בית חכם. היא מגיעה עם שפע של בקרים ווסתים לשם שליטה נוחה על כל היחידות, הן מתוך הבית והן מרחוק.
* חיסכון באנרגיה - מזגן VRF צורך בטווח ארוך פחות אנרגיה ממזגן "רגיל" בזכות שיטת הפעולה שלו. למרות עלות התקנה גבוהה יחסית, לאורך זמן ההוצאות תרדנה.
* עמידות בתנאי אקלים קיצוניים - מזגני VRF ניתן להתקין גם באזורי אקלים קיצוני נתון ששווה לקחת בחשבון באזורנו, במיוחד כעת, כשאנו עדים לתופעות אקלים קיצוניות. מזגנים אלה מסוגלים לעבוד בין טמפרטורת חוץ של 450+ ועד לקור של 200-.
* גדילה מובנית - במקרה של הוספת חללים לבית או למבנה, ניתן להוסיף למערכת מודולים בלי לשנות או להחליף את המערכת המותקנת.

היתרונות הרבים של מזגני VRF של טורנדו גרמו לכך שחברות מובילות, כמו טורנדו, תדיראן ואלקטרה, הוסיפו את המזגנים האלה לקטלוג המוצרים הנבחרים שלהן.

רכישת מזגן
שירות לקוחות