מזגן 2.5 כ"ס, מזגן מיני מרכזי או מזגן נייד - המדריך לקונה המזגנים

34 מעלות זה לא סתם חם, זה לוהט! ואיך אפשר לישון בלילות חמים כל כך? מאווררים חשמליים פשוט לא יעשו את העבודה ואם אתם עדיין מחזיקים במזגנים התשושים שלכם משנות ה-80 או ה-90, אתם בוודאי תוהים אם הם הפכו באורח פלא לתנורים או למפוחים מפוארים, לכל הפחות. תוחלת החיים הממוצעת של מזגן היא סביב 10 שנים, לאחר מכן מתחילות להופיע כל מיני בעיות. ככל שתחזיקו בו זמן רב יותר, כך יהיה פחות הגיוני לתקן את הבעיות, , מכיוון שזה בוודאי לא יהיה זול וגם לא יעשה לו טוב לטווח הארוך. רעיון טוב בהרבה הוא פשוט לקנות מזגן 2.5 כ"ס, (או כל גודל שיתאים לכם), חדש. אלו הדברים שכדאי לכם לשקול לפני רכישת מזגן:

סוג מזגן

מזגנים מגיעים לפחות בארבעה סוגים: מזגן חלון, מזגן מפוצל, מזגן מיני מרכזי, ומזגן נייד, ובעוצמות שונות - ממזגן 1 כ"ס, דרך מזגן 2.5 כ"ס ועד מזגנים עם 6 כ"ס. הבחירה שלכם תהיה תלויה בדרישות השטח ובתקציב.

מזגן חלון

הסוג הנפוץ ביותר לשימוש ביתי, במיוחד בחדרים קטנים, מותקן דרך חלון או שטח חלול של הקיר.
* יתרונות: אידאלי לחדרים קטנים, זול יחסית וקל להתקנה.
* חסרונות: קצת מכוער, לא יכול להתמודד עם חללים גדולים.

מזגן מפוצל

יכול לבוא כיחידה אחת (ללא רכיבים חיצוניים, אבל תופס שטח חדר) או כיחידות נפרדות (פנימית וחיצונית). אפשר גם להרכיב אותו על הקיר ועל הרצפה, או לתלות אותו מהתקרה.
* יתרונות: מקרר טוב יותר חללים גדולים, בעל עיצוב מלוטש קומפקטי, שקט יותר.
* חסרונות: יקר יותר, דורש התקנת מזגן מקצועית.

מזגן מיני מרכזי ומזגן מרכזי

מערכת מיזוג דירתית מרכזית משתמשת ביחידה פנימית שמקושרת ליחידת מדחס חיצונית, השואבת אוויר קר דרך תעלות גמישות סביב הבית.
* יתרונות: יעיל, שקט, מקרר הבית כולו.
* חסרונות: מזגן יקר ביותר, קשה להתקנה.

מזגן נייד

דגמי המזגנים הניידים החדשים יותר יכולים להתגלגל ברחבי הבית.
* יתרונות: נייד, זול יותר, צורך פחות אנרגיה, פשוט להתקנה.
* חסרונות: פחות חזק, לא יכול להיות תחליף לסוגים סטנדרטיים.

גודל המזגן

הגורם החשוב ביותר שיש להביא בחשבון בעת רכישת מזגן הוא גודלו, שאמור להיות מבוסס על גדול החדר/בית שלכם. אם הוא יהיה קטן מדי החדר לא יתקרר והמזגן יהיה צריך לעבוד קשה יותר, ובכך לצרוך יותר אנרגיה, מה שינפח את חשבון החשמל. אם המזגן יהיה גדול מדי, הוא אמנם יקרר את החדר מהר,  אבל תיווצר תחושה של לחות ורטיבות, מכיוון שלא יהיה לו מספיק זמן להסיר את הלחות. יש בדרך כלל שלושה גדלים עבור מזגן מפוצל ומזגני חלון:

מזגן קטן

מתאים לחדרים קטנים מ -25 מ"ר.  מזגן 1.0 כ"ס או פחות, קיבולת: 8,440 עד 10,550 kJ / שעה (קילוג'ולים לשעה).

מזגן בינוני

מתאים לחדרים בין 25 ל -44 מ"ר. מזגן 1.5 או 2.0 כ"ס.. קיבולת: 12,661 עד 22,156 kJ / hr.

מזגן גדול

מתאים לחדרים בין 50 ל 72 מ"ר. מזגן 2.5 כ"ס עד 3 כ"ס/ קיבולת: 24,266 עד 35,872 kJ / hr.

לרוב החדרים מספיקים מזגנים קטנים ובינוניים. מלבד שטח החדר, צריך גם לקחת בחשבון גורמים כמו גובה התקרה, מכשירים אחרים, אור טבעי, מספר הדיירים וכו', ולהתאים את קיבולת הקירור הנדרשת וכוח הסוס בהתאם.

יעילות המזגן

אל תסתכלו רק על מחיר הרכישה הראשונית, אלא על העלות הכוללת של רכישת המזגן.  ההיבט הקריטי הוא יעילות, המשפיעה על צריכת החשמל. יש לחפש את דירוג ויחס היעילות האנרגטית, המציין עד כמה המזגן טוב בהפיכת החשמל לקירור.

רעש המזגן

מזגנים רבים רועשים יותר מבן הזוג הנוחר, מה שהופך את השינה לאתגר גדול יותר. אז אם יש לכם שינה קלה, כדאי לחפש יחידה שפועלת בשקט ברקע. מודלים מסוימים מציינים את רמות הרעש הפנימיות והחיצוניות הנמוכות והגבוהות בדציבלים (dB). ככל שהמספר נמוך יותר, הוא שקט יותר.


חושבים לקנות מזגן מפוצל? מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על מזגן 2.5 כ"ס? רוצים להתייעץ עם המומחים שלנו בכל מה שקשור למזגנים, התקנה וקירור הבית? אל תהססו, התקשרו אלינו עוד היום לטלפון 1-700-500-300 לקבלת ייעוץ מקצועי ללא תשלום, או היכנסו לאתר טורנדו לבחירת המזגן המתאים לכם!

ייעוץ מקצועי ללא תשלום:
1-700-500-300
תקנון אחריות
לתקנון לחץ כאן
אמנת השירות
אנחנו מחוייבים לסטנדרטים אחרים של שרות