חיפוש

מזגן - אופטימלי זה שם המשחק

למה הכוונה ב"אופטימלי" בקשר למיזוג אוויר?

בזמנים תוססים אלו, כאשר השמש יוקדת במלוא עוזה והימים מתחרים זה בזה מי יהיה יותר חם, כאשר כל העולם עסוק בהתחממות גלובלית, נראה שהדבר היחיד שאנשים חושבים עליו הוא איך להגיע למקום הקריר ביותר.

כאשר מדברים על מיזוג אוויר בכלל, ועל מזגן בפרט, בדרך כלל חושבים על ההיבט של קירור וצינון בימי החום כי:

* באזור שלנו, במזרח התיכון, יש הרבה יותר ימים חמים מאשר ימים קרים. וזו רק ההתחלה. מחקרים צופים שבעוד 30-40 שנה הטמפרטורה הממוצעת בקיץ באזור עלולה לטפס ל - 46 מעלות ביום!
* השקעה במיזוג אוויר, בין אם מדובר במזגן חלון או במזגן אינוורטר היא הפתרון לכל העומס והבעיות של הקיץ. לא רק עומס חום ולחות אלא גם עומס של צעקות והמולת ילדים.

אבל אולי דווקא עכשיו כדאי להתחיל ולחשוב בצורה אופטימלית איך אפשר באופן מינימלי למצוא פתרון יעיל שיתן תשובה הן לחום יולי - אוגוסט והן לקרירות של דצמבר בעת ובעונה אחת. כמובן שהתשובה היא מזגן.

בכל מקרה, הנה כמה דברים שכדאי לדעת כאשר אתם שוקלים רכישה של מזגן מומלץ:

* יעילות

חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שמחליטים על איזה מיזוג אוויר מתאים למרחב המדובר. גודל הדירה, כמות האנשים בבית (כולל גילאים) מיקום החדרים, גודל החלונות וכו' - כל אלה הם מרכיבים חשובים ביעילות. מזגן מיני מרכזי יתאים לדירה מסוג מסוים בעוד שמזגן מולטי יהיה אופטימלי כמערכת מיזוג דירתית לדירה ולצרכים אחרים.

* עלויות לטווח קצר

כאשר חושבים על חימום בחורף, עלות החימום במזגן נמוכה משמעותית מהעלות של חימום הן בגז והן באמצעות תנור חשמלי (ספירלה, מפזר חום, רדיאטור וכו'). משמעות דבר זה היא כי בכך אנו פותרים את בעיית הקירור ואת בעיית החימום גם יחד!
עלויות לטווח ארוך - כל מזגן, גם אם עלות התקנתו גבוהה כמו למשל עלות התקנתו של מזגן מיני מרכזי , יהיה יעיל וחסכוני ככל שייבדק לאורך תקופה ארוכה יותר.

* התחממות גלובלית

נהוג לציין שאחד החסרונות העיקריים של מזגן היא בכך שהוא אינו מסוגל לחמם באזורים קרים. אבל באזורנו זה הופך אותו לאופטימלי משום שעם התחממות החורפים הוא הופך לאופציה רלוונטית יותר ויותר.

רכישת מזגן
שירות לקוחות