חיפוש

איך לחמם את הבית בחודשי החורף מבלי לנפח את חשבון החשמל בטירוף

ישראל היא אמנם לא המדינה הקרה ביותר בעולם, ובסך הכל החורף כאן סביר וישנם גם ימים חמימים ונעימים, אבל אחרי שהשמש שוקעת הטמפרטורות צונחות. בהתאם במרבית הבתים מופעל לאורך החורף פתרון חימום כזה או אחר.
באופן טבעי אחד השיקולים לבחירת הפתרון הוא צריכת החשמל של כל מכשיר, ובפרט כדאי לבחון את האופציות של מזגן אינוורטר וקמין עץ.

היתרונות והחסרונות של קמין עץ

בחלק מהבתים בארץ מחממים את הסלון בעזרת קמין עץ. העלייה ברמת החיים והחיפוש אחרי תוספות שהופכות את עיצוב הבית למרשים יותר הביאו לכך שהקמינים השונים - ישנם כאלה שפועלים על בסיס גז, אחרים מופעלים בחשמל וישנם כמובן קמיני העץ - יזכו לפופולריות גדולה יותר מבעבר. גם התדמית החיובית של הקמין שמוסק באמצעות עצים, כמו בסרטים, תורמת לכך.
כשמשתמשים בקמין עץ - אגב, ההבדל בין קמין לבין אח הוא שהאח פתוחה ואילו הקמין סגור - אין צורך בחשמל, ובהתאם חשבון החשמל שיגיע אלינו לא מתנפח. עוד יתרון הוא שגם אם יש הפסקת חשמל, הקמין ממשיך לעבוד ולחמם את המרחב. היתרון השלישי הוא כאמור התרומה של הקמין לעיצוב של הבית ולאווירה שנוצרת בו.
מצד שני, כדאי לקחת בחשבון גם את החסרונות. קודם כל, צריך לדאוג שתמיד יהיו בבית עצים כדי שאפשר יהיה להסיק את הקמין. בנוסף, חשוב להקצות מקום לאחסון העצים וישנם לא מעט כללים לאחסון עצים לקמין כך שהבעירה תהיה טובה. חיסרון שלישי הוא שקשה עד בלתי אפשרי לשלוט על הטמפרטורה בחדר שבו מופעל פתרון חימום זה ובלא מעט מקרים התוצאה עלולה להיות חמה מדי.
עוד מרכיב שאסור לשכוח כששוקלים אם לחמם את הבית בעזרת קמין עץ הוא התחזוקה: את הקמין צריך לנקות ובפרט לסלק ממנו את האפר שמייצרת הבעירה של העצים.

מזגן אינוורטר - הטכנולוגיה שחוסכת לנו כסף ושומרת על כדור הארץ

דרך נוספת להפחית את צריכת החשמל בחורף וגם להינות ממיזוג אוויר - תוך חיסכון בכסף ושמירה על כדור הארץ, מטרה שבמאה ה-21 כבר ברור שהיא חשובה במיוחד - היא להשתמש במזגן אינוורטר.
כמו כן רבים בישראל משתמשים גם במזגן מיני מרכזי אינוורטר אמנם כשמשתמשים בקמין עץ אין בכלל צריכת חשמל, ואילו עם המזגן המתקדם כן נדרשת כמות מסוימת של אנרגיה, אבל מועטה. עפ"י בדיקות שונות כשמשתמשים במזגני אינוורטר בעל דירוג אנרגטי A צריכת החשמל בחימום היא 0.7 קוט"ש. התעריף של חברת החשמל הוא קצת יותר מחצי שקל לכל קוט"ש ובהתאם הפעלת מזגן חסכוני למשך למשל 6 שעות תעלה לנו בסך הכל 2.3 ש"ח - כך שגם אם נפעיל אותו מדי יום לפרק זמן זה מדובר בעלות מצטברת של בסך הכל 70 ש"ח לחודש.
עוד יתרונות של מזגן אינוורטר הם פעולה שקטה ובעיקר יכולת לווסת את הטמפרטורה בכל חדר לזו הרצויה, באופן מדויק לגמרי. ה"סוד" של מזגני האינוורטר הוא היכולת של המדחס, שפועל באופן רציף, לשנות את התפוקה שלו בהתאם לצורך בכל נקודת זמן - וכך מושג החיסכון המשמעותי בחשמל.

רכישת מזגן
שירות לקוחות