מזגנים - ככה תשרדו את הקיץ הישראלי בלי לפשוט את הרגל

כל בית בישראל נכנס להתקף חרדה קטן, בערך אחרי פסח - הקיץ כבר כאן בפתח! לא משנה בני כמה אתם וכמה קייצים ישראלים הספקתם לחוות, עושה רושם שפשוט אי אפשר להתרגל לחום הזה, שהולך ונהיה קשה משנה לשנה. אז מה עושים? כמובן - מוודאים שיש לכם מזגן חזק ותקין בבית, ומשתדלים לצאת החוצה כמה שפחות. הנה כמה טיפים על מזגנים, שיעזרו לכם לחסוך באנרגיה, להנמיך את חשבונות החשמל ולהגביר את הנוחות והיעילות במטרה עילאית - להישאר קרירים:

* השאירו את עבודת ההתקנה לאיש מקצוע

חשוב מאד לקנות מזגן מקורי, עם אחריות ולתת לאיש מקצוע להתקין אותו. גם אם אתם קונים מזגנים במבצע, חובה לוודא כי האחריות קיימת ובתוקף. לקראת כל קיץ, יש לבדוק מה מצב המזגן ואם מתעורר כל חשש שישנה בעיה כלשהי, יש לקרוא שוב לטכנאי ולא לנסות ולתקן לבד.

* בדקו את הפילטרים

בדקו את מסנני האוויר פעם בחודש והחליפו אותם לפי הצורך. זה חשוב במיוחד במהלך הקיץ כאשר באוויר מופצים חומרים כמו אבק ואלרגנים. אם המסננים נסתמים, מערכת המזגנים תצטרך לעבוד קשה יותר כדי לספק את אותה כמות של מיזוג אוויר קריר. החלפת מסננים היא אחת השיטות הקלות והיעילות ביותר לחיסכון באנרגיה ולחיסכון בכסף בעת הפעלת מזגנים. ממש כמו החלפת השמן במכונית, מדובר בצעד קריטי בשמירה על בריאות המערכת לטווח ארוך.

* מקמו את המזגן בצל

מזגנים עם הצללה נכונה יכולים לפעול ביעילות רבה יותר. האוויר בחלל מוצל הוא קריר יותר מהאוויר שמסביב, כלומר שלמזגן יהיה קל יותר לקרר את האוויר.

* אל תתנו לתרמוסטט לספוג את החום

אל תמקמו מנורות, טלוויזיות או מכשירים אחרים שמייצרים חום בקרבת התרמוסטט. התרמוסטט חש בחום הגורם למזגן להוציא יותר אנרגיה מהנדרש. בעת התקנת תרמוסטט חדש, אל תמקמו אותו במקום שבו השמש עלולה לזרוח עליו ישירות.

* עשו סקר שוק לפני הרכישה

מחירי מזגן משתנים משנה לשנה, מדגם לדגם ומחברה לחברה. לפני כל רכישה מומלץ לעשות סקר שוק מעמיק, להבין מהו המזגן האידאלי עבורכם, וגם היכן כדאי לרכוש אותו. תתפלאו לגלות כי יכולים להיות הבדלים ענקיים, שיכולים לעשות את כל ההבדל עבורכם. מזגן במבצע יכול להיות אמנם מאד אטרקטיבי, אבל תוודאו היטב לפני כי הוא אכן עונה על כל הציפיות שלכם, וכי הוא במצב תקין.

*יד על הדופק - האם זה הזמן להחליף את המזגן?

יכול להיות שתגלו כי המזגן הישן שלכם כבר לא יעיל. זה בדיוק הזמן לשקול החלפת דגם - כיום ישנם מזגנים מודרניים עם מודל חסכוני באנרגיה. מחירי מזגן שכזה הם בדרך כלל יקרים יותר, אבל זה לחלוטין שווה את זה - הם גם יחזיקו זמן רב יותר וגם ישתמשו בפחות אנרגיה, ואתם תקבלו חשבון חשמל צנוע יותר.

לפרטים על דגמי המזגנים של טורנדו, כמו מזגן מיני מרכזי, מזגן אינוורטר, מזגן מולטי ואחרים, היכנסו עכשיו לאתר!

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות