חיפוש

מזגן בישראל - 10 טיפים לפני ואחרי

הקיץ הגיע. זו לא באמת הפתעה, אבל הטמפרטורות שממשיכות לשבור שיאים כל שנה מחדש - זו הפתעה! אז לנוחיותם של אלה שמבקשים להתכונן לקיץ ומחפשים מזגן כדי לשרוד את שיאי החום, הנה 10 טיפים לפני ואחרי.

לפני התקנת מזגן:

1. לא לרוץ ולקנות

כדאי להשקיע מחשבה ולבצע בירורים. מזגן קונים להרבה שנים. יש הבדלים גדולים בין סוגי המזגניםמזגן אינוורטר אינו דומה למזגן מיני מרכזי, ושניהם שונים בתכלית ממזגן נייד. ישנם הבדלים מבחינת גודל, צורה, מערכת סינון אוויר, חסכון באנרגיה, פעולה שקטה, תכונות מתקדמות ועוד ועדו.

2. לא לוותר על ייעוץ

חשוב להתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר מקצועי שיבקר אצלכם ויתאים לכם מיזוג אוויר אופטימלי. ההוצאה הזו עשויה לחסוך כסף (וכאב ראש) בעתיד.

3. לא לחפש דווקא את הזול ביותר

במזגנים, כמו במוצרי חשמל אחרים, אין הפתעות גדולות. אם זה עולה פחות, זה כנראה שווה פחות.

אחרי התקנת מזגן:

4. שימו לב להבדל בין מצב אוורור למצב קירור

ברוב השלטים מצב קירור נראה כמו ציור של פתיתי שלג. אם המזגן אינו מקרר, יש לבדוק האם הוא במצב קירור או אוורור. במצב אוורור הוא לא יקרר, ולא משנה כמה תנמיכו את הטמפרטורה.

5. הקפידו על ניקוי תכוף של המסננים (פילטרים)

רצוי לנקות פילטרים פעם במספר שבועות, בעיקר בעונת הקיץ, כאשר המזגן פועל שעות ארוכות. ניקוי מסננים הוא פעולה פשוטה שעשויה לחסוך עלות תיקון גבוהה בהמשך. לתשומת לב: יש להחזיר את המסננים למקומם אחרי השטיפה רק כאשר הם יבשים לגמרי.

6. לא להגזים

לא כדאי לכוון לטמפרטורה נמוכה מדי. ההמלצה המקובלת היא לכוון לטמפרטורה של 24-25 מעלות. טמפרטורה זו יוצרת סביבה נעימה וגם חוסכת חשמל ומונעת תקלות. טמפרטורה נמוכה מדי גורמת לאי נוחות וגם גורמת למזגן לעבוד ללא הפסקה, מה שעלול לגרום לתקלות בהמשך.

7. לא להפעיל את המזגן בזמן טיגון או עישון סיגריות

מלבד הבעיה של ריחות לא נעימים (משום שהמזגן אוסף את האוויר עם העשן ומחזיר אותו לחדר), השומנים והניקוטין נדבקים לסוללה של המאייד ועלולים לסתום את המזגן ואף לגרום לנזילות.

8. אל תפעילו את המזגן במקביל למאוורר התקרה

זו עלול "לבלבל" את זרימות האויר הקר והחם ולהוריד מיעילות הקירור.

9. אל תפעילו מזגן ביום של אובך

כדאי למנוע מהמזגן להכניס את האובך אליכם הביתה. עדיף להשאיר חלונות סגורים ולהפעיל מאוורר.

10. לא להזיז בצורה ידנית את המניפה של המזגן

המניפה היא ה"כנף" שקובעת את כיוון זרימת האוויר. הזזה ידנית עלולה לקלקל את המניפה ולפגוע באפשרות להזיז אותה בעתיד באמצעות השלט.


ועכשיו, אחרי שהפנמנו את העצות הללו, שיהיה לנו קיץ נעים!

רכישת מזגן
שירות לקוחות