חיפוש

טכנולוגיית אינוורטר - איך זה עובד

מתכוונים לרכוש מזגן בזמן הקרוב? כדאי שתכירו את טכנולוגיית האינוורטר, הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום מיזוג האוויר. מזגנים בטכנולוגיה זו אמנם עלותם גבוהה יותר מהמזגנים בטכנולוגיה הקיימת אבל התועלות הרבות שהם מספקים בהחלט מפצות על תוספת העלות בשלב הקנייה. תקראו ותחליטו בעצמכם.

מהי בעצם טכנולוגיית אינוורטר?


Inverter פירושו "ממיר". תהליך האינוורטר הוא תהליך בו ממירים זרם חילופין (AC) לזרם ישר (DC) באמצעות המרה זו ניתן לווסת את ההספק החשמלי או התדר של רכיבי מערכת המיזוג ולשלוט על תפוקת המזגן ותצרוכת החשמל בין 10%-100%.

כדי לפשט הסבר זה, נשווה את טכנולוגיית האינוורטר לטכנולוגיה הקיימת.

בטכנולוגיה הקיימת (טכנולוגיה On/Off) המזגן עובד במלוא תפוקתו (100% תפוקה) עד שהטמפרטורה בחדר מגיעה לטמפרטורה הרצויה ואז מכבה המזגן את פעולתו ומחדש אותה שנית כאשר הטמפרטורה בחדר משתנה.

לעומת זאת מזגן מיני מרכזי אינוורטר הוא בעל מנוע חכם היודע להתאים את הפעולה של מיזוג אוויר לתנאים בחדר הממוזג (לפי מספר האנשים, הטמפרטורה בחדר וכו') ולכן אינו עובד במלוא התפוקה, כמו המזגן הרגיל, אלא בתפוקה משתנה ומשנה את התפוקה במהלך הזמן לפי התנאים המשתנים בחדר.

ומה אתם מרוויחים מטכנולוגיה זו?

לפני הכול, חיסכון משמעותי של עד 50% בצריכת החשמל שנגרם כתוצאה מכך שמזגן אינוורטר אינו עובד בתפוקה מלאה אלא בתפוקה יחסית (לפי דרישות החדר) ולכן צורך פחות חשמל. סיבה נוספת לחסכון בחשמל נובעת מכך שהמנוע בטכנולוגיית האינוורטר עובד באופן רציף ואינו נדלק ונכבה במהלך הפעולה. פעולת ההתנעה של המנוע בכל פעם צורכת חשמל רב באופן יחסי.

"ברכישה של מזגן בטכנולוגיית האינוורטר אתם עשויים להחזיר את ההוצאה כבר בשלוש השנים הראשונות במקרים בהם קיים שימוש יום יומי במזגן במהלך תקופת הקיץ". מסביר אסף גריס, מנהל שיווק קבוצת טורנדו.

המנוע החכם של האינוורטר מביא איתו, בנוסף לחסכון באנרגיה, גם רשימה ארוכה של תועלות שהעיקריות בניהם היא פעולה חרישית של המזגן (ממש לא שומעים אותו !!!) ושמירה על טמפרטורה יציבה המונעת 'גלי קור' ו'גלי חום' שקיימים במזגנים הרגילים, שגורמים לנו להרגיש לעיתים בחימום שחם מידי עם מזגן אך קר מידי ללא המזגן. בנוסף, אם אתם סובלים מתחושת יובש באוויר, בשפתיים או בנשימה, בזמן חימום הבית, טכנולוגיית האינוורטר היא בדיוק בשבילכם כיוון שהיא מפחיתה באופן משמעותי את תחושת היובש ויוצרת אוויר נעים יותר.

אם כן כעת ברור מדוע טכנולוגיית אינוורטר מומלצת מכל הסיבות.

אולי יעניין אתכם גם לקרוא באתר על:

סוגי המזגנים שלנו 
מהו מזגן נייד?
מזגן מיני מרכזי
מהם היתרונות של מזגן VRF
איך בוחרים מזגן שקט לחדר שינה?

רכישת מזגן
שירות לקוחות