חיפוש

איך לבחור מזגן

עם ההתחממות הגלובלית נראה שהקיץ פה כדי להישאר. אז המזגן עדיין רלוונטי. הוא עוד יותר רלוונטי כאשר לוקחים בחשבון שהוא גם מחמם - אם וכאשר יגיע סוף סוף החורף.
בחירת מזגן נכונה תבטיח קירור או חימום יעיל של הבית, הדירה או המשרד, וגם תעזור לחסוך משמעותית בעלויות החשמל. מזגן אמין גם פחות יטריד מבחינת תקלות.

איך לבחור מזגן?

קודם כל יש להתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר - רק יועץ מיזוג אוויר מקצועי מסוגל לייעץ בנושאים אשר משפיעים על סוגי המגזנים האופטימלים. הרי אין שתי דירות או שני משרדים זהים לחלוטין מבחינת מיקום, כיווני אוויר, מפנה לשמש ועוד הרבה פרמטרים. יועץ מיזוג יסייע להגדיר את תפוקת המזגן BTU הדרושה למצב הספציפי, האם צריך פיצ'רים של מזגן חכם ואת המיקום האופטימלי למזגן, את ההתקנה המיטבית ואפילו את מידת ההתאמה לרשת החשמל.

מה כדאי לקחת בחשבון לגבי מזגן?

גורמים פיזיים כגון:

>> גודל השטח הממוזג - ברור על פניו ששטח גדול דורש מזגן חזק. אבל בדירות מגורים יש חשיבות למספר וגודל בחדרים, בעיקר כאשר ישנה אפשרות להתקין מזגנים קטנים יעודיים.
>> הטמפרטורה בדירה בקיץ ובחורף - נתון זה מושפע ממספר רב של גורמים. כיוון הדירה כלפי השמש (כלומר כלפי דרום), כמות וגודל החלונות (יש או אין וילונות ותריסים), זרימת אוויר בדירה, קומה (קומת ביניים יותר מבודדת מאשר קומה עליונה), באיזו מידה השתמשו בחומרי בידוד בעת בניית הבית, ועוד.
>> משתמשים - לא רק מספר הדיירים בדירה אלא גם הגילאים; זה חשוב על מנת להבין את רמת הפעילות וגם את שעות הפעילות - על מנת לווסת את שעות עבודת המזגן.

ריהוט:

>> כדאי לשים לב למקורות חום בדירה. למשל במידה וישנם בדירה מכשירים שפולטים חום באופן קבוע, כגון תנור בישול, מחשב או קומקום חשמלי, רצוי לקחת זאת בחשבון כאשר מתלבטים איך לבחור מזגן.
>> בנוסף, חשוב להמנע ממיקום רהיטים וחפצים כך שיחסמו את פתחי האוורור. מערכת מיזוג אוויר זקוקה לפתחים חופשיים הן לאוויר הקר והן לאוויר החם הנפלט החוצה.

מרכיב השירות

השירות, כמו שאומרים בטורנדו, רק מתחיל בקניה. כדאי לקחת בחשבון מקצועיות, פריסה ארצית, מהירות תגובה וזמינות חלפים.

רכישת מזגן
שירות לקוחות